Д епутат от ГЕРБ нарече лидера на БСП Корнелия Нинова Г-жа 37%, а представител на Патриотичния фронт я заплаши с флашка с компромати. Поредният скандал в парламента се разигра при обсъждането на спешните промени в Изборния кодекс 16 дни преди изборите, когато Нинова заяви, че те не са компромис, а сделка за властта. 

След изказването й Димитър Байрактаров от Патриотичния фронт

показа флашка от трибуната, в която по думите му има компромати срещу нея.

Нинова отвърна с въпрос защо флашката не е дадена в прокуратурата. 

„Не ви стиска. Един размахваше същата флашка - Яне Янев, и сега е осъден за клевета, а Бойко Борисов го прибра за съветник. И вие ли ще му ставате съветници! Халал да сте му такива съветници", заяви тя. 

„Никакви флашки, никакви листове. Има в един сайт с факти и документи, че Корнелия Нинова притежава 37% от приватизационно дружество. Корнелия Нинова я наричам Г-жа 37 %", включи се и Методи Андреев от ГЕРБ. 

"Това управление е порочно заченато.

Това управление е идеологическо кръвосмешение. Това управление е грозно и уродливо и час по-скоро трябва да приключи. Като едно голямо семейството сте, но семейство Адамс. Избори през април - май за парламент нямат алтернатива".

Това каза и Тунчер Кърджалиев от ДПС при дебатите в пленарна зала.

Всички кандидат-президенти и вицетата им разгледайте в нашата галерия

Вчера от ЦИК съобщиха, че броят на секциите става 307, а държавите, където ще може да са гласува са 71. При промените в изборния закон в последния момент парламентът трябва да гласува в държавите от ЕС да има повече от 35 секции, каквото решение мина през правната комисия, както и да се реши отчитането на вота "Не подкрепям никого" при формирането на резултата. Гласовете в квадратчето ще се броят за действителни, но ще участват в преброяването само за президентски и местни избори, не и за парламентарни, за да не се вдига бариерата за влизане в парламента и така малките партии да останат извън него.

Правната комисия прие три промени в Изборния кодекс

Отпада ограничението за 35 секции, но само за ЕС

Впоследствие депутатите решиха да отпадне ограничението от 35 избирателни секции в държава членка на Европейския съюз.

Парламентът прие на първо четене три от 12-те внесени законопроекта за изменение на Изборния кодекс. 

Вторият приет законопроект е внесен от Димитър Делчев, Настимир Ананиев, Антони Тренчев, Борислав Великов и Найден Зеленогорски. Според вносителите с него се цели отпадане на ограничението за разкриване на повече от 35 секции в държави  членки на Европейския съюз, което ще даде възможност на много българи да упражнят правото си на глас.

Третият приет законопроект е внесен от Найден Зеленогорски, Борис Ячев, Данаил Кирилов и Димитър Байрактаров. С него се предлага за мажоритарните избори за кметове и за президент и вицепрезидент на републиката в методиките за определяне на резултатите да се зачита тежестта на вота, отразен в квадратчето „Не подкрепям никого”.

Пленарното заседание започна с фалстарт - в 09:00 ч. депутатите не успяха да съберат кворум и го направиха едва в 09:30.  

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Израел обяви повишена бойна готовност

Израел обяви повишена бойна готовност

Свят Преди 2 часа

За момента все още не е взето решение за военни действия

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Свят Преди 3 часа

Вековната традиция привлича ежегодно хиляди посетители

Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Свят Преди 5 часа

САЩ не успяха да спечелят доверието на Техеран, заяви председателят на иранския парламент Мохамад Багер

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Свят Преди 6 часа

"Устойчив мир може да настъпи, когато защитим интересите си и постигнем целите, които си поставихме от самото начало", заяви Дмитрий Песков

,

Какво да облечем за Великден 2026: 5 визии, които изглеждат скъпи и подходящи

Любопитно Преди 6 часа

Какви „визии“ изглеждат празнично, но същевременно остават удобни?

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Любопитно Преди 6 часа

Ароматът на прясно изпечен козунак е един от най-обичаните символи на Великденските празници

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

България Преди 7 часа

Цените на едро на повечето основни хранителни стоки продължават да се повишават, сочат данните на ДКСБТ

<p>Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации&nbsp;в болница &quot;Александровска&quot;</p>

Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации в нощта срещу Велика събота в болница "Александровска"

България Преди 8 часа

Донорът е 68–годишна жена от Пловдив, изпаднала в мозъчна смърт, вследствие на мозъчен кръвоизлив

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Свят Преди 8 часа

Това заяви унгарският премиер след като даде своя глас на парламентарните избори в страната

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

България Преди 8 часа

Днес Българската православна църква празнува Великден – Възкресение Христово

Почина бащата на датската кралица

Почина бащата на датската кралица

Свят Преди 9 часа

Джон Далглиш Доналдсън си е отишъл от този свят на 84-годишна възраст на австралийския остров Тасмания

<p>Шега със &quot;зловещо агнешко&quot; превърна сладкарница в хит</p>

Шега със "зловещо агнешко" превърна сладкарница в Детройт в хит онлайн

Любопитно Преди 9 часа

Въпреки хумора, реакциите не са изцяло безобидни

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Любопитно Преди 9 часа

"Аз съм егоистичен човек. Не съм направил достатъчно добро", споделя актьорът пред Мариян Станков – Мон Дьо

Полицаи застреляха мъж, нападнал с мачете хора на гара в Ню Йорк

Полицаи застреляха мъж, нападнал с мачете хора на гара в Ню Йорк

Свят Преди 10 часа

Властите заявиха, че нямат съмнение за връзка с тероризъм в инцидента

Снимката е илюстративна

Циклон удари Северния остров на Нова Зеландия, стотици са евакуирани

Свят Преди 11 часа

В редица региони е обявено извънредно положение, като са издадени предупреждения от най-високо „червено“ ниво