С лед взрива в жилищен блок във Варна прокуратурата с подробности за инцидента.

66-годишният Веселин Димитров, за когото се предполага, че е причинил взрива във Варна, е обявен за общодържавно издирване, заявиха от прокуратурата в града.

Издирват мъжа, живял във взривения апартамент във Варна

"Самоличността на двата трупа не е установена. Те са намерени в два съседни апартамента", посочи окръжният прокурор на Варна Красимир Конов.

"Ще се въздържа от коментар за конкретни причини за взрива. Все още не е ясно кое се е случило първо – пожарът или взривът. Последвал е пожар или първоначално е имало пожар, в резултат на което е последвал и взривът. Хората са били разбудени от взрива. Няма очевидци, които да потвърдят какво се е случвало преди самия взрив", каза още Конов. 

ВИЖТЕ СНИМКИ ТУК

"Рано е да се каже дали става въпрос за умисъл. Работим по две версии – нелеп инцидент или умишлени действия", обясни окръжният прокурор.

"По първоначална информация стана ясно, че мъжът е изнасял багаж от взривения апартамент цяла нощ. Тя беше приета от всички като достоверна. В хода на разследването и разпитите на място на свидетели се оказа, че това не е така. Съседи са чули шум, който са определили като местене на мебели", добави Конов. 

"Няма данни за негово психическо състояние, което да буди притеснение. Разпитани са негови близки и роднини. Днес продължаваме с установяване на други хора от кръга му. Предвиден е и допълнителен оглед на местопроизшествието", допълни окръжният прокурор.

"Веселин Димитров е обявен за общодържавно издирване. Жената, с която той живее е разпитана. Няма потвърждение, че в жилището е имало взривни вещества", обясни Конов.

В рамките на днешния ден се очаква да бъде разпространена снимка на издирвания Веселин Димитров. 

Две жертви след огромен взрив в блок във Варна

Към този момент целият пострадал вход във Варна остава обезлюден.

Всички негови обитатели са евакуирани от понеделник. Живущите обаче не са информирани кога ще могат да се върнат в домовете си.

"Извършихме първоначален оглед по конструктивно отношение. Комисията обяви сградата за негодна за обитаване, защото има нарушения в електричеството и водоподаването. В конструктивно отношение не изглежда толкова страшно. Становището на комисията е, че трябва незабавно общината да възложи пълно обследване на сградата. По моя информация то ще започне още днес", посочи районният кмет на "Владислав Варненчик" Николай Костадинов.

"По нашия апартамент няма щети. Въпросът е, че не можем да го обитаваме заради това, че няма нито ток, нито вода. В момента живеем при моите родители. Искаме да разберем какво се случва оттук нататък и до колко време ще можем да се върнем. Относно Веселин мога да кажа, че беше човек не особено контактен. Предполагаме, че той е сред жертвите", каза живуща в блока.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Борис Джонсън стана баща за девети път

Борис Джонсън стана баща за девети път

Любопитно Преди 2 часа

Съпругата му Кари Джонсън обяви, че е посрещнала четвъртото си дете с бившия премиер

ОАЕ регистрираха температурен рекорд от 51,6°C

ОАЕ регистрираха температурен рекорд от 51,6°C

Свят Преди 2 часа

Така е бил счупен рекордът, поставен вчера пак в Абу Даби и възлизащ на 50,4°C

62 мъртви, 0 виновни: Траурен марш за жертвите от „Пулс“ в Кочани

62 мъртви, 0 виновни: Траурен марш за жертвите от „Пулс“ в Кочани

Свят Преди 3 часа

Протестът е организиран от семействата на жертвите при пожара в дискотека „Пулс“

Премиерът разпореди допълнителни мерки по пътя Телиш - Радомирци

Премиерът разпореди допълнителни мерки по пътя Телиш - Радомирци

България Преди 3 часа

Това съобщиха от правителствената пресслужба

"Екс" се срина: Хиляди съобщават за проблеми със социалната мрежа

"Екс" се срина: Хиляди съобщават за проблеми със социалната мрежа

Свят Преди 4 часа

За втори път тази седмица се наблюдават нарушения в достъпа до социалната мрежа

Министър Вълчев: Бъдещето е на изкуствения интелект, трябва да имаме повече програмисти

Министър Вълчев: Бъдещето е на изкуствения интелект, трябва да имаме повече програмисти

България Преди 4 часа

Това каза министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, който участва във втория панел "Новото знание в медиите"

„Той е точно като нас!“: Педро Паскал летя в икономична класа на път за Кан (ВИДЕО)

„Той е точно като нас!“: Педро Паскал летя в икономична класа на път за Кан (ВИДЕО)

Любопитно Преди 5 часа

Актьорът изненада феновете си, след като беше заснет да лети с редовен търговски полет от Лондон до Ница

Пожар остави Кан без ток, подозират умишлен палеж

Пожар остави Кан без ток, подозират умишлен палеж

Свят Преди 6 часа

Светофарите в Кан и близкия Антиб са спрели след 10 ч., което е причинило задръствания и хаос в центровете на градовете

Британци се сбиха в центъра на Слънчев бряг

Британци се сбиха в центъра на Слънчев бряг

България Преди 6 часа

Не е ясна причината за сбиването, но по всяка вероятност е продиктувана от приемането на солидно количество алкохол

Ердоган се срещна със сирийския президент в Истанбул

Ердоган се срещна със сирийския президент в Истанбул

Свят Преди 6 часа

Ердоган прие Шараа с официална церемоня в президентския дворец Долмабахче

Русия и Украйна си размениха по още 307 военнопленници

Русия и Украйна си размениха по още 307 военнопленници

Свят Преди 6 часа

Ведомството заяви, че размяната на военнопленници ще продължи

Почина журналистът Красимир Ганев

Почина журналистът Красимир Ганев

България Преди 6 часа

Поклонението е на 28 май от 13:00 ч. в столичния храм „Света София“

Катастрофа затруднява движението на АМ "Струма"

Катастрофа затруднява движението на АМ "Струма"

България Преди 7 часа

В момента движението е в активната и аварийната ленти в посока Симитли

<p>Израел уби 9 братчета и сестричета в Газа</p>

Израел уби 9 братчета и сестричета в Газа

Свят Преди 7 часа

Девет от десетте деца на палестинска лекарка са убити при израелски въздушен удар

Баба Ванга - портрет от Светлин Русев

Японската „баба Ванга“ изплаши туристи, отменят пътувания

България Преди 7 часа

Баба Ванга, известната незряща българска пророчица, се прочу със своите мрачни, но точни предсказания

<p>Как България отбеляза 24 май</p>

Как България отбеляза 24 май

България Преди 9 часа

24 май е Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност