И талианците ще трябва да празнуват Нова година на закрито, защото правителството планира да забрани новогодишните тържества на открито, предупреди италианският министър за регионалните въпроси Франческо Боча пред италианската телевизия РАИ.

"Ако правителството реши, че хората ще трябва да си стоят у дома след определен час, то тогава хората ще трябва да се прибират у дома независимо от онова, което имат да вършат", каза Боча.

Той подчерта, че няма да има изключения от полицейския час на 31 декември за празнуване на открито и че хората трябва да празнуват у дома.

Твърди се, че пред колеги от кабинета Боча заявил "Само през трупа ми!", когато било споменато като вариант да се промени настоящият полицейски час от 22.00 ч. на по-късен час. Запитан по този въпрос от телевизия РАИ той защити позицията си.

Правителството на премиера Джузепе Конте е изправено пред трудно решение да прецени до каква степен могат да бъдат облекчени антикоронавирусните рестрикции. Очаква се правителството да публикува нови правила до четвъртък най-късно.

Във вторник кабинетът ще обсъжда мерките с ръководителите на италианските области. Областният управител на Лигурия Джовани Тоти вече призова за Рождество Христово да има малко повече свобода за икономиката и социлиазириането в райони с нисък ръст на заразата.

Той предложи на ресторантите да се разреши да работят вечерта. Сега те затварят врати в 18.00 ч. Джовани Тоти предложи и да се разреши на хората да присъстват на литургията на Бъдни вечер.

Други спорни въпроси са разхлабване на забраната за пътуване между областите, което би позволило на хората да се съберат с роднините си за празниците, както и възможността за ски уикенди.

Ръководителят на Националната асоциация на медиците Филипо Анели предупреди, че не трябва да има "свобода за всички и за всичко" и каза, че рестрикциите трябва да останат в сила, за да се избегне ново увеличаване на случаите на зараза. 

В неделя Италия съобщи за нови 20 648 заразени с коронавирус и 541 смъртни случая, свързани с Ковид-19. В събота бяха регистрирани 26 648 новозаразени и 686 починали, предаде Ройтерс.

От избухването на пандемията в Италия през февруари жертвите на коронавируса достигнаха 54 904, което я нарежда на второ място по този показател в Европа след Великобритания. Общият брой на случаите на коронавирус в Италия е 1, 585 милиона.

Вчерашните данни потвърждават намаляване през последните дни на новите случаи на заразяване, отбелязва агенцията.

Макар че броят на починалите от Ковид-19 в Италия е сред най-високите в Европа, нарастването на броя на приетите в болница и в интензивните отделения се забавя, което предполага, че поредната вълна на заразата спада

Очаква се в близките дни Италия да приеме нови мерки за сдържане на коронавируса по време на коледните празници.

Вестниците "Република" и "Кориере дела сера" съобщиха вчера, че правителството смята да забрани работата на ресторантите на 25 и 31 декември

Шефът към служителя: – Защо закъсня? – Шефе, алармата ми не звънна... явно съм я настройвал на режим "работа от вкъщи".
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
"Седем месеца голяма война, хора мъртви от зло" - предсказанията на Нострадамус за 2026 г.

"Седем месеца голяма война, хора мъртви от зло" - предсказанията на Нострадамус за 2026 г.

Любопитно Преди 13 минути

Всяка година нови пророчества се изтупват от праха и се преформулират за предстоящия календар

Проходът "Петрохан" остава затворен, има опасност от падащи клони и дървета

Проходът "Петрохан" остава затворен, има опасност от падащи клони и дървета

България Преди 1 час

В област Монтана все още има населени места без електрозахранване

Отровата на скорпиона – ново оръжие срещу рак на мозъка

Отровата на скорпиона – ново оръжие срещу рак на мозъка

Любопитно Преди 3 часа

Скорпионите може да играят жизненоважна роля в борбата срещу рака на мозъка

АМ "Хемус"

4 октомври: Първа копка на „Хемус“ – магистралата, която чакаме половин век

Любопитно Преди 3 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Чехия: милиардерът Бабиш иска да се върне на власт

Чехия: милиардерът Бабиш иска да се върне на власт

Свят Преди 3 часа

Сравнявали са го с Тръмп, Берлускони или Орбан

Снимката е илюстративна

Очакват ни облаци и дъжд в събота, но в неделя - слънчево облекчение

България Преди 3 часа

Северозападен вятър и по-ниски температури ще бележат началото на седмицата, с повишение по Черноморието

Неврохирургът д-р Петров напусна “Игри на волята” след зрелищна елиминационна битка

Неврохирургът д-р Петров напусна “Игри на волята” след зрелищна елиминационна битка

Любопитно Преди 11 часа

Програмистът Александър, треньорът по борба Дино и миньорът Теодор-Чикагото продължават напред в надпреварата

Ето кой е граничният полицай, загинал в Елените

Ето кой е граничният полицай, загинал в Елените

България Преди 11 часа

Стефан Иванов, заедно с още двама свои колеги, извършвал обследване на брега

СГС остави в ареста общинските съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов

СГС остави в ареста общинските съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов

България Преди 11 часа

Адвокатите на двамата обвиняеми заявиха, че ще обжалват решението на съда

Над 200 000 италианци протестираха в подкрепа на Газа

Над 200 000 италианци протестираха в подкрепа на Газа

Свят Преди 12 часа

Демонстрантите осъдиха отношението към Глобалната флотилия „Сумуд“

Шестокласниците се явиха на Национално входно ниво по математика

Шестокласниците се явиха на Национално входно ниво по математика

България Преди 12 часа

Учениците решиха 13 задачи в онлайн формат, а оценките ще се вписват като текущи по преценка на учителите

Френски репортер е убит в Донбас, Макрон обвини Русия

Френски репортер е убит в Донбас, Макрон обвини Русия

Свят Преди 13 часа

Украинският журналист Георгий Иванченко е бил ранен при същата атака

Нови два самолета F-16 Block 70 пристигнаха в България

Нови два самолета F-16 Block 70 пристигнаха в България

България Преди 14 часа

Самолетите кацнаха в Трета авиационна база в Граф Игнатиево

ЕК одобри плащане за България по НПВУ

ЕК одобри плащане за България по НПВУ

България Преди 14 часа

Но предлага временно да отложи част от него

Прокуратурата разпита отново бившия зам.-кмет на Варна

Прокуратурата разпита отново бившия зам.-кмет на Варна

България Преди 15 часа

Диан Иванов е сочен за основен свидетел срещу кмета Благомир Коцев