Д ен след като суперзвездата Уил Смит зашлеви комика Крис Рок на сцената на церемонията за наградите "Оскар", хората на ръководни длъжности в Холивуд запазиха мълчание, макар и знаменитости да го критикуваха в социалните мрежи, предаде Ройтерс.

Липсата на реакция свидетелства за голямата популярност на Уил Смит в Холивуд и магнетизма му в киносалоните.

Най-смешните реакции, след като Уил Смит шамароса Крис Рок на наградите Оскар

В понеделник Академията за кинематографично изкуство и наука, която присъжда наградите и има 9900 членове, порица агресията и заяви, че разглежда официално случая и "ще обмисли по-нататъшни действия". Сред тях е възможно отменяне на наградата му "Оскар" или изключването му от Академията. Такъв е нейният стандартен кодекс на поведение.

Източник: GettyImages

Но Холивуд надали ще се откаже от 53-годишния Уил Смит, който е една от най-доходоносните звезди.

"Сегашното поведение на студиата, струва ми се, е сякаш искат всичко това да отмине, сякаш не се е случвало" - каза вътрешен източник.

Друг човек на ръководна длъжност мисли, че скандалът ще отмине. "Той е талантлив човек на върха . . . това ще е преходно, дори краткосрочно".

Уил Смит се извини на Крис Рок в социалните мрежи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

Уил Смит изпълнява главната роля в куп доходоносни филми като "Лоши момчета", "Денят на независимостта", "Мъже в черно". Филмите му донесоха повече от 9 милиарда щатски долара по цял свят. Той стана известен със сериала "Принцът от Бел Еър" през 90-те години на миналия век. Преди това беше музикант. Уил Смит е и успешен продуцент.

Актьорът сега се снима в два високобюджетни филма на Apple TV+ и Netflix - "Еманципация" - екшън трилър, разказващ историята на роб от Конфедерацията и продължение на "Ярко". Компанията "Уолт Дисни" обяви през февруари, че ще изпрати Смит до двата края на света за филма на National Geographic "От полюс до полюс" за своята стрийминг канал Disney+.

Netflix, Disney и Apple не са отговорили на запитванията за коментар.

Уил Смит е и съосновател на фирмата за рисков капитал Dreamers VC, която е инвестирала в дълъг списък от стартъпи.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Малък самолет се разби в Тексас, няма оцелели

Малък самолет се разби в Тексас, няма оцелели

Свят Преди 1 час

Машината е летяла с висока скорост преди удара, съобщават местните власти

Папа Лъв назначи бездомен мигрант за епископ в САЩ

Папа Лъв назначи бездомен мигрант за епископ в САЩ

Свят Преди 2 часа

Евелио Менхивар-Аяла става епископ на Уелинг-Чарлстън

,

50-годишни компютри с 68 килобайта памет все още управляват сондите „Вояджър“ на НАСА

Любопитно Преди 3 часа

Един-единствен кадър от 4K видео би бил достатъчен, за да срине системите на легендарните апарати, които продължават да изследват междузвездното пространство

Учени откриха вирус, който може да предизвика следващата пандемия

Учени откриха вирус, който може да предизвика следващата пандемия

Свят Преди 3 часа

Скорошно проучване, публикувано в списание Nature, сочи, че група вируси от Африка може да бъде потенциален кандидат за подобен сценарий

Фабрика за чорапи "Владимир Путин"

Фабрика за чорапи "Владимир Путин"

Свят Преди 3 часа

Путин не ни чува, казват дори активните поддръжници на войната срещу Украйна. А той блясково потвърждава хипотезата им, призовавайки да се плетат чорапи за фронта, констатира Иван Преображенски

Гришо в режим „007“: Българската звезда превзе Монте Карло с Ейса и с уникално Lamborghini за милиони

Гришо в режим „007“: Българската звезда превзе Монте Карло с Ейса и с уникално Lamborghini за милиони

Любопитно Преди 3 часа

Най-добрият български тенисист за пореден път доказа, че стилът му извън корта е също толкова безупречен, колкото и неговият бекхенд, превръщайки една обикновена вечеря в Монте Карло в холивудска сцена

Облачно и дъждовно време в събота, кога да очакваме затопляне

Облачно и дъждовно време в събота, кога да очакваме затопляне

България Преди 3 часа

Максималните температури ще бъдат предимно между 10° и 15°, в София – около 12°

Китай задейства режим на нулеви мита с Африка

Китай задейства режим на нулеви мита с Африка

Свят Преди 11 часа

Режимът обхваща 53 африкански страни, т.е. всички на континента без Есватини

Тържествена заря-проверка в Панагюрище за 150 години от Априлското въстание

Тържествена заря-проверка в Панагюрище за 150 години от Априлското въстание

България Преди 12 часа

Президентът Илияна Йотова отдаде почит на героите на въстанието

Киев: Руското предложение за примирие е омайване на САЩ

Киев: Руското предложение за примирие е омайване на САЩ

Свят Преди 12 часа

Андрий Сибига: Това е поредната манипулация

Километрични опашки на ГКПП "Капитан Андреево"

Километрични опашки на ГКПП "Капитан Андреево"

България Преди 13 часа

Закъснения от половин ден има дори и при редовните автобусни линии

Откриха дрон с експлозив на брега край „Елените“

Откриха дрон с експлозив на брега край „Елените“

България Преди 14 часа

Обектът е унищожен на място при спазване на всички мерки за безопасност

Русия aтакува Украйна с над 400 дрона днес

Русия aтакува Украйна с над 400 дрона днес

Свят Преди 15 часа

Най-малко 11 души са ранени в Тернополска и Виницка области