Л ятото е вече съвсем близо и повечето хора започнаха да организират своите почивки. През цялата година работим и чакаме момента, в който ще отидем на морето, ще си вземем коктейл на плажа и ще се радваме на слънчевите лъчи. Тази година няколко дестинации ще бъдат най-желаните от туристите и в тази статия ще ви разкажем повече за тях.

Къде ще почивате това лято според зодията

Занзибар

.
Източник: iStock/Getty images

В Занзибар август е най-силният месец от сезона. Температурата на въздуха е +27 °C, като може да се повиши до +31 °C, през нощта пада до +24 °C. Водата се загрява до +26 °C. Лятото е сухо, не валят дъждове. 

Nungwi и Kendwa са най-добрите плажове на острова. По крайбрежието има ресторанти и кафенета. Можете да наемете джет, да летите с парашут или да се гмуркате с шнорхел.

 

Шри Ланка

.
Източник: iStock/Getty images

В Шри Ланка август е времето на мусоните, но те доминират само в югозападната част на острова. Тук духа вятър, вали и има бури. За да си починете добре, трябва да се опитате да изберете правилния курорт. Идеални са северната и североизточната част на острова - много слънце и океанът е сравнително спокоен. През деня температурата на въздуха е между +29 и +32 °C, вечерта пада до +24 °C. Влажността варира от 70% до 90%. Водата се затопля до +28/+29 °C. Дъждовете са рядкост и не продължават дълго.

Trincomalee е курорт, разположен в североизточната част на острова, който привлича както любителите на класическата плажна почивка, така и феновете на гмуркането. Плажът Nilaveli се простира на няколко километра, а туристите могат да правят дълги разходки покрай океана.

Като наемете лодка и отплавате до остров Pigeon, можете да се гмуркате. Островът е заобиколен от коралов риф. Под водата можете да видите цветни риби, костенурки и дори рифови акули

Египет

.
Източник: iStock/Getty images

В Египет  времето е горещо през август. В курортите на Средиземно море дневната температура достига до +33 °C, може да се повиши до +35 °C. На Червено море достигат до +40 °C. През нощта въздухът се охлажда до +27 °C, а небето е ясно, без нито един облак. Плажовете на Hurghada се простират на много километри. 

Южно от курорта е заливът Makadi. Чисти плажове и коралови рифове очакват туристите. Любителите на гмуркането обичат да посещават Sharm El-Sheikh. Желаещите могат да карат водни ски. Като наемете катамаран, можете да плувате до дълбините и да се любувате на пъстрите риби и коралите на Червено море. 

Шарм ел-Шейх - екзотика и лукс в Египет

Малта

.
Източник: iStock/Getty images

В Малта през август е горещо, шумно и забавно. През деня въздухът се затопля до +33 °C. Влажността е висока - до 73%. Понякога южният вятър носи горещ въздух от Северна Африка и термометърът отчита извън скалата, абсолютен рекорд е +44 °C. Вечерта температурата пада до +22 °C. 

Преобладава слънчево време, валежите през август са максимум 1-2 дни. Морската вода се затопля до +26 °C. Най-големият пясъчен плаж е Mellieha Bay. Има много забавления: водни ски, катамарани, парашути. Гмуркането е много популярно занимание на плажа. Можете да отидете на ветроходство, да направите разходка с лодка по крайбрежието или да наемете лодка, ако имате лиценз.

Още от автора:

Седем места, които задължително да посетим в Испания

Седем начина да спестите пари за лятна почивка

Във форма за лятото: Шест идеи за здравословни смутита

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Спешна проверка на АМ „Струма“ след катастрофата край Мало Бучино

Спешна проверка на АМ „Струма“ след катастрофата край Мало Бучино

България Преди 10 минути

Софийската районна прокуратура възложи цялостна проверка на пътя, по който стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата

Брутални глоби: Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г.

Брутални глоби: Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г.

Свят Преди 1 час

При нарушения на забраната ще бъде налагана глоба от 150 евро. Предвижда се да бъде въведена и задължителна застраховка за хората, които карат такива превозни средства

Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение

Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение

България Преди 3 часа

Периодично придвижване на чуждестранни военнослужещи и специализирана техника по републиканската пътна мрежа на България е планирано от днес до 12 юли. Транзитът е свързан с логистиката и провеждането на международното учение на НАТО „Alliance Wall Exercise“

Нов взрив в Близкия изток: САЩ удариха Иран след атака в Ормузкия проток

Нов взрив в Близкия изток: САЩ удариха Иран след атака в Ормузкия проток

Свят Преди 3 часа

Американската армия извърши удари по ирански цели, след като президентът Доналд Тръмп обвини Иран в „глупаво нарушение“ на примирието след нападение срещу товарен кораб в Ормузкия проток

Новото поколение телевизори издига реализма на нови нива

Новото поколение телевизори издига реализма на нови нива

Технологии Преди 4 часа

Технологията има различни имена: Micro RGB, True RGB или други, в зависимост от производителя и подхода му. Но като цяло основата е сходна: нов начин за създаване на изображения с голяма прецизност, много повече детайли и реалистични цветове

Температурите скачат до 37 градуса, ето къде се очаква дъжд

Температурите скачат до 37 градуса, ето къде се очаква дъжд

България Преди 4 часа

Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, в София - около 31°

<p>След месеци война: Израел и Ливан направиха първата крачка към мира</p>

Израел и Ливан подписаха рамково споразумение след преговори, проведени с посредничеството на САЩ

Свят Преди 12 часа

Документът цели да сложи край на сраженията между Израел и „Хизбула“ и да отвори път към трайно примирие

Трагедията във Венецуела: Жертвите вече са 920, над 50 000 са в неизвестност

Трагедията във Венецуела: Жертвите вече са 920, над 50 000 са в неизвестност

Свят Преди 12 часа

Спасителни екипи от няколко държави се включиха в издирването на оцелели, докато ООН определя операцията като изключително сложна

Мащабна полицейска акция в Несебър, има задържани

Мащабна полицейска акция в Несебър, има задържани

България Преди 13 часа

От областната дирекция засега не предоставят повече информация за предмета на акцията и за точния брой на задържаните, като се позовават на продължаващи процесуално-следствени действия

<p>СО обяви регулярни нощни проверки през целия летен сезон</p>

Столична община обяви регулярни нощни проверки през целия летен сезон

България Преди 13 часа

Общината, полицията и здравните власти започват регулярни нощни акции за спазване на обществения ред през летния сезон

Задържаха бившата полицайка Симона Радева, конвоират я в Сливенския затвор

Задържаха бившата полицайка Симона Радева, конвоират я в Сливенския затвор

България Преди 13 часа

Тя беше осъдена окончателно на 3 години и половина

Мълчалив вик за справедливост: Протест в памет на всички деца, загинали на пътя

Мълчалив вик за справедливост: Протест в памет на всички деца, загинали на пътя

България Преди 14 часа

Демонстрации се проведоха в цялата страна с призив за по-строг контрол и по-безопасни пътища

<p>Тръмп: Това е &quot;глупаво нарушение&quot; на примирието (ОБЗОР)</p>

Тръмп обвини Иран в нарушение на примирието след атака с дронове в Ормузкия проток

Свят Преди 14 часа

Напрежението в Персийския залив отново се покачва, след като Тръмп съобщи за иранска атака с дронове срещу търговски кораби в Ормузкия проток

Самолет се вряза в най-високата сграда в Пекин

Самолет се вряза в най-високата сграда в Пекин

Свят Преди 15 часа

Полицията отцепи района около 108-етажния „Ситик Тауър“, а властите все още не са излезли с официална информация.

<p>Горещината спря най-старата АЕЦ в света</p>

АЕЦ „Бецнау“ спря работа заради високи температури на река Ааре

Свят Преди 15 часа

Гореща вълна в Европа доведе до временно спиране на най-старата действаща атомна централа в света