Г ЕРБ обвини БСП в умишлен сценарий за създаване на напрежение около регистрираните огнища на чума по дребните преживни животни с Странджанско и започналата евтаназия, предаде агенция БГНЕС.

На брифинг в централата на партията от ГЕРБ алармираха за съществуващо видео в социалните мрежи, което показва, че

по време на протестите и блокадата в село Шарково един от най-активните протестиращи е бил в контакт по телефона с лидера на БСП Корнелия Нинова.

Борисов сравни Нинова с Меркел, искал да гали козички

Валентин Радев: Ситуацията е кризисна, опасността реална

БСП искат оставката на Румен Порожанов

„Този човек се казва Тодор Атанасов и е един от най-активните организатори, които възпрепятстват достъпа на службите, на оторизираните институции, по отношение на това огнище на чума, което е там“, поясни Антон Тодоров.

Според него този казус е изключително сериозен, защото във видеото Атанасов твърди, че е в пряко комуникация с Корнелия Нинова по телефона, която им дава „екшън план“ за това какво да правят, за да възпрепятстват полицията.

От ГЕРБ очакват незабавен отговор от лидера на левицата.

„Първо – познава ли този човек? Общувала ли е с него във времето, в което сама тя присъстваща в Странджа? Поддържала ли е контакти с други хора от групите, които организират провокации в Странджа през последните няколко дни? Поддържала ли е контакти с хората, които са изцяло външни лица за това село, бяха отишли там с луксозни автомобили и възпрепятстваха хората да си свършат работата?“, попита народният представител Тома Биков.

ГЕРБ се заканиха, че ако не получат незабавни и адекватни отговори от лидера на БСП Корнелия Нинова, ще се обърнат към прокуратурата с искане да разследва случая. „Това, което се случи в Странджа, прилича на провокация срещу националната сигурност на България, не срещу ГЕРБ и не срещу правителството“, смята Биков.

А извън политиката, почивният ден в Болярово и Шарково мина в чакане на вторите проби за чума и напрежение от чакането,

информира NOVA.

Фермерката Ана Петрова не се съгласи с протоколите от първото изпитване на стадото й, които вече и връчиха, и, въпреки разговор с областния управител и кмета, не се съгласи и на втори проби.  Вече почти месец Ана не усетила сред стадото съмнителна проба: „Защото аз досега няма никакъв симптом на тази чума”, каза тя.

Яренцата от Шарково също чакат  съдбата, която държавата им отрежда. А баба Дора е твърдо решена  – ще ги убият, ама друг път. „Да, ама през трупа ми”, казва тя. „Аз не мога да харча кървави пари – животни здрави да ми бъдат убити и ликвидирани. Нека да видим дали ще я развият тая чума! Аз ще устоя да ги храня, въпреки възрастта ми”, категорична е тя.

Баба Дора кани задочно земеделския министър на среща. Отново. С официален призив. Стадото на баба Дора ще бъде умъртвено, настоя още снощи властта. Дата на евтаназията още няма.

„Още веднъж ги помолих да ми се даде документа, едва ли не трябва да повярвам в този, който имам. Това са моите овце, с тия две ръце съм ги гледала, така че искам си пробите, с мой подпис евентуално”, заяви тя.

Още по темата вижте във видеото горе.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Давид Бет спечели Big Brother

Давид Бет е големият победител в Big Brother 2025

Любопитно Преди 51 минути

20-годишният любимец на зрителите спечели 100 000 лева

СЗО предупреди за появата на смъртоносен вирус в Етиопия

СЗО предупреди за появата на смъртоносен вирус в Етиопия

Свят Преди 8 часа

Вирусната хеморагична треска "Марбург" е един от най-опасните известни патогени, причиняващ заболяване, което често е смъртоносно

Ливан внася жалба в ООН заради израелска стена до "синята линия"

Ливан внася жалба в ООН заради израелска стена до "синята линия"

Свят Преди 9 часа

"Синята линия", очертана от ООН, разделя Ливан от Израел и окупираните от него Голански възвишения

<p>Крадци взеха заложници във Франция, задигнаха бижута за 1.2 млн. долара</p>

Кражба на бижута за 1,2 млн. долара във Франция

Свят Преди 9 часа

Образувано е разследване за отвличане, организирана престъпност и въоръжен грабеж

Путин разговаря по телефона с беларуския си колега

Путин разговаря по телефона с беларуския си колега

Свят Преди 10 часа

Двамата лидери обмениха мнения по редица практически въпроси на двустранното сътрудничество

Слухът за пола на Брижит Макрон – феномен с 2 милиарда гледания

Слухът за пола на Брижит Макрон – феномен с 2 милиарда гледания

Свят Преди 10 часа

Конспирацията тръгва от три лица - две жени и един мъж: Наташа Рей, Амандин Руа и Ксавие Пусар

Учени изтъкаха миниатюрен полимер, способен да тегли кола

Учени изтъкаха миниатюрен полимер, способен да тегли кола

Технологии Преди 10 часа

Учените от Университета на Чжъцзян са преплели гъвкави и твърди полимерни вериги на молекулярно ниво

Украйна порази руска рафинерия,  радарната станция и военен влак

Украйна порази руска рафинерия, радарната станция и военен влак

Свят Преди 11 часа

Рафинерията произвежда бензин А-92/95/98/100, дизел, реактивно гориво, втечнени газове и други нефтопродукти

Бурята „Клаудия“ взе три жертви в Португалия

Бурята „Клаудия“ взе три жертви в Португалия

Свят Преди 11 часа

Наводнения парализираха Великобритания

<p>Какви са плановете за бъдещето на &quot;Лукойл&quot; в Румъния? (ОБЗОР)</p>

Какви са плановете за бъдещето на рафинерията на "Лукойл" в Румъния?

Свят Преди 11 часа

Министърът на енергетиката Богдан Иван заяви, че увеличенията на цените на горивата в Румъния не са оправдани

<p>Кой е фаворитът за следващ върховен комисар на ООН за бежанците?</p>

Шимон Холовня е фаворитът за следващ върховен комисар на ООН за бежанците

Свят Преди 12 часа

Според неотдавнашна оценка на самия Холовня неговите шансове са се подобрили значително, тъй като още страни са обещали подкрепата си за него

Украинските сили са се изтеглили от Нововасилевка в Запорожка област

Украинските сили са се изтеглили от Нововасилевка в Запорожка област

Свят Преди 12 часа

Говорителят на украинската Национална гвардия Руслан Музичук заяви, че най-трудната ситуация на фронта остава в сектора на Покровск

Запорожка АЕЦ: Ситуацията е стабилна след инцидент с електропровод

Запорожка АЕЦ: Ситуацията е стабилна след инцидент с електропровод

Свят Преди 12 часа

Това каза представител на назначеното от Москва ръководство на централата

<p>Сблъсъци на COP30 - активисти щурмуваха конференцията&nbsp;</p>

Сблъсъци на COP30 в Белем - активисти щурмуваха конференцията

Свят Преди 12 часа

С "Шествието за климата" демонстрантите се борят за климатична справедливост и защита на земите на коренното население

Зрителите избират победителя в Big Brother тази вечер

Зрителите избират победителя в Big Brother тази вечер

Любопитно Преди 12 часа

Валентин, Давид, Стоянов и Сияна се борят за голямата награда от 100 000 лв.

<p>Вачо Бъндарака почина след 3-годишна битка с коварна болест</p>

Почина рок музикантът Иван Милев

България Преди 13 часа

През 1962 г. заедно с брат си Димитър основават група „Бъндараците“