В ърховна касационна прокуратура възложи на Комисията за противодействие на корупцията и отнемане на незаконно придобито имущество проверка по сигнал за закупени имоти на занижени цени от „СКАТ” ООД, управлявано от народния представител от НФСБ Валери Симеонов.

„Спокоен съм. Този път ще ударят на камък”. Така лидерът на НФСБ и депутат от „Обединени патриоти” Валери Симеонов коментира възложената на КПКОНПИ проверка срещу него.

„Проверките не ме притесняват. Това са фирмени сделки. Проверявано е един милион пъти от НАП, от службите, защото имаше подадени сигнали срещу мен. Аз съм проверяван и като физическо лице два пъти”, добави Симеонов в кулоарите на парламента.

Той заяви, че се досеща откъде идва сигналът срещу него, но не назова имена. „Като разбера кой е подал сигнала и как го е подал, ще го осъдя”, закани се лидерът на НФСБ. „Говори се за 74 хил. лв., които получавам от войската, настанена в моя хотел. Хотелът е затворен от половин година. Говори се, че Христиан Митев ми уредил сделка в Бургас – пълна лъжа!”, категоричен е Симеонов.

Във вторник до главния прокурор е постъпил сигнал за закупени недвижими имоти от дружеството, като сделките са изповядани на нереално ниски цени. Описани са три сделки:

Закупено през 2004 г. от „СКАТ” ООД право на строеж на апартамент с площ 80 кв.м. в курортния комплекс „Слънчев бряг” за сумата от 900 лева, при данъчна оценка 856,60 лв.;

Закупен през 2005 г. офис, отново в курорта, с площ 31,35 кв. м. за сумата от 6 901,10 лв., при данъчна оценка 6 901,10 лв.

Закупен през 2008 г. от „СКАТ” ООД имот частна общинска собственост с площ 875 кв.м. за сумата от 850 815 лв. по решение на Общински съвет – Бургас, чийто председател по това време е Валери Симеонов.

Председател на комисията за общинска собственост е бил В. Касабов – настоящ народен представител от НФСБ, а юрисконсулт е бил настоящият народен представител Християн Митев. За този имот се твърди в сигнала, че не се ползва по предназначение за нуждите на телевизията, а е построен жилищен блок.

В сигнала са изложени и твърдения, че през 2008 г. „СКАТ” ООД, управлявано от В. Симеонов е закупило „База за отдих Пресока” в община Златоград, която в момента е хотел „Панорама“, като на същия са изградени незаконни постройки – басейн и ресторант, за които е налице влязло в сила решение на Върховния административен съд от 2013 г., че са построени без съответните разрешителни и следва да бъдат съборени, а това не се е случило.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Барън Тръмп

„Къде да убием Барън Тръмп?“: Ирански медии със смразяващо видео за сина на президента на САЩ

Свят Преди 8 минути

Клипът, свързван с медии, близки до Корпуса на стражите на ислямската революция, съдържа заплахи срещу 20-годишния син на Доналд Тръмп

Радев: Държавният чадър на защита на тези хора пада

Радев: Държавният чадър на защита на тези хора пада

България Преди 31 минути

GPS заглушителят в София бил монтиран на джип, съобщи премиерът

Унгарски изтребител „Грипен“ се разби

Унгарски изтребител „Грипен“ се разби

Свят Преди 1 час

Министърът на отбраната Ромулус Русин-Сенди потвърди, че пилотът е жив

Правната комисия прие тест за почтеност за държавните служители на рискови постове

Правната комисия прие тест за почтеност за държавните служители на рискови постове

България Преди 1 час

Във вторник парламентът ще гласува текстовете на второ четене

Сигналът за инцидента е подаден около 20.00 часа на 23 август

Куче нахапа 2-годишно дете в Кубрат, момчето е в болница

България Преди 1 час

Сигналът за инцидента е подаден около 20.00 часа на 23 август

Почина германският милиардер Клаус-Михаел Кюне

Почина германският милиардер Клаус-Михаел Кюне

Свят Преди 1 час

Той си е отишъл от този свят на 89-годишна възраст

Джъстин и Хейли Бийбър отпразнуваха 2-рия рожден ден на сина си Джак

Джъстин и Хейли Бийбър отпразнуваха 2-рия рожден ден на сина си Джак

Любопитно Преди 1 час

Синът на Джъстин и Хейли Бийбър, Джак Блус, навърши 2 години. Моделът показа празничната закуска на момченцето си, докато двамата с певеца продължават стриктно да пазят личния му живот и лицето му далеч от светлините на прожекторите

Кейт Мидълтън

Без следа от драма: Кейт Мидълтън прикова погледите с нов цвят на косата

Любопитно Преди 2 часа

Уилям и Кейт бяха сред няколкото членове на кралското семейство, които присъстваха на службата в малката енорийска църква „Крати Кърк“ след семейна „среща на върха“ в шотландското имение на кралското семейство

Иран: Присъствието на американските самолети в България бе нарушение на международното право

Иран: Присъствието на американските самолети в България бе нарушение на международното право

България Преди 2 часа

Това заяви говорителят на иранското външно министерство Есмаил Багаи

Взрив на газова бутилка в Брезник, трима са с опасност за живота

Взрив на газова бутилка в Брезник, трима са с опасност за живота

България Преди 2 часа

Ранените са настанени за лечение в „Пирогов“

49-годишен мъж намушка с нож тийнейджър в Троян

49-годишен мъж намушка с нож тийнейджър в Троян

България Преди 2 часа

По първоначална информация двамата се познавали и в миналото между тях имало противоречия

Тежка катастрофа с автобус с германски ученици в Нидерландия, има ранени

Тежка катастрофа с автобус с германски ученици в Нидерландия, има ранени

Свят Преди 2 часа

Превозното средство е пробило мантинелата и е спряло в насрещното платно на магистрала А28

Фаталното падане на д-р Ивелина Божкова под Мальовица: Прокуратурата се зае със случая

Фаталното падане на д-р Ивелина Божкова под Мальовица: Прокуратурата се зае със случая

България Преди 2 часа

Целта е да бъдат установени всички обстоятелства и причините, довели до смъртта ѝ

Норвежкият крал Харалд

Какво се случва с краля на Норвегия? Дворецът пусна извънредно съобщение

Любопитно Преди 3 часа

89-годишният монарх, който е най-възрастният управляващ владетел в Европа, беше приет в Националната болница в Осло миналата седмица с рядко заболяване на кръвта

Продавач удари клиент с диня по главата край Кюстендил

Продавач удари клиент с диня по главата край Кюстендил

България Преди 3 часа

Пострадалият е с лека телесна повреда