С толичният общински съвет (СОС) за поредно, трето заседание, не успя да избере нов кмет на район "Красно село". Днес съветниците обсъждаха четири часа казуса, но не стигнаха до консенсус, предаде БТА.

Изборът се наложи, след като Общинската избирателна комисия в Столичната община прекрати предсрочно

пълномощията на Росина Станиславова като кмет на район "Красно село", тъй като Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество установи конфликт на интереси. Върховният административен съд потвърди решението на комисията след съдебно обжалване на Станиславова.

СОС не прие предложенията за кмет на района, направени от БСП - за Николай Николов, и от "Демократична България" (ДБ) -  Борис Милчев.

"Лошото е, че продължават мъките на „Красно Село“, очевидно на следващата сесия пак ще се търси изход от ситуацията“, каза Николов пред журналисти. Той припомни, че на местните избори през октомври 2019 г., като кандидат за районен кмет на „Красно село“, е получил 6528 гласа, с 83 гласа по-малко от Росина Станиславова. 

Общинският съветник от групата "Патриоти за София" Карлос Контрера предложи за кмет на "Красно село" да бъде избрана Грети Стефанова,

председател на групата на ДБ в СОС, която преди години е била заместник-кмет на района. Контрера не я е уведомил за номинацията. Предложението му не беше прието. Той каза пред журналисти, че няма задължение да обсъжда абсолютно нищо с групата на ДБ. По думите му целта на предложения от него доклад е била да помогне на ДБ да поеме отговорност за района, който те са спечелили през 2019 г. Контрера каза, че Стефанова е била зам.-кмет на "Красно село", което значи, че познава в детайли администрацията. "Не виждам по-добра кандидатура от тази в групата на ДБ“, коментира той. Той призова да се прояви разум и да се постигне обединение около някоя кандидатура, дори да не е предложената от него. Контрера заяви, че БСП и ДБ блокират избора на кмет на района. 

Грети Стефанова каза пред журналисти, че би могла да се справи като кмет на "Красно село", но ДБ имат издигната кандидатура и това е общинският съветник Борис Милчев.

"Моето съгласие никой не го е вземал и не го е искал. Не може през главата ми и без решението на политическата група някой да реши да ме предлага за кмет", каза Стефанова и допълни, че е избрана за общински съветник и има каузи и проблеми, които решава. По думите на Стефанова Росина Станиславова не е била кандидатура на ДБ, а е подкрепена като гражданска квота. Тя обаче се оказа неудачен избор, но досега нямаше механизъм, по който да я подменим, посочи Стефанова.

Общинският съветник Борислав Иванов от групата „Патриоти за София“ предложи за кмет на "Красно село" да бъде избран зам.-председателят на СОС арх. Румен Русев,

който е общински съветник от листата на партия „Атака“. Русев беше за известно време кмет на район "Младост", след като Десислава Иванчева бе отстранена от длъжност. На тази сесия обаче кандидатурата му не беше подложена на гласуване в зала, което ще се случи най-вероятно на следващата сесия.

Прошко Прошков от групата на ГЕРБ-СДС каза пред журналисти, че за три години не се е случило нищо в район "Красно село".

"Една обществена поръчка за асфалтиране не се проведе, една дупка не се запълни, има проблеми", посочи той. Според него най-добрият вариант е за кмет на "Красно село" да бъде гласуван независим общински съветник, който не е партийно обвързан и досега е успявал да докаже, че административно се е справял. Това обаче не се прие и днес, което значи, че на следващото заседание отново ще трябва да продължим дискусията, отбеляза Прошко Прошков. 

Междувременно длъжността кмет на район "Красно село" продължава да изпълнява Николай Веселинов,

зам.-кмет от екипа на Росина Станиславова, когото тя е упълномощила със заповед да управлява района до избора на нов кмет.

Полицай: -Защо колата ви се движи на зиг-заг? -Ами, изпих няколко чаши. -Това не е причина да давате на жена си да кара.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Ниска активност на изборите в Република Сръбска

Свят Преди 1 час

На една от секциите е докладван случай, при който човек, който вече е гласувал, е участвал повторно в процеса

<p>Клавиатурата изчезва заради поколението &quot;Алфа&quot;&nbsp;</p>

Поколение "Алфа" маха клавиатурата: Младите хора никога няма да се налага да пишат мейли

Любопитно Преди 1 час

Клавиатура може да е следващото устройство, което ще изчезне

,

7 души арестувани за разпространение на над 30 кг марихуана в Стара Загора

България Преди 5 часа

Полицейски операции на ОДМВР и ГДБОП разкриха мрежа за разпространение на наркотици в малки населени места

Проверяват готовността на зимните ни курорти

Проверяват готовността на зимните ни курорти

България Преди 6 часа

Министерството на туризма проведе няколко работни срещи

Министерството за правителствена ефективност на САЩ бе разформировано

Министерството за правителствена ефективност на САЩ бе разформировано

Свят Преди 6 часа

Критици посочват, че инициативата, стартирала с голям шум, е донесла малко реални икономии

Тръмп: Киев не прояви благодарност относно предложения план за мир в Украйна

Тръмп: Киев не прояви благодарност относно предложения план за мир в Украйна

Свят Преди 7 часа

По думите му предложението на Вашингтон „не е окончателно”

Мерц е скептичен за плана на Тръмп за мир в Украйна

Мерц е скептичен за плана на Тръмп за мир в Украйна

Свят Преди 7 часа

Това каза той на срещата на Г-20 в Йоханесбург

,

Канада готова да поднови търговските преговори със САЩ, когато е "уместно"

Свят Преди 7 часа

Това заяви премиерът на Канада Марк Карни

Почина журналистът Борислав Банев

Почина журналистът Борислав Банев

България Преди 8 часа

Професионалният му път преминава през редица водещи медии за култура и лайфстайл

<p>Почина&nbsp;любимият моден дизайнер на принцеса Даяна</p>

Почина Пол Костело, любимият моден дизайнер на принцеса Даяна

Свят Преди 9 часа

Той си е отишъл от този свят на 80-годишна възраст

Фон дер Лайен: Границите на Украйна не могат да бъдат променени със сила

Фон дер Лайен: Границите на Украйна не могат да бъдат променени със сила

Свят Преди 9 часа

Европейският съюз трябва да има централна роля в мирното споразумение за страната, отбеляза председателката на ЕК

Снимката е илюстративна

Украйна порази ТЕЦ в Московска област

Свят Преди 9 часа

В резултат на удара е възникнал пожар и се е наложило да се включат резервни мощности

Тръмп обвини конгресмени от Демократическата партия в подстрекателство към бунт

Тръмп обвини конгресмени от Демократическата партия в подстрекателство към бунт

Свят Преди 9 часа

В предишен пост Тръмп обвини същите демократични политици в "бунтовно поведение, наказуемо със смъртна присъда"

Израел съобщи, че е ликвидирал местен командир от "Хамас" в Газа

Израел съобщи, че е ликвидирал местен командир от "Хамас" в Газа

Свят Преди 9 часа

Израелските военни уточниха, че става дума за Аля Ал Хадиди