Б ританец, който живее във Валенсия, разкри пред „Дейли Мейл“ (Daily Mail), че е чувал последните писъци на съседите си, преди да загинат при жестоките наводнения, които отнеха живота на повече от 200 души.

Бедствието, което започна миналия понеделник, премина през града и помете всичко, оставяйки след себе си разрушени домове и бизнеси, а улиците – покрити с дебел слой кал. 49-годишният Джером Торес, който живее в Пайпорта казва, че

седмица след началото на бедствието, испанският град изглежда като сцена от апокалиптичен филм на ужасите.

Торес, който е бил затворен в апартамента си на четвъртия етаж заедно с партньора си Пабло, казва че е бил ужасен и си е мислил, че този ден ще е последният в живота им.

„Водата се покачваше до ужасяващи нива и чувахме как съседите ни, които бяха хванати в капан в жилищата им на приземния етаж, започнаха да крещят, но беше невъзможно да се излезе заради силата, с която течеше водата.

Можехме да чуем как хората викат, че са повлечени от тази река, която заля улиците ни.

Съседите на по-високите етажи хвърляха въжета и опитваха да помогнат на хората да се хванат за тях и да опитат да излязат от водата“,

разказва мъжът.

Въпреки, че трима души от улицата на Джером са загинали в стихията, той споделя за негова 90-годишна съседка, която оцеляла като по чудо, след като се покатерила върху мебелите си, когато водата нахлула в дома ѝ. Жената обаче била в капан в дома си повече от 4 часа, докато водата се отдръпне и съседите ѝ успеят да я изнесат на безопасно място.

Торес споделя: „Пред дома на жената имаше планина от кал, висока метър и половина. Беше много хлъзгаво и трудно да се движим, но хората успяха. Отне 40 минути да извадим жената“.

Джером и партньорът му са напуснали дома си на следващата сутрин и останали в дома на леля му. „В деня, в който се върнахме, осъзнахме опустошението, беше напълно неузнаваемо.

Чувствахме се като в американски филм на ужасите. Беше апокалиптично“,

споделя британецът.

Той каза, че чувства гняв към местните власти, защото не са предупредили валенсианците за опасността, която представлявала тази буря. „Президентът на региона каза по радиото, че няма риск от наводнение, така че смятахме, че сме в безопасност. Това беше смъртоносен капан за много хора“, призна Торес.

*Видеото е архивно

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Имотна измама в София, използвали бременна жена като подставено лице</p>

Разкриха имотна измама в София, използвали бременна жена като подставено лице

България Преди 1 час

Разследването е започнало след получен сигнал за намерение за обявяване на завещание за къща с двор в столицата

Патриарх Даниил възглави литургия за празника Неделя на светите отци в храм „Св. Неделя"

Патриарх Даниил възглави литургия за празника Неделя на светите отци в храм „Св. Неделя"

България Преди 1 час

След литургията патриархът се отправи към Президентството, където взе участие в празничното шествие по случай Деня на светите братя Кирил и Методий

Издирват възрастна жена, изчезнала в района на Панчарево

Издирват възрастна жена, изчезнала в района на Панчарево

България Преди 2 часа

Тя е напуснала дома си в село Кокаляне около 16:00 часа на 20 май и оттогава е в неизвестност

Тръмп обяви, че споразумението с Иран е "до голяма степен договорено", Техеран отрече

Тръмп обяви, че споразумението с Иран е "до голяма степен договорено", Техеран отрече

Свят Преди 3 часа

Президентът на САЩ написа в социалните мрежи, че очакваното споразумение ще отвори Ормузкия проток

<p>&quot;Златна палма&quot; 2026:&nbsp;Кой грабна голямата награда на фестивала</p>

Филмът "Фиорд" на румънския режисьор Кристиан Мунджиу бе отличен със "Златната палма" в Кан

Любопитно Преди 4 часа

Критиците определят лентата като една от най-силните и провокативни в конкурсната програма тази година

Българска следа в Кан: Филм, заснет у нас и с български актьори, спечели голяма награда

Българска следа в Кан: Филм, заснет у нас и с български актьори, спечели голяма награда

Любопитно Преди 4 часа

Лентата е международна копродукция между Германия, България, Франция и Австрия

Стрелба край Белия дом вдигна тревога, нападателят е мъртъв

Стрелба край Белия дом вдигна тревога, нападателят е мъртъв

Свят Преди 5 часа

Президентът на САЩ Доналд Тръмп е бил в Белия дом по време на инцидента

Учените откриха златния навик за сън на дълголетниците – и не е това, което мислите

Учените откриха златния навик за сън на дълголетниците – и не е това, което мислите

Любопитно Преди 5 часа

Ново мащабно проучване на белгийски учени разби мита, че броят часове в леглото е най-важен за здравето ни. Оказва се, че тялото е много по-чувствително към редовния график, а уикендите до обяд всъщност ни докарват вреден „социален джетлаг“

Как една от най-опасните супи в света се превърна в кулинарен хит

Как една от най-опасните супи в света се превърна в кулинарен хит

Любопитно Преди 5 часа

Готвачите в Пусан укротяват отровната риба фугу, съчетавайки смъртоносна екзотика с вековна традиция и щипка политически шпионаж

Отбелязваме 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост

Отбелязваме 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост

Любопитно Преди 5 часа

Първите известни свидетелства за честването на празника са открити в арменска летопис от 1813 г.

24 май: Подписът, който роди Ангела на смъртта

24 май: Подписът, който роди Ангела на смъртта

Любопитно Преди 6 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята