М инистър-председателят на Унгария Виктор Орбан скастри заместник-главния редактор на "Билд“ Пол Ронцхаймер, който пристигна в Будапеща специално за интервю  с него, заради коментар за това какво означава за една страна Русия да ѝ бъде съсед.

"Мирна мисия 3.0": Виктор Орбан с изненадваща визита в Китай

"Ако ви разбирам правилно, вие, като германец, току-що се опитахте да ми обясните какво означава да живееш до руснаци. Не забравяйте, че сме в Будапеща. Никой тук не може да чете лекции на унгарците за Русия. Унгария е била окупирана от Русия няколко пъти. Малко са хората на планетата, които знаят повече за Русия от унгарците... Не мога да си позволя да не разбирам как мислят и действат руснаците. Живеем в несигурна част на света. Заобиколени сме не само от приятели... И Европа не може да си позволи лукса да говори директно само с украинци, но не и с руснаци“, предупреди Орбан.

"Мисия за мир" - Путин към Орбан: При всички случаи се радвам да Ви видя

"Не обичам да изглеждам смешен. И никой сериозен човек не може да каже, че Русия планира да атакува НАТО. Познавам руснаци, не са като нас. Пълна глупост е да ги смятаме за същите като нас. Те имат различна история, култура, инстинкти и идеи. Други възгледи за свободата, за националния суверенитет. Всичко това е различно от гледна точка на европейците. Но те са рационални, хиперрационални“, смята унгарският премиер.

В интервюто Орбан коментира и възможността за връщане на Доналд Тръмп в Белия дом.

"Той е бизнесмен, човек, който се е изградил сам, и има различен подход към всичко. И мисля, че това е добре за световната политика. Той е човек на мира. През четирите години на управлението си той не започна нито една война. И направи много, за да донесе мир в дългогодишните конфликтни зони в много трудни региони. Затова му вярвам много“, сподели Орбан.

Орбан помоли Зеленски да обмисли „бързо прекратяване на огъня“ в Украйна

Унгарският премиер не пропусна и темата за Украйна, като увери, че войната там "никога нямаше да се случи при Меркел“.

"Тя имаше ясно разбиране за този регион. Не само в Германия, но и в цяла Централна и Източна Европа. Тя ясно разбира Русия. Но изобщо не разбираше идеята за либерална демокрация в Русия и този глупав подход на мнозина на Запад... Но при Меркел тази война никога нямаше да се случи“, подчерта Орбан.

"Путин не може да загуби, когато погледнете войниците, оборудването и технологиите. Победата над Русия е мисъл, която е трудно да си представим. Вероятността Русия действително да бъде победена е напълно неизчислима. През следващите няколко месеца нещата на фронтовата линия ще се влошат. Русия има повече оръжия и руснаците са по-решителни. Енергията на конфронтацията, броят на загиналите, броят на жертвите ще бъдат по-брутални, отколкото през последните 7 месеца, въпреки че периодът преди това също беше много брутален", прогнозира Орбан.

Той допълни, че сега е подходящият момент да се премине "от политика на война към политика на мир".

"Основният аргумент е загубата на човешки живот. Това е най-важният морален мотив. Но има и личен интерес на Европа, защото това, което се случва тук, е много лошо за нас. Аз не споря кой е прав и кой не. Защото моята цел е мир и прекратяване на огъня ", каза Орбан.

"Съжалявам, че трябва да го кажа, но Европа също води политика на война", заяви той и призовава за откъсване от САЩ и "провеждане на автономна политика", защото "основната жертва на двете воюващи страни е европейската икономика и европейското население".

"Путин има ясна визия за победата. Той има ясна представа за това какво се случва и как Русия ще победи. Същото се отнася и за Зеленски", допълни Орбан.

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Калас: ЕС трябва да разшири военноморската си мисия

Калас: ЕС трябва да разшири военноморската си мисия

Свят Преди 38 минути

Военноморската мисия на ЕС „Аспидес“ вече е оказала съдействие на 1700 кораба в Червено море

КЗП наложи глоби за над милион евро за вдигане на цените

КЗП наложи глоби за над милион евро за вдигане на цените

България Преди 45 минути

Проверките обхващат широк кръг търговски обекти

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

България Преди 3 часа

Днес полицаите, участвали в акцията, бяха наградени за професионализма и адекватната реакция

Намушкаха до смърт украински военен от наборната служба

Намушкаха до смърт украински военен от наборната служба

Свят Преди 3 часа

Това е пореден знак за напрежение около мобилизацията

Мост на магистрала се срина в Италия

Мост на магистрала се срина в Италия

Свят Преди 4 часа

В резултат на срутването пътищата, водещи до съседната област Абруцо, бяха прекъснати

Присъда от 8 г. затвор за бившия главен архитект на Кърджали

Присъда от 8 г. затвор за бившия главен архитект на Кърджали

България Преди 4 часа

Наложена му е и глоба в размер на 15 000 лв.

Бедствено положение в община Ардино

Бедствено положение в община Ардино

България Преди 4 часа

Със заповед на кмета Изет Шабан е въведена забрана за движение и престой на моторни превозни средства

Протест в София за цените на горивата, очаква се блокада на „Орлов мост“

Протест в София за цените на горивата, очаква се блокада на „Орлов мост“

България Преди 4 часа

Красимир Митов: Искаме да се овладее спекулата с цената на горивата и на електроенергия

Сняг натрупа на прохода "Петрохан"

Сняг натрупа на прохода "Петрохан"

България Преди 4 часа

Снежната покривка встрани от пътя е около 20–30 сантиметра

Русия печели милиарди от войната в Иран

Русия печели милиарди от войната в Иран

Свят Преди 5 часа

А само седмица преди войната в Иран, Русия е обмисляла възможността да понижи прогнозата за икономическия си растеж

<p>Гюров: Иззети са над половин милион евро за купен вот</p>

Андрей Гюров: Иззети са над половин милион евро за купен вот

България Преди 5 часа

Служебният премиер допълни, че е дал разпореждане всеки сигнал да се разглежда внимателно

Снимката е илюстративна

Тийнейджърка, изчезнала преди повече от 30 години, бе открита по чудо жива

Свят Преди 5 часа

Невероятен обрат след 32 години: Кристина Мари Плант, която изчезна безследно на 13-годишна възраст в Аризона, е открита жива. Технологичен напредък помогна на разследващите да разплетат мистерията от 1994 г., но подробностите остават тайна.

Какво е "бимбо" фетиш? Феноменът, който взриви мрежата след скандала със съпруга на Кристи Ноем

Какво е "бимбо" фетиш? Феноменът, който взриви мрежата след скандала със съпруга на Кристи Ноем

Свят Преди 5 часа

Разкритията за тайния фетиш на Брайън Ноем популяризираха интернет тенденция, при която (често хетеросексуални) мъже временно се преобразяват в хиперженствени версии на Барби за забавление, ролеви игри или фетиш съдържание

Франция задържа евродепутатка за възхвала на тероризъм

Франция задържа евродепутатка за възхвала на тероризъм

Свят Преди 5 часа

Хасан е била задържана в рамките на разследване, свързано с публикация в социалната мрежа X

Пламена за ”Капките” и пътя от училищната сцена до големите концерти

Пламена за ”Капките” и пътя от училищната сцена до големите концерти

Любопитно Преди 5 часа

Пламена за сцените по света, първите стъпки в музиката и откровената битка с анорексията и самокритиката