61-годишният Джеймс Филип Барнс е обявен за мъртъв в 18,13 ч. в щатския затвор на Флорида, САЩ. Той е осъден за удушаването на съпругата си през 1997 г. и за убийството на друга жена години по-рано.

В затвора Джеймс Барнс заяви, че ще понесе наказанието си. Той е признал и за убийството на други двама души, но той не е съден за тези инциденти, пише Mirror.

Барнс излежава доживотна присъда за удушаването на съпругата си, 44-годишната Линда Барнс, през 1997 г. През 2005 г. Барнс пише писма до щатския прокурор, в които признава, че е убил медицинска сестра на име Патриша Милър, която живеела в жилищен блок в Мелбърн, на източния бряг на Флорида.

Той е петият човек, осъден на смърт в щата през тази година, пише още изданието.

На съдебните заседания Барнс се представлява сам. Той се признава за виновен за убийството на г-жа Милър. В съда мъжът не прави опити да преговаря за доживотна присъда, вместо смъртно наказание.

Г-жа Милър е била на 41 години, когато била убита от Барнс. Тя имала някои неразрешени спорове с него, за това разказва самият Барнс в интервю, режисирано от Вернер Херцог.

"Имах контакт с г-жа Милър, след една от нашите срещи с нея, се чувствах ужасно унизен, това е всичко, което мога да кажа", разказва Барнс в интервюто.
Той убива г-жа Милър в дома ѝ на 20 април 1988 г. Когато се признава за виновен, той казва на съдията, че след като е проникнал в апартамента ѝ, я е изнасилил два пъти. 

"Опитах се да я удуша до смърт. Ударих главата ѝ с чук и я убих, а леглото ѝ запалих", разказва убиецът на съдията. 

Съществуват и ДНК доказателства, които свързват Барнс с убийството на г-жа Милър, пише още изданието.

На 13 декември 2007 г., Барнс е осъден на смърт. Той се признава за виновен за сексуално насилие, палеж, кражба, както и влизане взлом и побой. Той убива съпругата си през 1997 г., след като тя открива, че той се занимава с наркотици. Тялото ѝ е намерено натъпкано в гардероб, след като е била удушена, сочат съдебните документи.

Барнс твърдял, че е убил още двама души, но никога не е бил обвинен по тези дела, съобщава Mirror.

Той попада в затвора за първи път, през тийнейджърските си години, когато е обвинен за кражба на големи суми пари, фалшифициране, влизане с взлом и трафик на крадени вещи.

По време на делото "Милър", съдии и адвокати настояват, да бъде направена съдебно - психологическа експертиза на обвиняемия. Лекари установяват, че Барнс има симптоми на личностно разстройство с "гранични антисоциални и социопатични черти".

Въпреки че е необичайно, осъдените затворници понякога не използват всички законови възможности, за да избегнат екзекуцията. Информационният център за смъртни наказания в САЩ съобщава, че около 150 затворници са били осъдени на смърт, откакто Върховният съд на САЩ потвърди закона за смъртното наказание през 1976 г.

Смъртоносна инжекция: Екзекутираха мъж за бруталното убийство на 6-годишно момиче

В интервюто Барнс заяви, че е приел исляма в затвора и е искал да изчисти съвестта си за случая "Милър" по време на свещения месец Рамадан, пише още Mirror. "Казват, че съм безмилостен. Не съм. Аз ще бъда екзекутиран", каза Барнс.

"Никой не трябва да бъде екзекутиран в съвременната наказателна система, дори и да го приема доброволно", се казва в писмо на Конференцията на католическите епископи в САЩ, изпратено до съдията по делото  "Милър".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Руски петролен танкер достигна Куба

Руски петролен танкер достигна Куба

Свят Преди 2 часа

Русия счита за свой дълг да се намеси

Израел приема смъртно наказание за палестинците, убили израелци

Израел приема смъртно наказание за палестинците, убили израелци

Свят Преди 3 часа

Асоциацията за граждански права в Израел подаде петиция до Върховния съд на страната, изисквайки отмяна на закона

Сирийски бази бяха атакувани с дронове

Сирийски бази бяха атакувани с дронове

Свят Преди 4 часа

Дамаск се опитва да остане настрани от регионалната война

Загинал и 8 ранени след стрелба в училище в Аржентина

Загинал и 8 ранени след стрелба в училище в Аржентина

Свят Преди 4 часа

Нападателят е бил задържан след стрелбата

Иран възстанови електроснабдяването в Техеран

Иран възстанови електроснабдяването в Техеран

Свят Преди 5 часа

Това става след атаки срещу енергийната инфраструктура

Украйна се извини на Финландия за атака с дронове

Украйна се извини на Финландия за атака с дронове

Свят Преди 6 часа

Финландия издигна изтребител Ф-18

НАТО прехвана иранска ракета над Турция

НАТО прехвана иранска ракета над Турция

Свят Преди 6 часа

Тя е четвъртата от началото на войната в Близкия изток

,

Хиперреалистичните кукли: Терапия за милиони или странно хоби?

Любопитно Преди 7 часа

Отвъд стряскащия им вид, „reborn“ бебетата се превръщат в глобална индустрия за 630 милиона долара, помагайки при деменция, загуба и психични травми

Историята зад тайните вокали на Памела Андерсън в „Loverboy“ на Марая Кери

Историята зад тайните вокали на Памела Андерсън в „Loverboy“ на Марая Кери

Любопитно Преди 7 часа

Памела Андерсън е тайната беквокалистка в хита „Loverboy“ на Марая Кери от 2001 г. Песента бележи труден период за певицата заради скандал със семпъл, използван от Джей Ло, и намесата на бившия ѝ съпруг Томи Мотола, но днес Марая я обожава

Момиче на 4 години почина в болница в Добрич

Момиче на 4 години почина в болница в Добрич

България Преди 7 часа

Родителите обвиняват лекари

ДПС сезира Сметната палата да провери зам.-министър на МВР

ДПС сезира Сметната палата да провери зам.-министър на МВР

България Преди 7 часа

Според партията Иван Анчев трябвало да напусне управлението на НПО до 19 март

Спортният министър смени ръководството на Тотализатора

Спортният министър смени ръководството на Тотализатора

България Преди 7 часа

След вписването на новите членове на управителните органи, всички дължими плащания следва да бъдат извършени своевременно и в пълно съответствие със законовите изисквания

Ето с колко КЕВР вдигна цената на природния газ

Ето с колко КЕВР вдигна цената на природния газ

България Преди 7 часа

Регулираната цена на синьото гориво у нас е сред най-ниските в Европа

Злато за Ева Брезалиева и медали за Стилияна Николова на Световната купа в София

Злато за Ева Брезалиева и медали за Стилияна Николова на Световната купа в София

България Преди 8 часа

Днес се провежда световната купа по художествена гимнастика в София

Франция поряза амбициите на Северна Македония за промяна на договорите

Франция поряза амбициите на Северна Македония за промяна на договорите

Свят Преди 8 часа

Европейският компромис е европейски документ, а не двустранен македоно-български документ

Иран: Исканията на САЩ за преговори са прекомерни

Иран: Исканията на САЩ за преговори са прекомерни

Свят Преди 8 часа

Багаи: Подложени сме на военна агресия