В Пловдив се задава транспортен хаос заради затваряне за ремонт на Околовръстното шосе. Затворената отсечка е 7 км. Целият трафик, включително на тежкотоварни камиони, е пренасочен към града, информираха от NOVA.

Протестиращи блокираха пътя Пловдив-Карлово

Инфарктните задръствания вече започнаха. Околовръстното шосе е изключително  важен път не само заради тежкотоварния пренос, но и заради многото предприятия в индустриалната зона. Той е и най-пряката връзка на Смолянска област с АМ „Тракия”.

Ремонтът ще е на два етапа – от Коматевско шосе до Пещерско шосе и от Пещерско шосе до Пазарджишко шосе.

„Това е преходен обект от миналата година. Направили сме два потока за изнасяне на движението: тежкотоварното ще минава през 133 км на АМ Тракия – Околовръстното II-56. След това влизаме Сколебелва майка – Околовръстното на "Тракия" и кръговото на Асеновградско шосе. Лекотоварното движение е изнесено в града" - обяви инж. Петър Петров, директор на ОПУ Пловдив.

Той призова за търпение, тъй като няма друг вариант да се ремонтира шосето. "Няма как да се ремонтира този участък без цялостното затваряне на движението. Към момента има пропускливост".

Пропускливостта за работещите във фирмите и клиентите им е осигурена, потвърди и инж. Гинка Маринова, ръководител на фирмата, която ще извърши ремонта.

„В момента сме обезпечени с механизация за извършване на ремонта. Ще се справим в обявения срок. Организирали сме пропускателен режим, като фирите трябва да подадат регистрационните номера на автомобилите, които ще влизат. Все пак нека да помоля влизащите по трасето да карат с голямо внимание".

"Няколко дни ще има неудобства, но след няколко дни според мен ще се нормализират нещата и потоците от коли", каза Петров. 

По думите му при този ремонт не се предвижда разширяване на Околовръстното: "В момента тече проектитране на удвояване на това шосе, но настоящият ремонт е само в съществуващия габарит".

Петров допълни, че по миналогодишния проблем за липсата на джобове и отбивки за паркиране в случай на аварийна ситуация са направени 5 нови джоба на възможните за това места.

По проекта на сегашния ремонт е предвидено рециклиране на настилката, ще се положат три пласта асфалт, пътна сигнализация, ограничителни системи. Около 10 милиона лева ще струва ремонтът на 7 километровата отсечка. По информация на Гинка Маринова крайният срок за него е 30 септември.  

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Инфлуенсърката Флора се сбогува с Hell’s Kitchen

Инфлуенсърката Флора се сбогува с Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 6 минути

Тя е първият гост в новия сезон на подкаста „Кухнята след Ада”

Мелания Тръмп ще ръководи заседание на Съвета за сигурност на ООН

Мелания Тръмп ще ръководи заседание на Съвета за сигурност на ООН

Свят Преди 3 часа

Американският президент Доналд Тръмп е явен критик на ООН

Земетресение в Румъния, усетено и в България

Земетресение в Румъния, усетено и в България

Свят Преди 3 часа

Мястото е на 412 км разстояние от българската столица София

Лавров: Русия няма краен срок за войната в Украйна

Лавров: Русия няма краен срок за войната в Украйна

Свят Преди 4 часа

Среща между Путин и Зеленски е възможна само след приключване на преговорите между делегациите

<p>&bdquo;Голяма победа&ldquo; в съда на &bdquo;Алтернатива за Германия&ldquo;</p>

Съдът в Кьолн: „Алтернатива за Германия“ не може да бъде класифицирана като „екстремистка“

Свят Преди 5 часа

Решението ще попречи на вътрешното разузнаване на Германия да наложи полицейско наблюдение на партията

<p>Партиите извън НС да получат 20 451 евро за изборите, за медийни кампании</p>

Партиите извън парламента да получат 20 451 евро за изборите, за медийни кампании

България Преди 6 часа

Средствата по медийните пакети са за сметка на държавния бюджет

Австрия прие закон срещу "шринкфлацията"

Австрия прие закон срещу "шринкфлацията"

Свят Преди 6 часа

Той обхваща продукти, чийто грамаж е бил намален, без това да се отрази на цената

Гюров назначи Велизар Шаламанов за зам.-министър на външните работи

Гюров назначи Велизар Шаламанов за зам.-министър на външните работи

България Преди 6 часа

Шаламанов има дългогодишен професионален опит в сферата на отбраната и националната сигурност

Започва сериал за изчезването на Маделин Маккан

Започва сериал за изчезването на Маделин Маккан

Любопитно Преди 7 часа

Въпреки че изчезването на Маделин е било обект на множество документални филми през годините, това е първият път, в който историята се пренася в игралното кино

Алекс Раева: Това е най-добрият сезон на “Като две капки вода” досега

Алекс Раева: Това е най-добрият сезон на “Като две капки вода” досега

Любопитно Преди 7 часа

От сцената на “Като две капки вода” до майчинството, Слави Трифонов и дивите 4000 гмуркания - Алекс Раева разказва всичко

СОС одобри споразумение с БАН за парк „Кукуряк“ в „Овча купел“

СОС одобри споразумение с БАН за парк „Кукуряк“ в „Овча купел“

България Преди 7 часа

Решението проправя пътя към изграждането на парка

Домът на една първа дама: Какво се случи с апартамента на Джаки Кенеди на Пето авеню

Домът на една първа дама: Какво се случи с апартамента на Джаки Кенеди на Пето авеню

Любопитно Преди 8 часа

Домът на Джаки Кенеди на Пето авеню, закупен през 1964 г. за 200 000$, бе изцяло обновен след смъртта ѝ и продаден за 32 млн. $ на Глен Дъбин, оставайки и до днес обект на огромен обществен интерес и филмови възстановки

Смъртта на "Ел Менчо" окупира вестникарските заглавия в Мексико

Еротичен модел отрича да е виновна за смъртта на "Ел Менчо"

Свят Преди 8 часа

„Искам да заявя абсолютно ясно: нямам нищо общо с тази ситуация“, написа Мария Хулиса