Б ългарската федерация по автомобилен спорт (БФАС) излезе на протест във връзка с отнетия лиценз от Министерството на младежта и спорта (ММС), предаде БГНЕС.

От федерацията се събраха на три сборни пункта в столицата - "Цариградско шосе" при Интер ЕКСПО Център, "Ботевградско шосе" и при моста на Захарна Фабрика. Трите лъча потеглиха в 10:40 часа към центъра на София и в 11 спряха пред ММС.

Там представители на протестиращите бяха приети от спортния министър Весела Лечева, чиято оставка искаха.

Протестът, организиран от БФАС, е във връзка с отнетия лиценз от ММС. До това се стигна, след като преди няколко дни, на 24 октомври, служебният министър на спорта Весела Лечева отмени заповед на предшественика си Радостин Василев за издаване на лиценз на БФАС и върна лиценза на Автомобилната Федерация на България (АФБ).

В изявление на АФБ ден по-късно стана ясно, че "от Министерство на младежта и спорта поискаха официален отговор от Международната автомобилна федерация (FIA) за носителя на правата за провеждане на автомобилни състезания у нас и в отговор бе потвърдено, че права във FIA има само Автомобилната Федерация на България". Според АФБ "това означава, че лиценза на БФАС е незаконно издаден".

Министърът на младежта и спорта днес призова към диалог, защото спорът между враждуващите федерации може да продължи с години, което ще е в ущърб единствено на българския автомобилизъм. Покани ги на среща още следващата седмица, на която тя да е медиатор.

По време на срещата с БФАС беше изяснено, че лицензионната комисия на Министерството на младежта и спорта не е провеждала заседание, а ММС изпълнява определение по дело във Върховния административен съд, с което е спряно допуснатото по силата на ЗФВС предварително изпълнение на заповед на предишния министър на младежта и спорта, с която е издаден безсрочен спортен лиценз на "Българска федерация по автомобилен спорт".

В резултат на определението на ВАС - "Автомобилна федерация на България", която е била заличена от регистъра, отново е вписана. А БФАС е отписана от регистъра.

"От страна на министъра на младежта и спорта няма издавани нови административни актове. Извършените промени в регистъра на лицензираните спортни федерации са в изпълнения на определенията на ВАС", подчерта Лечева.

Мъж към жена си: – Колко време ти трябва да се приготвиш? – Само пет минути! – Това е добре. – ...След като сиизм ия…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Обявиха извънредно положение заради рекордна детска смъртност в Мисисипи

Обявиха извънредно положение заради рекордна детска смъртност в Мисисипи

Свят Преди 3 минути

От 2014 г. досега в щата са починали 3527 бебета, преди да навършат една година

Водна война се задава между най-големите ядрени сили в Азия

Водна война се задава между най-големите ядрени сили в Азия

Свят Преди 7 минути

Проектът рискува да намали водоснабдяването през сухия сезон с до 85%

Две деца избягаха от детска градина в Сапарева баня

Две деца избягаха от детска градина в Сапарева баня

България Преди 1 час

Открити са в магазин невредими и в добро състояние

Богатство на Карлос Алкарас е разкрито – и защо звездата все още живее с родителите си

Богатство на Карлос Алкарас е разкрито – и защо звездата все още живее с родителите си

Любопитно Преди 1 час

22-годишният тенисист разполага с колосално богатство от 48 милиона долара

Изпращат в Плевен екипи на ВиК от цялата страна

Изпращат в Плевен екипи на ВиК от цялата страна

България Преди 1 час

Те ще трябва да установят всички течове и кражби на вода, съобщи регионалният министър Иван Иванов

<p>Скръб и бюрокрация: Семейство не може да погребе близка, убита в Украйна</p>

Агония за семейството на хуманитарен работник, убит при руски удар с дрон

Свят Преди 1 час

Има "достатъчно доказателства", за да се потвърди смъртта на Льюис Марфи

Мъжете с тези професии са по-склонни да изневерят

Мъжете с тези професии са по-склонни да изневерят

Любопитно Преди 1 час

Професионалният статус и заетостта могат да бъдат фактори, които определят склонността на мъжете към изневяра, показва проучване на Института за семейни изследвания

Снимката е илюстративна

Мистерия в света на красотата: Канадка от Дубай стана „Мис Палестина“ и ще се състезава на „Мис Вселена“

Любопитно Преди 1 час

За първи път в историята Палестина ще има своя представителка на „Мис Вселена“ през ноември

Мащабни протести в Израел с искане за незабавно прекратяване на войната в Газа

Мащабни протести в Израел с искане за незабавно прекратяване на войната в Газа

Свят Преди 2 часа

В цялата страна имаше демонстрации и блокади на пътища

Национална гвардия на САЩ - кога и защо Тръмп я мобилизира?

Национална гвардия на САЩ - кога и защо Тръмп я мобилизира?

Свят Преди 2 часа

Националната гвардия на САЩ е резервна военна сила, която се активира както за федерални мисии, така и при извънредни ситуации

Изграждат нова детска градина и зелен парк в район „Изгрев“ в София

Изграждат нова детска градина и зелен парк в район „Изгрев“ в София

България Преди 2 часа

Столичната община има срок от пет години за реализация на проектите

<p>От хороскопа до Холивуд: Девите сред звездите</p>

От хороскопа до Холивуд: Девите сред звездите

Любопитно Преди 2 часа

Умението им да съчетават разум и чувствителност ги прави едни от най-надеждните и ценени приятели и партньори в зодиака

<p>Човекът зад &quot;Бийтълс&quot;</p>

Човекът зад "Бийтълс" - Брайън Епщайн

Любопитно Преди 2 часа

Епщайн изиграва ключова роля в издигането на групата – от свирене по малки ливърпулски клубове до статута на най-голямата банда в света

<p>Гърция предлага 10-часов работен ден и гъвкаво работно време</p>

Министерството на труда в Гърция въвежда гъвкаво работно време и 4-дневна седмица

Свят Преди 2 часа

Законопроектът остава на обществено обсъждане до 19 септември

Студентите, блокирали Философския факултет в Нови Сад, бяха изведени от сградата

Студентите, блокирали Философския факултет в Нови Сад, бяха изведени от сградата

Свят Преди 3 часа

В момента пред факултета има няколко студенти и граждани