С ъпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков и вътрешният министър Калин Стоянов влязоха в директен сблъсък пред NOVA.

Петков попита Стоянов дали от август, когато е била последната им среща, е получавал обаждане от него, или самият той е ходил в МВР. На това министърът отговори: „Господин, Петков, а до август?”. Последва и втори въпрос – дали съпредседателят на ПП-ДБ е посочвал конкретни имена за назначения: „Казах, че до август – да. След това не сме се чували. Дотогава е имало множество разговори с вас – лични срещи и по телефона”, поясни Стоянов.

„Това е много лесно проверимо”, отвърна силовият министър на въпрос от Петков колко са били срещите им в МВР. В крайна сметка не стана ясен точният брой, въпреки настояванията на депутата от ПП-ДБ, но категорично не е била една.

Кирил Петков: Калин Стоянов беше подаден като експерт от ГЕРБ

Стоянов обясни, че разговори с Делян Пеевски и Бойко Борисов е имал в пленарната зала и извън нея – в кулоарите на Народното събрание.

„А разговори с вас съм имал в МВР и по телефона. Искам да припомня на Петков, че оперативното ръководство на службите е поверено на главния секретар”, каза вътрешният министър на съпредседателя на ПП.

Министърът уточни, че разговорите с Петков приключили, когато съпредседателят на ПП-ДБ е разбрал, че той няма да се поддаде на влиянието му.

„Не, разговорите приключиха, когато вие поехте отговорността за честните избори. Отделна тема е дали се справихте добре. Моят проблем в момента е, че вие не само трябва да се разграничите, но трябва да направите всичко възможно да се открие кои са хората, така че МВР никога повече да не бъде в ситуацията като от онази вечер”, настоя Петков.

Стоянов му отвърна, че сега правят точно това.

„Има назначена проверка на цялостното мероприятие. Тя се извършва от Дирекция „Инспекторат” и ГДНП. В рамките на тези дни, които са отминали, ние вече имаме резултати. Днес ще запознаем медиите с тях”, обясни той и уточни, че ще предостави данните и на депутатите.

Калин Стоянов: Кирил Петков се опитваше да се намесва в дейността и кадровата политика на МВР

„Видях и много други кадри, при които са удряни, блъскани, плюти и захвърлени полицаи”, категоричен е Стоянов.

„Вие отговаряте за всички действия на полицията. Ние поздравяваме момчетата – над 95% от тях, които се справиха чудесно. Вашата роля е за тези няколко, които не се справят чудесно и са били хората, да поемете цялата отговорност, че това няма да се повтори отново. Това искаме, а не да се оправдавате”, каза от своя страна Петков.

„Не се оправдавам! Вие се опитвате да поставите всички служители на терен под общ знаменател. Заради това, че на двама – трима, петима човека, адреналинът им е дошъл в повече и са превишили своите права и ще понесат отговорност”, добави Стоянов, а Петков отрече да поставя служителите под общ знаменател. 

Петков отправи призив към министъра: „Следващия път, когато има протест, не ходете на кино, а следете какво се случва, защото вие отговаряте за всички полицаи”, изиска той.

Стоянов поясни: „Важното е на терен да бъде професионалната фигура – главният секретар. Следващия път, когато има такова мероприятие, елате вие. На първия ред да изпитате емоцията на протестиращите”, покани го министърът.

„Със сигурност няма да съм на кино до вас”, увери го съпредседателят на ПП-ДБ.

Най-хубавото на старостта е, че си забравил колко глупости си правил.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Желязков: Работим за увеличаване на добавката към пенсията на починал съпруг

Желязков: Работим за увеличаване на добавката към пенсията на починал съпруг

България Преди 4 минути

"Наш дълг е да осигурим достойни доходи, качествена грижа и заслужено уважение", отбелязва премиерът

Мащабна стачка в Гърция:Страната протестира срещу 13-часов ден

Мащабна стачка в Гърция:Страната протестира срещу 13-часов ден

Свят Преди 14 минути

Протестите е планирано да се проведат около обяд в цялата страна, за да се противопоставят на реформата, застъпвана от консервативното правителство на Кириакос Мицотакис

Мощното земетресение във Филипините: Броят на жертвите расте (ВИДЕО)

Мощното земетресение във Филипините: Броят на жертвите расте (ВИДЕО)

Свят Преди 49 минути

Регионът на остров Себу е бил разтърсен от 379 вторични труса

Хлорофил и колаген: Подкрепя ли науката любимите добавки на TikTok?

Хлорофил и колаген: Подкрепя ли науката любимите добавки на TikTok?

Любопитно Преди 57 минути

Някои влиятелни личности в сферата на уелнес популяризираха хлорофилната вода като част от рутината си

Премиерът Росен Желязков на визита в Дания

Премиерът Росен Желязков на визита в Дания

Свят Преди 1 час

Той ще участва в заседание на Неформалния Европейски съвет и в Среща на Европейската политическа общност в Копенхаген

Завод „Миджур“

1 октомври: Взривът в завод „Миджур“ – трагедията, която не се забравя

Любопитно Преди 2 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

<p>Тръмп: Би било обида за САЩ да не получа Нобелова награда за мир</p>

Тръмп обяви, че иска да събере Путин и Зеленски

Свят Преди 9 часа

Освен това Тръмп отбеляза, че "Хамас" трябва да се съгласи с предложеното от САЩ мирно споразумение

Осъден в Германия за шпионаж в полза на Китай

Осъден в Германия за шпионаж в полза на Китай

Свят Преди 10 часа

Мъжът е работил за германски крайнодесен депутат в Европейския парламент

Зеленски: Ситуацията е критична

Зеленски: Ситуацията е критична

Свят Преди 10 часа

Това е заплаха за абсолютно всички, предупреди президентът на Украйна

Страшни наводнения в Испания

Страшни наводнения в Испания

Свят Преди 11 часа

Метеорологичната служба АЕМЕТ запази най-високото, червено ниво на тревога

Нидерландската принцеса влезе в армията

Нидерландската принцеса влезе в армията

Свят Преди 11 часа

Едновременно с това тя продължава и обучението си в университета в Амстердам

В РС Македония: 2031- 2032 г. влак София - Скопие

В РС Македония: 2031- 2032 г. влак София - Скопие

Свят Преди 11 часа

Транснационалната транспортна ос Изток-Запад (Коридор 8) се простира от пристанище Бари в Италия до пристанищата Варна и Бургас в България

Силно земетресение удари Филипините, жертви

Силно земетресение удари Филипините, жертви

Свят Преди 12 часа

Възможно е да има хора, затрупани под срутени сгради

Двамата от ДАИ, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс, остават в ареста

Двамата от ДАИ, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс, остават в ареста

България Преди 13 часа

Съдът посочи, че може да се направи обоснован извод, че и двамата обвиняеми са участвали в престъплението

Изписаха от болницата 4-годишния Марти, ударен от АТВ в Слънчев бряг

Изписаха от болницата 4-годишния Марти, ударен от АТВ в Слънчев бряг

България Преди 14 часа

Предстои му дълго възстановяване, но вече е сред най-близките му хора