М омичето с двойно германско и израелско гражданство, отвлечено от "Хамас" на музикален фестивал на 7 октомври и показано в Газа от палестинската групировка, е мъртва, съобщи израелското правителство.

"Наистина съжалявам да съобщя, че е потвърдено - Шани Никол Лук е мъртва и е била убита", заяви израелският президент Ицхак Херцог пред германския вестник "Билд", като поясни, че е открита част от черепа на момичето.

"Това означава, че тези варварски, садистични животни просто са ѝ отрязали главата, докато са атакували, измъчвали и убивали израелци. Това е голяма трагедия и аз изказвам най-дълбоките си съболезнования на семейството ѝ", продължи той.

"Това, което видяхме на границата между Израел и Газа е отвъд погрома. Видяхме клане", подчерта Херцог, цитиран от "Нюзуик".

„Момиче, върни се! Момиче, ела в прегръдките ми”

Двайсет и две годишната Лук бе сред тези, взети за заложници от "Хамас" по време на кървавото нападение срещу Израел на 7 октомври, при което загинаха 1400 души, предимно мирни жители.

"Хамас" не е коментирал случая с Лук и за момента не е ясно точно при какви обстоятелства е настъпила смъртта ѝ. Правителството на Германия потвърди днес, че германски гражданин е загинал, но не даде повече подробности. 

Израел: "Хамас" държи най-малко 229 заложници в Газа

По-рано "Таймс ъф Израел" съобщи, че членове на семейството на Лук са били информирани за смъртта на Шани в писмо от израелската спасителна служба. В него пишело, че е открита кост, която се намира в основата на черепа и, без която човек не може да оцелее.

Близък на загиналата заяви пред "Ройтерс", че е намерена част от нея, установена с ДНК анализ. Първоначално семейството е смятало, че девойката е жива, но е ранена, след като е била отвлечена от музикалния фестивал, но сега смята, че е била убита същия ден.

Нейната майка заяви пред Ер Те Ел, че вярва, че дъщеря ѝ е била застреляна в главата.

"Поне не е страдала", каза Рикарда Лук пред германската телевизия.

В Газа днес имаше масирани артилерийски и въздушни удари, след като израелските войски, подкрепени от танкове, навлязоха в палестинския анклав, което предизвика нови международни призиви за защита на цивилните.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ванс Боултър

Две доживотни присъди и още 40 години затвор за убийство на конгресмен в САЩ

Свят Преди 4 часа

Петдесет и деветгодишният Боултър се съгласи да се признае за виновен

Румен Радев говори с главния мюфтия Ахмед Хасанов

Румен Радев говори с главния мюфтия Ахмед Хасанов

България Преди 6 часа

По време на срещата беше обсъдено опазването на културно-историческите паметници

Майката на Ивайло Калушев встъпи във владение на хижа „Петрохан“

Майката на Ивайло Калушев встъпи във владение на хижа „Петрохан“

България Преди 7 часа

Близките на загиналите влязоха в хижа „Петрохан“ днес

Две резолюции в САЩ за спиране на войната с Иран, едната мина, другата не

Две резолюции в САЩ за спиране на войната с Иран, едната мина, другата не

Свят Преди 7 часа

Четирима републиканци гласуваха заедно с демократите в Камарата на представителите

Българин, издирван с червена бюлетина за сексуална експлоатация на деца, е задържан

Българин, издирван с червена бюлетина за сексуална експлоатация на деца, е задържан

България Преди 8 часа

Арестът е осъществен в рамките на специализирана полицейска операция

Условна присъда за румънския шофьор, предлагал подкуп на полицаи

Условна присъда за румънския шофьор, предлагал подкуп на полицаи

България Преди 9 часа

Румънският гражданин каза, че съжалява и помоли за по-леко наказание

Опасно каране докара глоба на младеж с „Мерцедес“ в Сливен

Опасно каране докара глоба на младеж с „Мерцедес“ в Сливен

България Преди 9 часа

Нарушението е заснето в 20:45 часа на бул. „Бургаско шосе“

Обрат в Близкия изток: Саудитска Арабия се превръща в ядрена сила

Обрат в Близкия изток: Саудитска Арабия се превръща в ядрена сила

Свят Преди 9 часа

САЩ ще помогнат на Саудитска Арабия да разработи своя гражданска ядрена програма

<p>Холанд е най-скъпият играч в историята на Фентъзи лигата на Висшата лига</p>

С цена от 15,5 милиона лири: Ерлинг Холанд е най-скъпият играч в историята на Фентъзи лигата на Висшата лига

Свят Преди 9 часа

Феновете вече могат да създават своите отбори с бюджет от 100 милиона лири и да се състезават през новия сезон.

Снимката е илюстративна

Милионерът биохакер Брайън Джонсън с шокиращ ход: Твърди, че е клонирал самия себе си като бебе за органи

Свят Преди 9 часа

48-годишният предприемач смята да използва органите на „клона“ в Петриева паница, за да победи неизлечима болест и стареенето

MO отрече България да иска полските самолети МиГ-29

MO отрече България да иска полските самолети МиГ-29

България Преди 9 часа

Полша е получила запитване от съюзническа държава от НАТО относно резервни части и компонентна поддръжка за изтребителите МиГ-29

Мрачната тайна от миналото на „Семейство Симпсън“, която така и не стигна до ефир

Мрачната тайна от миналото на „Семейство Симпсън“, която така и не стигна до ефир

Любопитно Преди 9 часа

Сценаристът и продуцент Майк Рийс разкрива непоказвани детайли около „Семейство Симпсън“ — от мрачен епизод с оръжие, който никога не е излъчен, през финансовия колапс, застрашил сериала, до истината за характерния жълт цвят на героите

ГЕРБ отговори на вицепремиера Пулев за „Райнметал“

ГЕРБ отговори на вицепремиера Пулев за „Райнметал“

България Преди 10 часа

Според Теменужка Петкова финансирането е било предвидено в проекта на държавния бюджет за 2026 г.