П рез втората година от пандемията от COVID-19 повечето певци се задържаха в домовете си и много от тях използваха времето, за да издадат албуми.

Тази песен е хит №1 за всички времена на "Билборд"

С нова музика зарадваха феновете си Елтън Джон, Ник Кейв, Дрейк, Били Айлиш, Джъстин Бийбър, Ед Шийран, Адел.

Дразнещите песни, от които ни писна

Дори ветераните от АББА изненадващо се включиха на пазара след 40-годишна пауза, а Тони Бенет приключи кариерата си на 95 години с втория си албум с Лейди Гага.

Това ли е най-тъжната песен в света

И докато във Великобритания за албум на годината радио 6 на Би Би Си избра "Sometimes I Might Be An Introvert" на Литъл Симз, в САЩ честта според "Билборд" се падна на "Dangerous: The Double Album" на кънтри певеца Морган Уолън. Въпреки че Дрейк зае пето място в класацията за албумите на "Билборд", той стана за втори път изпълнител на годината на изданието не само с новия си албум, но и защото осем от старите му опуси постоянно присъстват в класациите му.

Идеалната музика за различното време от деня

Нито Литъл Симз, нито Морган Уолън попаднаха в селекцията на Американската звукозаписна академия за кандидати за награда "Грами". Дрейк беше номиниран за рап албум и за рап изпълнение на годината, но се отказа от честта. Той не се обоснова, но и преди е недоволствал, че Академията го включва само в селекцията за рап категории.

Номинациите за наградите "Грами" доминира младият певец Джон Батист, определян като уникален артист на своето поколение, "възпламенил" нюйоркските сцени. Той се съревновава в 11 категории в няколко жанра, сред които джаз, ритъм енд блус, американска коренна музика. Сред номинациите му са във водещите категории за албум на годината за "We Are'' и за запис на годината за "Freedom".

Останалите номинирани за албум на годината за наградата "Грами" са Тони Бенет и Лейди Гага за "Love For Sale", Джъстин Бийбър за "Justice". Доджа Кет за "Planet Her", Били Айлиш за "Happier Than Ever", Хър за "Back Of My Mind", Лил Нас Екс за "Montero", Оливия Родриго за "Sour", Тейлър Суифт за "Evermore", Кание Уест за "Donda".

Вторият албум на Били Айлиш не се задържа толкова дълго в класациите, колкото първият, който я направи световноизвестна. Затова пък "Sour" на Оливия Родриго постави рекорди и от двете страни на океана. Адел през първата седмица от излизането на пазара на "30" постигна повече продажби във Великобритания от всички в топ 40 на класацията на страната.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Община Цар Калоян е осъдена за 26 000 лв. заради щети от наводнение

Община Цар Калоян е осъдена за 26 000 лв. заради щети от наводнение

България Преди 1 час

Съдебното решение е по казус, свързан с наводнение от 2 септември 2022 г.

Сблъсъци с полицията и арести при демонстрации по случай 1 май в Истанбул

Сблъсъци с полицията и арести при демонстрации по случай 1 май в Истанбул

Свят Преди 1 час

Вчера турските власти наложиха 24-часова забрана за всички събирания

Гръцките власти иззеха около 500 кг канабис от български шофьор на камион

Гръцките власти иззеха около 500 кг канабис от български шофьор на камион

Свят Преди 2 часа

Наркотиците били скрити в хартия за домакинството

Серия от земетресения в Невада

Серия от земетресения в Невада

Свят Преди 3 часа

Най-силният трус е бил с магнитуд 4,9 и е станал малко след 1:00 ч. местно време

<p>&quot;Работим, а сме бедни. Втори живот няма&rdquo;:&nbsp;БСП&nbsp;с шествие за&nbsp;Деня на труда</p>

По традиция: БСП отбелязва Деня на труда с шествие

България Преди 3 часа

То е под надслов "Работим, а сме бедни. Втори живот няма”

Зрелищна възстановка в Копривщица по повод 150 години от Априлското въстание

Зрелищна възстановка в Копривщица по повод 150 години от Априлското въстание

България Преди 4 часа

Градът пресъздава героичното дело на участниците в бунта от 1876 г.

<p>Чарлз ІІІ пристигна на Бермудските острови</p>

След държавното посещение в САЩ: Чарлз ІІІ пристигна на Бермудските острови

Свят Преди 4 часа

В края на кралското посещение президентът Тръмп обяви, че ще премахне митата върху шотландското уиски

В новите споразумения за присъединяване към ЕС ще бъде включена клауза за санкции

В новите споразумения за присъединяване към ЕС ще бъде включена клауза за санкции

Свят Преди 4 часа

По този начин в ЕС няма да има „троянски кон“, заяви европейският комисар по разширяването Марта Кос

Жена загина при катастрофа на пътя Велико Търново – Русе

Жена загина при катастрофа на пътя Велико Търново – Русе

България Преди 4 часа

Инцидентът е станал край Самоводене

Социалният министър: Над 16 000 души ще получат работа чрез нови програми за заетост

Социалният министър: Над 16 000 души ще получат работа чрез нови програми за заетост

България Преди 5 часа

"На днешния ден отбелязваме венеца на борбата за трудови права на гражданите", отбеляза Хасан Адемов

Без синя и зелена зона по празниците в София

Без синя и зелена зона по празниците в София

България Преди 5 часа

Облекченията ще се прилагат автоматично в посочените дни

Иззеха над 1 тон храни без документи в Димитровград

Иззеха над 1 тон храни без документи в Димитровград

България Преди 5 часа

По данни на контролните органи по-голямата част от продуктите са с турски произход

Омбудсманът предупреди за измами с автомобили, „втора ръка“, внос от чужбина

Омбудсманът предупреди за измами с автомобили, „втора ръка“, внос от чужбина

България Преди 6 часа

През 2025 г. у нас са установени 786 коли, обявени за международно издирване чрез Шенгенската информационна система и Интерпол

<p>Иран остава в Мондиал 2026: ФИФА и Тръмп потвърдиха участието на отбора</p>

Иран остава в Мондиал 2026: ФИФА и Тръмп потвърдиха участието на отбора в САЩ

Свят Преди 7 часа

Световното първенство по футбол ще се проведе в Северна Америка между 11 юни и 19 юли

<p>Флагманът на Geely е на &bdquo;въздух&ldquo;, 5,2 метра, 6 места и до 1500 км пробег</p>

Флагманът на Geely е на „въздух“, 5,2 метра, 6 места и до 1500 км пробег

Технологии Преди 7 часа

Galaxy M9 е плъг-ин хибрид с щедри размери, батерия с капацитет почти 42 kWh, няколко опции за задвижване, над 200 км пробег само на ток. И идва в Европа, следователно и в България