Л идерът на "Има такъв народ" (ИТН) Слави Трифонов обясни в пост в своята Facebook страница защо не е подал имуществена декларация.

"От различни страни чувам въпроси, преминаващи в крясъци: “Декларацията, Слави, защо не си подал имуществена декларация, нали си лидер на партия, която получава партийна субсидия, да видим ние какви пари имаш", пише той. 

Трифонов: Отцепници от ИТН щели да бъдат в листите на „Продължаваме Промяната“

"Понеже смятам, че моралът е над закона, “Има такъв народ” по закон трябва да получава субсидия от 8 лева на получен глас, т.е. откакто “Има такъв народ” е активна политическа партия, тя е трябвало да получи. 4 229 032 лева от вашите пари под формата на субсидия. Защото такъв е законът. Обаче, по морал, беше проведен референдум, на който вие ясно се изразихте, че субсидията трябва да е 1 лев. И затова ние сме върнали 3 755 528 лева от вашите пари в държавния бюджет. Защото така е морално", отбелязва Трифонов.

Слави Трифонов: Признавам си, локвата на „Капитан Андреево” е моя

"И забележете, нито една друга партия не е постъпила така. Нито “Продължаваме промяната”, нито ГЕРБ, нито БСП, нито ДПС, нито “Демократична България”, нито “Възраждане”. Нито една друга партия не е решила, че моралът е над закона, че вие сте се произнесли какъв трябва да е размерът на субсидията и че е морално да върнат вашите пари в бюджета. Не виждам това да е голям скандал в медиите. Даже направо не виждам медиите да го отразяват това. Но така решили - така направили", коментира Трифонов. 

Слави Трифонов към Бойко Рашков: Аз съм мафиот, арестувайте ме поне за 24 часа

"Между другото, благодарение на разкритията на моя екип как години наред партиите са получавали десетки милиони левове повече за субсидии, отколкото им се полага по закон, над 14 милиона от вашите пари бяха върнати обратно в бюджета. А ако не бяха нашите разкрития от 2019г., със сигурност партиите щяха да откраднат още десетки милиони левове от парите ви. И да си трайкат, както са си трайкали години наред", допълва лидерът на ИТН.

"И пак между другото, блюстители на върховенството на закона като партия ДСБ, която е част от “Демократична България”, не изпълни закона да върне надвзетите от нея 47 000 лв. субсидии, че се наложи НАП да им ги вземе насила. С лихви", пише още Трифонов. 

"И това не виждам да е голям скандал в медиите. Даже направо не видях въобще да го отразят. И сега интересният въпрос – колко пари има Слави? Има контролни органи в държавата, които знаят отговора на този въпрос. И така е редно. Направени са ми много проверки и цялата информация е в ръцете на контролните органи, които са длъжни да съблюдават изпълнението на закона. При всичките проверки не е открито нищо незаконно и нищо нередно. Аз съм платил глоба затова, че не съм подал декларация, т.е. с неподаването на декларация съм провокирал контролните органи да извършат проверки, с което да установят нарушил ли съм закона. Не съм", уверява лидерът на ИТН. 

Според Трифонов в начина, по който е спечелил парите, които има, не е нарушил никакъв закон, плати си е данъците. "Само ще отбележа, че всичко това се е случило пред очите ви, защото се е случило по телевизията", допълва още той. 

"Бих могъл да съм нелюбезен и да ви попитам дали вярвате, че Асен Василев, Бойко Борисов, Корнелия Нинова имат толкова пари, колкото са написали в декларациите си? Но ще оставя този въпрос да си го задавате вие. Или пък да си го задават контролните органи, които не съм чул да са направили проверка на изброените по-горе лица. Т.е. този, който трябва да знае какви пари имам и какво имущество имам, и най-вече - нарушил ли съм закона, този, който трябва да знае - знае. За останалите тази информация би била просто сеир и задоволяване на жълто любопитство. Това мисля аз за морала и закона", завършва Трифонов. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
"Болен човек с душевно разстройство": Какво каза Тръмп за Робърт де Ниро

"Болен човек с душевно разстройство": Какво каза Тръмп за Робърт де Ниро

Свят Преди 4 минути

Това написа Доналд Тръмп в социалната си мрежа "Трут Соушъл"

AI Innovation Summit 2026: Данни, стойност, бъдеще

AI Innovation Summit 2026: Данни, стойност, бъдеще

Любопитно Преди 11 минути

На 25 февруари 2026 г. се проведе второто издание на AI Innovation Summit – конференцията за приложението на изкуствения интелект (AI) в бизнеса, организирана от списание Enterprise

<p>Васил Терзиев:&nbsp;Те ме обвиняват за всички грехове на земята</p>

Васил Терзиев: Няма да спрем битката за 215-метровия небостъргач в София

България Преди 24 минути

Кметът заяви, че Столичната община ще използва всички законови възможности след решението на Административния съд за строежа на бул. „Черни връх“, и отговори на критиките на „Спаси София“.

Ел Менчо

Хапчета, изгнили ягоди и олтар: Какво откриха в любовното гнездо на „Ел Менчо“

Свят Преди 42 минути

Картелният бос беше застрелян зад укритието при засада, организирана от специалните части на мексиканската армия, хвърляйки страната в смут. Разузнавателните служби успели да го локализират, след като установили, че една от любовниците му живее в усамотения курортен комплекс

Разкриха опит за измама с екстеншъни за 15 000 евро

Разкриха опит за измама с екстеншъни за 15 000 евро

България Преди 59 минути

Пратка от Виетнам, декларирана като синтетични треси, се оказа естествена човешка коса. Стоката е задържана, а срещу вносителя ще бъде съставен акт за митническа измама

<p>Матева: МС уведоми ЦИК, че няма да осигури паравани за гласуване</p>

Росица Матева: МС уведоми ЦИК, че няма да изпълни задължението си да осигури паравани за гласуване

България Преди 1 час

Матева припомни, че на 19 февруари от ЦИК са изпратили на Министерския съвет четири проекта на решения за съгласуване

Снимката е илюстративна

Герой до последен дъх: Ватман почина в движение, но успя да спре трамвая и да спаси пътниците

България Преди 1 час

Преди да издъхне, човекът е дръпнал спирачката на трамвая, няма пострадали пътници

<p>Андрей Гюров разговаря с новите областни управители, какво обсъдиха</p>

Андрей Гюров към новите областни управители: Очаквам честни и прозрачни избори

България Преди 1 час

Служебният премиер настоя за безпристрастност, добра координация и професионална организация на предсрочния вот през април, като защити решението за смяната на 28 областни управители.

Котка в кухнята и замразена храна в новия епизод на „Кошмари в кухнята“

Котка в кухнята и замразена храна в новия епизод на „Кошмари в кухнята“

Любопитно Преди 1 час

Шеф Манчев в опит да спаси рок ресторант в Севлиево в петък от 20:00 ч.

<p>&quot;Качих 15 кг за една нощ&quot;: Половинката на Григор Димитров с разтърсваща изповед</p>

"Качих 15 кг за една нощ": Ейса Гонсалес с открито послание за борбата с депресията

Любопитно Преди 1 час

Тя отправи силно послание към всички хора, които водят тиха битка със себе си

Протести в подкрепа на Палестина помрачиха премиерата на „Писък 7“

Протести в подкрепа на Палестина помрачиха премиерата на „Писък 7“

Свят Преди 1 час

Напрежението ескалира повече от две години след като Мелиса Барера бе отстранена от „Писък 7“ заради свои публикации в социалните мрежи

<p>Обясниха причината за вдигането на падналия турски изтребител F-16</p>

Падналият турски изтребител F-16 е бил вдигнат заради неидентифицирана радарна следа

Свят Преди 1 час

При инцидента на място загина пилотът, управлявал машината