Резултати от търсене за Воден режим

Ормузкия проток

Тръмп заяви, че всички мини в Ормузкия проток са премахнати

26.08.2026

Президентът Доналд Тръмп обяви пълно разчистване на мините в Ормузкия проток от флота на САЩ

„Икономически Ден Д“: Какъв е планът на Иран и как ще отговори

„Икономически Ден Д“: Какъв е планът на Иран и как ще отговори

25.08.2026

В отговор на думите на американския финансов министър Скот Бесент, че това е „най-голямата

Въвеждат драстични ограничения за водата в Ябланица заради високите температури

Въвеждат драстични ограничения за водата в Ябланица заради високите температури

22.08.2026

При продължаващо намаляване на дебита от ВиК – Ловеч предупреждават за незабавен воден режим

Иран: Ормузкият проток остава блокиран

Иран: Ормузкият проток остава блокиран

13.08.2026

Техеран отхвърли твърдението на Доналд Тръмп, че САЩ упражняват "пълен контрол" върху стратегическия воден път

Забраниха ползването за други нужди на питейна вода в Троян

Забраниха ползването за други нужди на питейна вода в Троян

04.08.2026

Забраната важи за всички населени места в общината

Извънредна операция на Дунав: Румънската армия взриви скали в реката, за да охлади АЕЦ „Черна вода“ (ВИДЕО)

Извънредна операция на Дунав: Румънската армия взриви скали в реката, за да охлади АЕЦ...

03.08.2026

Със 180 кг експлозив бе премахната скала, блокираща водата за реакторите; страна е в извънредно

<p>Тръмп с нов ход в Европа: Защо САЩ смекчават натиска върху Беларус, докато ЕС се барикадира?</p>

Тръмп с нов ход в Европа: Защо САЩ смекчават натиска върху Беларус, докато ЕС се...

24.07.2026

Опитва ли се Вашингтон да затопли отношенията си с Минск и каква е позицията на

24 юли: „Данък върху прозорците“ – когато слънчевата светлина се плащаше

24 юли: „Данък върху прозорците“ – когато слънчевата светлина се плащаше

24.07.2026

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Крепостта Царевец в Търново днес

17 юли: Сълзите на Царевец – денят, в който мракът се спусна над столицата

17.07.2026

Вижте какво се е случило на този ден в историята

АЕЦ "Запорожие" в град Енергодар

Русия: Украински дрон уби главния инженер на Запорожката АЕЦ

16.07.2026

Русия съобщи, че главният инженер на контролираната от руските сили Запорожка атомна електроцентрала е загинал

На снимката е показан Ормузкият проток – стратегическият морски проход между Персийския залив и Оманския залив.

Кой всъщност контролира Ормузкия проток?

15.07.2026

От началото на войната Иран не отслабва влиянието си върху стратегическия воден път, а напротив

За управление на джет извън обособените зони ще се изисква специална правоспособност.

Без книжка няма джет: готвят нови правила за водните атракции

15.07.2026

Правоспособност ще се изисква извън обособените зони, а джетовете под наем ще се контролират с

Край на примирието? Иран и САЩ си размениха удари, Тръмп заплаши с унищожение

Край на примирието? Иран и САЩ си размениха удари, Тръмп заплаши с унищожение

28.06.2026

След размяната на огън САЩ и Иран се обвиниха взаимно в нарушаване на споразумението за

Маршрутът през Ормузкия проток край бреговете на Оман се разширява

Маршрутът през Ормузкия проток край бреговете на Оман се разширява

27.06.2026

От своя страна, Техеран настоява, че преминаващите кораби трябва да се подчиняват на неговите заповеди

Нов взрив в Близкия изток: САЩ удариха Иран след атака в Ормузкия проток

Нов взрив в Близкия изток: САЩ удариха Иран след атака в Ормузкия проток

27.06.2026

Американската армия извърши удари по ирански цели, след като президентът Доналд Тръмп обвини Иран в

Иран отменя транзитните такси през Ормузкия проток за 60 дни

Иран отменя транзитните такси през Ормузкия проток за 60 дни

19.06.2026

Мярката е част от меморандума от Исламабад и цели възстановяване на корабоплаването през стратегическия морски

Срещата на Г-7 в Евиан-ле-Бен, Франция

Залезът на Великите сили? Защо Г-7 се превърна в арена за оцеляване

17.06.2026

От илюзията с Русия до заплахата от БРИКС: 50 години след създаването си, Г-7

<p>Тайното име на Рим и грешката за милиони: Забранените думи в историята, които се наказваха с екзекуция</p>

Тайното име на Рим и грешката за милиони: Забранените думи в историята, които се...

16.06.2026

Кое е тайното име на Древен Рим и защо едно 17-годишно момче било осъдено

.

Започват масови проверки за кражби на вода от реките и язовирите у нас

07.06.2026

Целта е да се избегне засушаване и налагане на воден режим

Омбудсманът отново настоя за спешни промени във ВиК сектора

Омбудсманът отново настоя за спешни промени във ВиК сектора

29.05.2026

„Подобрение няма, но трайно увеличение на цените има“, заяви Велислава Делчева

Червеният площад в Москва

28 май: Когато едно момче приземи Студената война на Червения площад

28.05.2026

Вижте какво се е случило на този ден в историята

<p>Митът за мирната Студена война: Петте конфликта, които отнеха милиони животи</p>

Митът за мирната Студена война: Петте конфликта, които отнеха милиони животи

19.05.2026

Кои са едни от най-кървавите конфликти, избухнали по време на Студената война

<p>Иран предупреди&nbsp;за опасна ескалация в Персийския залив</p>

Иран предупреди за опасна ескалация в Персийския залив

05.05.2026

Абас Арагчи заяви, че дипломатическите усилия остават единственият устойчив път за деескалация

<p>МОСВ с доклад за водните кризи</p>

МОСВ с доклад за водните кризи

29.04.2026

Юлиян Попов: Целогодишно има населени места, които са на воден режим

28 април: Полетът на ужаса – 30 адски минути в небето над Хаваите

28 април: Полетът на ужаса – 30 адски минути в небето над Хаваите

28.04.2026

Вижте какво се е случило на този ден в историята

<p>Прераждане само с разрешение и забрана за Мечо Пух: Абсурдните лица на китайската цензура</p>

Прераждане само с разрешение и забрана за Мечо Пух: Абсурдните лица на китайската цензура

21.04.2026

Защо в Китай са забранени Мечо Пух и филмите, в които става въпрос за пътуване

Иранска делегация пристига за преговори в Исламабад

Иранска делегация пристига за преговори в Исламабад

09.04.2026

Това обяви иранският посланик в Пакистан

<p>Sky News: Празни приказки от Тръмп - президент без план</p>

Sky News: Празни приказки от Тръмп - президент без план

02.04.2026

Анализатори критикуват Тръмп за липса на план след обръщението му за Иран. Докато президентът обещава

Колко тежка ще бъде енергийната криза в Европа?

Колко тежка ще бъде енергийната криза в Европа?

01.04.2026

Европа е изправена пред нов енергиен шок заради войната в Иран, който може да има

<p>Коалиция в сянка: Как Москва и Пекин помагат на Техеран в сблъсъка със САЩ?</p>

Коалиция в сянка: Как Москва и Пекин помагат на Техеран в сблъсъка със САЩ?

27.03.2026

Военните действия едва ли ще приключат скоро, смята анализаторът Руслан Трад