С ектор "Вътрешна сигурност" проверява имотното състояние на целия Сектор "Икономическа полиция" в 4 РПУ. Това се случва във връзка със спецакцията, при която бяха арестувани полицаи, заподозрени в получаване на подкупи. С обвинение са общо четирима униформени. Според прокуратурата те са част от организирана престъпна група за търговия с влияние и измама. За лидер е сочен началникът на Сектор „Икономическа полиция” в 4 РПУ Красимир Кръстев.

Групата е действала от началото на 2017 г. Прокуратурата съобщи в петък, че има десетки сигнали от търговци, собственици на наргиле барове и автокъщи, които свидетелстват, че им е искана т. нар. такса „Спокойствие”. Тя гарантирала на собствениците, че ще бъдат предупредени, ако срещу тях започне проверка или такава ще бъде спряна. Униформените са хванати с подкуп от 2 000 лв., предаден на територията на 4 РПУ. Първоначално те поискали 2 000 евро, но след пазарлъци сумата паднала до 2 000 лв.

„Както знаете, всички обвиняеми напоследък решават да обяснят как са натопени, парите са подхвърлени и в този смисъл, ако позволите шегата, ние сме държавата на подхвърлените пари”, каза ръководителят на Специализираната прокуратура Димитър Петров.

По думите му защитна версия на един от обвиняемите е, че ръцете му са светнали с контролното осветление, не защото е пипал парите, а защото е докоснал химикалка, която също е била обработена с фосфоресциращо вещество. 

„Не всички от Сектор „Противодействие на икономически престъпления” в 4 РПУ са членове на тази организирана престъпна група. Касае се най-вече за служители с по-дългогодишен опит. Началникът на сектора се явява и ръководител на групата”, заяви наблюдаващият прокурор Ангел Кънев.

Няма недосегаеми в системата на МВР. Това заяви директорът на дирекция „Вътрешна сигурност” в МВР старши комисар Румен Ганев.

Разследват се и членове на семействата на четиримата с обвинения полицаи, ще бъдат направени данъчни ревизии на физическите лица, тъй като членовете на техните семейства са демонстрирали охолен начин на живот.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Доналд Тръмп

Драма в последните минути: Тръмп спря бруталните мита за Канада, даде 72 часа отсрочка

Свят Преди 1 час

Тръмп написа в платформата си Truth Social, че отлагането е резултат от постигната сделка между двете страни „при условие на финализиране на документите“

Уволненият министър на отбраната на Украйна Михайло Федоров

Уволнен министър призова за президентски избори в Украйна

Свят Преди 1 час

„Демокрацията не може да бъде заложник на Русия“, заяви 35-годишният Михайло Федоров във видео, публикувано в YouTube във вторник

Израел удари Сирия, за да спре Турция, САЩ реагираха

Израел удари Сирия, за да спре Турция, САЩ реагираха

Свят Преди 10 часа

Израел е споделил високочувствителна разузнавателна информация със САЩ

Задействаха BG-ALERT заради пожар в Дупница

Задействаха BG-ALERT заради пожар в Дупница

България Преди 10 часа

Пожарът е локализиран на площ от 65 дка.

Осъдиха на смърт братовчед на Башар Асад

Осъдиха на смърт братовчед на Башар Асад

Свят Преди 11 часа

Уасим Асад е първият член на семейството Асад, който беше съден в съдебна зала

Северна Македония обяви нов посланик в София

Северна Македония обяви нов посланик в София

България Преди 11 часа

Крум Ефремов по-рано е бил посланик на Северна Македония в Украйна

Отровиха пет лешояда в „Централен Балкан“

Отровиха пет лешояда в „Централен Балкан“

България Преди 11 часа

Посегателството срещу защитени видове е наказуемо, като се предвижда лишаване от свобода до пет години и глоби до 11 хил. евро

Миронов: Време е да ударим Великобритания с балистична ракета "Орешник"

Миронов: Време е да ударим Великобритания с балистична ракета "Орешник"

Свят Преди 12 часа

Лавров обвини Великобритания в участие във войната с Украйна

Нивото на Дунав при Галац падна до 16 см от кота 0

Нивото на Дунав при Галац падна до 16 см от кота 0

Свят Преди 12 часа

Дебитът на Дунав при навлизането на реката в Румъния е едва 1350 кубични метра в секунда

Хакери откраднаха данни на 1,2 млн. души

Хакери откраднаха данни на 1,2 млн. души

Свят Преди 12 часа

Службите в Латвия предупредиха, че измамници могат да злоупотребят с откраднатите данни

България поиска информация от Сърбия за пожара и предложи помощ

България поиска информация от Сърбия за пожара и предложи помощ

България Преди 12 часа

Българските дипломатически представителства в Белград и Ниш поддържат постоянен контакт с компетентните сръбски институции

Загинаха шефката на пиара на „Диор“ и продуцентът Никола Алтмайер

Загинаха шефката на пиара на „Диор“ и продуцентът Никола Алтмайер

Свят Преди 13 часа

Колата на двойката се е блъснала в насрещно движещ се камион

Евакуираха десетки деца заради пожар край Мездра

Евакуираха десетки деца заради пожар край Мездра

България Преди 15 часа

Пожарът е погълнал четири постройки

Германци докарали десетки хиляди нелегални мигранти в Италия

Германци докарали десетки хиляди нелегални мигранти в Италия

Свят Преди 15 часа

Общо около 42 300 души са пристигнали в италианските пристанища от 2022 г. насам с частни спасителни кораби

Снимката е илюстративна

Сърбия се бори с над 40 пожара

Свят Преди 16 часа

Трудният терен и силният вятър пречат на гасенето, а властите следят качеството на въздуха