П одполковник Азатбек Омурбеков, командир на 64-та мотопехотна бригада на руската армия, беше обявен от украинските медии за пряко отговорен за убийствата на цивилни в предградието Буча на столицата на Украйна Киев.

Подполковник Азатбек Омурбеков е на около 40 г. На редките снимки, които могат да се видят публично, той е с униформа, шапка и две звезди на пагоните на раменете, които бележат чина му.

Папата осъди "клането в Буча"

Също така на една от снимките, които се разпространяват в социалните мрежи, се вижда Омурбеков със свещеник на Руската православна църква. Според украинските медии снимката е направена през ноември 2021 г. в Хабаровск, когато полковникът е получил благословия от свещеника.

„Историята показва, че повечето битки водим с душите си. Оръжията не са най-важното нещо. Църквата е място, където можем да се причестяваме и да се подготвим за предстоящите събития”, коментира британският вестник „Таймс”, наричайки Омурбек „Касапинът от Буча“.

Макрон към Зеленски: Зверствата в Буча предизвикаха шок във Франция

Официалните данни за службата му в руската армия показват, че през 2014 г. за изключителни заслуги той е награден от руския заместник-министър на отбраната Дмитрий Булгаков.

В Украйна Омурбеков е начело на частта, която е участвала в превземането на Буча и до края на март контролира града, на около 25 км от центъра на Киев.

Русия отрече всичко пред ООН, нямало доказателства

Омурбеков и неговото подразделение напуснаха Буча, след като Русия обяви, че е завършила първата фаза от войната и че фокусът на руската армия се измества към „пълното освобождение на Донбас”.

По данни на руското министерство на отбраната, Омурбеков и неговата 64-та мотопехотна бригада са напуснали Украйна и вече са в Беларус.

Украинското разузнаване твърди, че военната част, а вероятно и самият той, могат да се върнат на фронтовата линия и скоро трябва да се преместят в Белгород в Западна Русия, преди да бъдат изпратени към Харков.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Какво каза Европа след срещата в Аляска</p>

Какво каза Европа след срещата в Аляска

Свят Преди 44 минути

Група от няколко европейски лидери съвместно се ангажираха да продължат да подкрепят Украйна и да поддържат натиска върху Русия

Опашките за хляб в Боливия

Ден преди изборите: Хлябът в Боливия вече не стига за закуска

Свят Преди 1 час

Политолози правят паралели между кризата в Боливия и Френската революция от XVIII в., причинена от ръста на цените на хляба. Разликата е, че в Боливия хлябът не поскъпва, просто качеството и грамажът му намаляват

<p>Ще остане ли в ареста 18-годишният, прегазил семейство с АТВ</p>

Бургаският съд решава дали да остави в ареста 18-годишният, прегазил семейство с АТВ

България Преди 3 часа

МВР започва вътрешна проверка, след твърдения на близки на пострадалите, че случаят се прикрива, тъй като родителите на виновния шофьор работят в полицията

Наводнение в Пакистан

Смъртоносни наводнения убиха стотици хора в Пакистан, Кашмир и Непал

Свят Преди 4 часа

Внезапни наводнения, предизвикани от проливни дъждове првърнаха пътища в реки, разрушиха сгради и сееха смърт

Лаймската болест – подценената заплаха, която се разпространява с климата

Лаймската болест – подценената заплаха, която се разпространява с климата

Свят Преди 4 часа

Mного лекари се затрудняват да разпознаят симптомите ѝ

<p>След ужасяващата катастрофа в София: Една смърт и много въпроси</p>

След ужасяващата катастрофа в София: Една смърт и много въпроси

България Преди 4 часа

„Абсолютен опит за убийство. Това не се различава по нищо от това да влезеш с пистолет в автобус и да започнеш да стреляш“, категоричен е автомобилният експерт Филип Лазаров

<p>Sky News: Тръмп режисира среща, но Путин дърпаше конците</p>

Sky News: Тръмп режисира среща, но Путин дърпаше конците

Свят Преди 5 часа

Тръмп аплодира Путин при пристигането му в Аляска – а руският президент вероятно си е тръгнал доволен от себе си.

<p>Почитаме български светец, какви са поверията за днес</p>

Почитаме български светец, какви са поверията за днес

България Преди 6 часа

Православната църква чества паметта на преподобния Йоаким Осоговски

<p>Тръмп: <strong><span style="color:#ff0000;">Ние сме №1, Русия е №2 в света</span></strong> и това е голяма работа</p>

Доналд Тръмп: Ние сме №1, Русия е №2 в света и това е голяма работа

Свят Преди 7 часа

Американският президент заяви, че ако трябва да постави оценка на срещата, би ѝ дал 10-ка

Елвис Пресли

16 август: „Кралят“ на сцената и човешките слабости – Елвис Пресли

Любопитно Преди 7 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Внимание! Силен вятър и жълт код днес, ето къде

Внимание! Силен вятър и жълт код днес, ето къде

България Преди 7 часа

Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°

Как да използваме AI, за да бъдем по-умни и успешни

Как да използваме AI, за да бъдем по-умни и успешни

Технологии Преди 8 часа

Умните асистенти могат да бъдат и полезни

Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Свят Преди 13 часа

На мястото е обявено извънредно положение

Министър Караджов засне шофьор с 200 км/ч на АМ "Тракия"

Министър Караджов засне шофьор с 200 км/ч на АМ "Тракия"

България Преди 15 часа

Караджов: И книжки трябва да се взимат!

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Любопитно Преди 15 часа

Дамите ще определят съдбата на тайния агент Чефо във формата