Б орисов приема оставки на килограм. Демонстрира, че не му пука за капацитета на Народното събрание и изпълнителната власт.

Така лидерът на НФСБ и депутат от „Обединени патриоти“ Валери Симеонов коментира поредната оставка в редиците на ГЕРБ.

Днес парламентът прекрати депутатските пълномощия на Делян Добрев, който депозира оставката си след разговор с премиера и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов. Причина за нея стана медийна публикация, според която роднини на депутата са купували имоти в София на занижени цени. Добрев обаче остава областен координатор на партията в Хасково.

„Когато масово принуждаваш членове от ръководството на твоята партия да подават оставки, в крайна сметка, неизбежно, възниква въпроса и за твоята оставка. Това означава, че тази партия няма право да управлява и да участва в управлението на страната“, коментира още Симеонов.

Лидерът на НФСБ подчерта, че той и депутатите от партията му не са подкрепили поредната оставката. „Този отвратителен процес, на който сме свидетели, а част от хората са жертви, вече трябва да бъде прекратен“, призова Симеонов. Според него ефектът от това ще бъде само един – в следващия парламент няма да се кандидатират хора, които имат каквото и да е имуществото. „За народни представители трябва да се кандидатират само малоимотни хора, без собственост и които спят под мостовете на Перловска река. И хора, които са клошари, те ще бъдат с предимство“, пошегува се той.

Според Симеонов скандалът с апартаментите е „опростачване на политиката“, който експлоатира „най-ниските чувства на българския народ“. „Всичко това се насочва към определени хора, фокусът на, медиите също се насочва към определени хора, което води до обезкървяване на Народното събрание и изпълнителната власт. Няма как да отречем, че за това има заслуга и министър-председателят“, смята Симеонов.

В кулоарите на парламента темата коментира и лидерът на „Воля“ Веселин Марешки. Неговите депутати са подкрепили в зала оставката на Добрев, но от партията считат, че до нея се е стигнало заради изнесени в медиите „махленски неща“, отколкото заради реално нарушение.

„Не мога да отговаря, питайте Делян Добрев. Аз не бях в зала“, заяви депутатът от ГЕРБ Вежди Рашидов, попитан дали е подкрепил оставката на своя колега.

В защита на Добрев се обяви съпартиецът му Тома Биков. „Предполагам, че му е дошла в повече тази помия, която се излива върху него. Достойно поведение“, заяви той и обяви, че е подкрепил оставката в зала. Според него, въпреки че подобни оставки носят риск за предсрочен вот, носенето на политическа отговорност вече се е превърнал в стандарт за ГЕРБ. 

Вчера оставка подаде и зам.-областният управител на София Томи Николов, а Панайот Рейзи, кметът на Созопол, напусна ГЕРБ. През последните седмици заради скандалите с апартаментите оставки подадоха Цецка Цачева, министър за правосъдието, Ваня Колева, зам.-министър на спорта, Красимир Първанов, зам.-министър на енергетиката, Цветан Цветанов, който напусна парламента. 

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Взрив във военен обект в Русия, убити и ранени

Взрив във военен обект в Русия, убити и ранени

Свят Преди 33 минути

Губернаторът на областта Александър Дрозденко съобщи, че сграда на военната полиция се е срутила

Удължават давността за престъпления срещу деца

Удължават давността за престъпления срещу деца

България Преди 37 минути

Въвежда се и квалифициран състав за престъпления със сексуален характер

България изпрати 2025 г. с 61,4 милиарда лева държавен дълг: Къде отидоха парите?

България изпрати 2025 г. с 61,4 милиарда лева държавен дълг: Къде отидоха парите?

България Преди 1 час

В края на 2025 г. държавният дълг на България достигна 61,4 милиарда лева, което представлява 27,1% от икономиката на страната. Въпреки че дефицитът е удържан в рамките на критичните за Еврозоната 3%, данните на Министерството на финансите разкриват сериозен натиск върху хазната – разходите за заплати и социални плащания са скочили с милиарди, докато държавата е ускорила харченето и по проектите от Плана за възстановяване

Справедливост след 40 години: Обвиниха мъж за убийството на приятелката му в Германия през 1984 г.

Справедливост след 40 години: Обвиниха мъж за убийството на приятелката му в Германия през 1984 г.

Свят Преди 1 час

Една стара ДНК проба върху шал и признание, закъсняло с 40 години, сложиха край на едно от най-загадъчните „студени досиета“ в Бавария. Повече от четири десетилетия след убийството на 19-годишната Мария Кьолер през 1984 г., нейният бивш приятел е изправен пред съда, след като години наред се е крил в Турция и дори е живял под фалшива самоличност в същия германски град

Обвиняемият по делото за Сияна остава в ареста

Обвиняемият по делото за Сияна остава в ареста

България Преди 2 часа

Становището на прокуратурата беше подкрепено и от частното обвинение

Мерки за сигурност в София заради годишнината от гибелта на Левски

Мерки за сигурност в София заради годишнината от гибелта на Левски

България Преди 2 часа

Служителите на НСО ще извършват проверки, промени в транспорта

„Като две капки вода“ счупи три рекорда

„Като две капки вода“ счупи три рекорда

Любопитно Преди 2 часа

Повече от половината от телевизионните зрители (18-59 г.) снощи избраха любимото развлекателно предаване

Разследване за обрязване в Белгия пали скандал със САЩ

Разследване за обрязване в Белгия пали скандал със САЩ

Свят Преди 2 часа

Ванденбрук: Европейският съюз е щит срещу сплашване

,

Интернационално меню от професионалисти и мечтатели сервира премиерата на Hell’s Kitchen тази вечер

Любопитно Преди 2 часа

Боксьор, медицинска сестра и културист са сред новите претенденти в пъстрите отбори на шеф Виктор Ангелов

Съратник на Путин иска Русия да отвърне на удара, ако конфискациите на руски кораби продължат

Съратник на Путин иска Русия да отвърне на удара, ако конфискациите на руски кораби продължат

Свят Преди 3 часа

Патрушев: Да не забравяме, че много кораби плават под европейски флагове

Огромен пожар унищожи театър "Саназаро" в Неапол

Огромен пожар унищожи театър "Саназаро" в Неапол

Свят Преди 3 часа

Театърът, открит през 1847 г., е една от историческите ценности на града

<p>Формула &quot;5+2&quot;: Ако изборите бяха днес</p>

"Мяра": Пет партии влизат в НС, две са на ръба - ако изборите са в средата на февруари

България Преди 3 часа

Изследването отчита 51,5% потенциална избирателна активност и декларативна подкрепа за основните формации

Експерт по езика на тялото разкри напрежение в Меган и Хари на баскетболен мач

Експерт по езика на тялото разкри напрежение в Меган и Хари на баскетболен мач

Любопитно Преди 3 часа

Експерт по езика на тялото разкри, че принц Хари и Меган Маркъл са показали синхронен, самоуспокояващ жест по време на басткетболен мач в Лос Анджелис – фин знак за напрежение и разочарование въпреки демонстрираната близост

Ще се вдигне ли здравната вноска? Истината зад бюджета на НЗОК

Ще се вдигне ли здравната вноска? Истината зад бюджета на НЗОК

България Преди 4 часа

Без промени всяко увеличение на средствата ще отива на същото място, където са останалите близо 6 милиарда евро от бюджета на НЗОК за последната година

<p>Хаменей: САЩ няма да успеят да унищожат Ислямската република</p>

Али Хаменей: САЩ няма да успеят да унищожат Ислямската република

Свят Преди 4 часа

"Казвам ви – и вие няма да успеете"

Със сълзи в очите: Рускиня носеше табелата на Украйна на откриването на Зимните олимпийски игри

Със сълзи в очите: Рускиня носеше табелата на Украйна на откриването на Зимните олимпийски игри

Свят Преди 4 часа

Кучерова не е била в Русия от 2018 г., но разбира, че поема риск, като се противопоставя на режима