Д епутатът от БСП Весела Лечева коментира в предаването „Здравей, България” по NOVA вчерашния конгрес на партията и оттеглената оставка на лидера Корнелия Нинова.

„Охладиха се страстите след вчерашния конгрес.

Това беше един своеобразен вот на доверие към политиката, която води новото ръководство на БСП в лицето на Корнелия Нинова. За предизвестен край и знаещи какъв ще бъде сценарият, не може да се говори”, заяви тя.

„На вчерашния конгрес се чу гласът на организациите, на низовите структури на БСП, на общинските и областните организации. Чу се призивът им Нинова да оттегли оставката си, че резултатите и линията на партията е крачки напред, макар и трудно извървян, че за тези 3,5 години не спечелихме последните избори, но и не изгубихме и позиции и за тези 3,5 години можем да отчетем победа на президентските избори, удвоени мандати на парламентарната група, още един мандат в групата на Европейските социалисти. Това са крачки все напред”, обясни Лечева.

„Низовите организации, симпатизантите и членовете на БСП се отнасят с респект към проявения морален, отговорен, достоен и честен подход,

включително с подаването на оставката, но те одобряват нейната линия на поведение и политиката, която води и заявиха, че в крайна сметка не е нужно да подава оставка, имаме и по-важни цели, предстоят и местни избори. В крайна сметка тя получи едно огромно доверие от членовете и симпатизантите”, добави Лечева.

Тя каза още: „Донякъде бих казала,че оставката беше емоционален жест. Все пак тя получи много упреци от част от членовете на ръководните органи на партията, които се опитаха да пресъздадат една друга медийна реалност в партията като ескалиращо напрежение, което в крайна сметка се оказа, че липсва. Такъв беше и нейният отговор с подаването на оставка, като поемане на политическата отговорност”.

„Аз участвам и в общинските пленуми, и в областните заседания и на нито едно от заседанията, когато правихме отчети, оценки, анализи на изминалите избори,

в нито едно от изказванията не чух: „Оставка! Вън! Сеч”.

Напротив, имаше един конструктивен дебат, посочиха се грешките, посочиха се слабостите в кампанията. Но нека да се похвалим, че тези резултати от изборите са една много добра основа за местните избори и в крайна сметка ние не загубихме позиции”, обясни още Лечева.

Според нея изборите не са спечелени от БСП заради целия „финансов, институционален и медиен ресурс”, който бил насочен срещу тях.

Целия разговор чуйте във видеото горе.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Франция арестува 162 души за пожарите

Франция арестува 162 души за пожарите

Свят Преди 4 часа

Лекорню призова гражданите да предприемат превантивни мерки

Румъния експулсира руски дипломат

Румъния експулсира руски дипломат

Свят Преди 8 часа

На посланика са били представени останки от дрон тип „Шахед“

Ниските цени на храненето навън помагат на Слънчев бряг да остане сред най-достъпните семейни дестинации в Европа.

Слънчев бряг е вторият най-изгоден курорт за семейства в Европа

България Преди 8 часа

Българският курорт отстъпва само на Алгарве, но класацията не включва пътя и настаняването

Петър Павел, президент на Чешката република

Необичайна роля: Президентът на Чехия стана фотограф на Формула 1

Свят Преди 8 часа

Държавният глава на Чехия Петър Павел се появи на пистата „Хунгароринг“ с професионален апарат и официална акредитация от ФИА. Страстта му към моторните спортове не е само хоби – с кадрите си той събира хиляди евро за благотворителност

Ще арестуват ли Нетаняху в Ню Йорк?

Ще арестуват ли Нетаняху в Ню Йорк?

Свят Преди 9 часа

Миналата седмица Мамдани оттегли тази заплаха, признавайки, че няма законови правомощия

Кой е най-умният зодиакален знак? Класацията на астролозите изненада мнозина

Кой е най-умният зодиакален знак? Класацията на астролозите изненада мнозина

Любопитно Преди 9 часа

Интелигентността има много лица – от студения аналитичен ум и светкавичната логика, през творческото въображение, до изтънчената емоционална интелигентност

Районен кмет: Бетонна ограда спаси хората в автобуса на бул. „Цариградско шосе“

Районен кмет: Бетонна ограда спаси хората в автобуса на бул. „Цариградско шосе“

България Преди 9 часа

Илиев: Този случай нагледно показва, че при удар от тежко превозно средство двойната мантинела невинаги е достатъчна

Откриха над 2,6 тона кокаин край Португалия

Откриха над 2,6 тона кокаин край Португалия

Свят Преди 10 часа

Дрогата би могла да донесе общи приходи от около 500 милиона евро

Смърт на пътя между Димитровград и Меричлери

Смърт на пътя между Димитровград и Меричлери

България Преди 10 часа

50-годишен моторист от Чирпан загубил управлението

Първите 7 на Sofia Summer Fest

Първите 7 на Sofia Summer Fest

Любопитно Преди 10 часа

Летният фестивал на София с изложба на Моста на влюбените

Столична община си търси нов главен архитект

Столична община си търси нов главен архитект

България Преди 10 часа

Кандидатите трябва да притежават висше образование с образователно-квалификационна степен „магистър“

Лидерът на Северна Корея Ким Чен-ун и дъщеря му - снимката е илюстративна.

Ким Чен-ун в черен костюм и с дъщеря си отбеляза "велика победа" за Северна Корея

Свят Преди 11 часа

На разпространени снимки се вижда дъщерята на Ким Чен-ун, да стои редом с него

Свободното място до пътника се превръща в отделна платена услуга, а не в щастлива случайност.

Авиокомпаниите печелят и от празната седалка

Парите ни Преди 11 часа

United въвежда специален ред без пътник по средата, а други превозвачи отдавна продават съседното място

Иран привика френския посланик след скандала със задържаните дипломати

Иран привика френския посланик след скандала със задържаните дипломати

Свят Преди 11 часа

Техеран обвини Париж в намеса във вътрешните работи на страната, а Франция осъди действията на иранските служби

<p>Кървав ужас в Париж: Мъж наръга три жени, бременна се бори за живота си</p>

Мъж наръга три жени, бременна се бори за живота си

Свят Преди 11 часа

Точните обстоятелства около атаката и мотивите на извършителя все още се изясняват