П резидентът Доналд Тръмп обеща, че САЩ първи ще изпратят жена-астронавт на Луната и ще са първата нация, която е издигнала свой флаг на Марс.

Той обяви възобновяването на лунната програма, която получи името „Артемис“. В рамките на реализацията ѝ се планира завръщане на постоянното присъствие на хора на Луната, което да се превърне в етап по пътя на управляеми мисии на Марс.

Тръмп прати федералните да потушат бунта в Уисконсин

Тръмп даде официално съгласието си да се кандидатира отново за президент на САЩ от името на Републиканката партия.

„Вашингтон не е променил Доналд Тръмп. Доналд Тръмп промени Вашингтон“, заяви дъщеря му Иванка, когато представи кандидатурата на баща си.

„Стоя тази вечер пред вас, които ми оказахте честта да ме подкрепите, горд с изключителния напредък, който постигнахме заедно през последните четири невероятни години и изпълнен с увереност в светлото бъдеще, което ще изградим за Америка през следващите четири години“, обърна се Тръмп към присъстващите около 1 500 души на поляната пред Белия дом.

В речта си пред Националния конгрес на Републиканската партия той заяви, че предстоящите през ноември избори ще бъдат най-важните в историята на Съединените щати.

Тръмп иска ваксина срещу коронавируса преди изборите

„Въпреки величието ни като държава, всичко, което сме постигнали, сега е в опасност. Това са най-важните избори в историята на страната ни“.

„Никога по-рано избирателите не са се сблъсквали с по-ясен избор между партиите – като виждане, философия и дневен ред. Тези избори ще решат дали ще запазим американската мечта или ще позволим социалистическият дневен ред да разруши съдбата ни. Тези избори ще решат дали ще защитаваме американския начин на живот или ще позволим на радикалните движения да го унищожат напълно“, подчерта Тръмп.

Държавният глава обяви, че е сложил край на управлението на „несъстоятелната политическа класа“, която се ръководела единствено от собствените си интереси и не се съобразявала с гражданите на страната.

„Откакто загърбих предишния си живот, а той беше добър, аз се боря за вас“, каза Тръмп и посочи, че е нарушил основополагащи правила на политиката във Вашингтон, но е спазил предизборните си обещания.

„Заедно сложихме край на несъстоятелната политическа класа. И тя отчаяно се старае да се върне на власт с всички необходими средства. Вие видяхте. Те са ми ядосани, защото вместо да поставя на първо място техните интереси, просто казах, че на първо място стои Америка“, заяви Тръмп.

Той обеща, че за разлика от демократа Джо Байдън, ще накара Китай да понесе отговорността за разпространението на коронавируса в света. Ако Байдън бъде избран, Китай ще завладее САЩ, предупреди Тръмп.

Байдън: Няма да търпя руски награди за главите на американски войници

Доналд Тръмп също обеща да създаде най-добрата в света система за противоракетна отбрана и киберсигурност, както и да спечели битката за развитие на 5G – мрежите.

Пое ангажимент да не въвлича САЩ в „безсмислени и скъпоструващи войни“.

В случай на победа на изборите ще въведе мита срещу американски компании, които изнасят производството си в чужбина и създават работни места зад граница. Целта е да се върнат работните места от Китай в САЩ.

„През следващите 10 месеца ще създадем 10 милиона работни места“, заяви държавният глава в речта си, подчертавайки, че ще продължи да се бори американският бизнес да се върне в родината си.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Брутални престъпления и масов глад: Ще се разцепи ли Судан

Брутални престъпления и масов глад: Ще се разцепи ли Судан

Свят Преди 1 час

Борбата за власт в Судан кипи от вече две години насам и докара страната до огромна хуманитарна катастрофа

Снимката е илюстративна

Доверието между Русия и САЩ трябва да бъде възстановено, заяви съветник на Кремъл

Свят Преди 2 часа

Президентът на САЩ Доналд Тръмп се обърна към Русия в опит да сложи край на тригодишната война в Украйна

о

Тежък трафик, тапи и катастрофи в последния от серията почивни дни

България Преди 3 часа

Пътуването по основните магистрали се превърна в изпитание

.

Александра Лашкова: От Ада до Стадионa

Любопитно Преди 4 часа

Талантливата актриса разказва за своя живот от Ада, през филм на Хичкок, та чак до Националния стадион

Тръмп нареди знамената на САЩ да бъдат спуснати наполовина в памет на папа Франциск

Тръмп нареди знамената на САЩ да бъдат спуснати наполовина в памет на папа Франциск

Свят Преди 4 часа

Той определи папа Франциск като “добър човек”

Израел обеща да даде „мощен отговор“ на нападенията на йеменските хути

Израел обеща да даде „мощен отговор“ на нападенията на йеменските хути

Свят Преди 4 часа

„Всяка атака срещу нас няма да остане без отговор"

Почивката на морето ще ни излезе по-солена тази година

Почивката на морето ще ни излезе по-солена тази година

България Преди 5 часа

Покачването на цените няма да е драстично, твърдят хотелиери

Нетаняху: Началникът на службата за сигурност се провали с гръм и трясък на 7 октомври

Нетаняху: Началникът на службата за сигурност се провали с гръм и трясък на 7 октомври

Свят Преди 5 часа

Бенямин Нетаняху се противопостави на началника на службата си за вътрешна сигурност Ронен Бар

,

Реакции от Западното полукълбо след кончината на папа Франциск

Свят Преди 6 часа

Редица лидери от Северна и Южна Америка изразиха своята скръб и изказаха съболезнования във връзка с кончината на папа Франциск

„Посланията му докосваха сърцата”: Католическата църква в България за папа Франциск

„Посланията му докосваха сърцата”: Католическата църква в България за папа Франциск

България Преди 7 часа

До последния си дъх той искаше да бъде близо до хората, коментира Ива Михайлова

.

Ватиканът отменя церемонията за обявяването на първия светец милениал заради смъртта на папата

Свят Преди 7 часа

Италианецът Карло Акутис, починал от левкемия през 2006 г.

Бомбоубежище в Одеса

Взривове отекнаха в Одеса, съобщи кметът на града Геннадий Труханов

Свят Преди 7 часа

Сирените бяха задействани в 15:29 часа

Наталия Киселова: В НС ще бъдат поставени въпросите с исканите имунитети на депутати

Наталия Киселова: В НС ще бъдат поставени въпросите с исканите имунитети на депутати

България Преди 8 часа

Сарафов изпрати писмо до Киселова относно имунитетите на шестима народни представители

<p>Иран:&nbsp;Отношенията с Русия никога преди не са били толкова близки и силни</p>

Ядрена програма на Техеран: Иран е готов да разшири тристранните преговори с Русия и Китай

Свят Преди 9 часа

Съвместната работа с Москва и Пекин е нещо необходимо, заяви иранският външен министър Абас Арагчи