И нтензивен е трафикът на граничните пунктове със Сърбия, Румъния и Турция, съобщава на интернет страницата си Главна дирекция „Гранична полиция” на МВР по данни към 6 часа тази сутрин. 

Трафикът е интензивен на  изход за леки автомобили на Граничния контролно – пропускателен пункт (ГКПП) "Калотина". Граничните проверки на пункта се извършват на осем работни места за влизащи леки коли и на шест работни места за излизащи леки автомобили. На ГКПП „Калотина” се извършват строително-монтажни дейности във връзка с договор за реконструкция и модернизация. Дейностите налагат временно стесняване на пътните платна и реорганизация на движението на преминаващите превозни средства. През празничните дни пътуващите с леки автомобили следва да имат предвид, че временната организация на движението преди и в зоната на граничния пункт може да удължи времето за преминаване.

За  да избегнат интензивния трафик, пътуващите могат да използват и останалите пунктове на българо-сръбската граница: ГКПП "Брегово", ГКПП "Връшка чука", ГКПП "Стрезимировци", ГКПП "Олтоманци", допълват от „Гранична полиция”. 

На границата с Румъния трафикът е интензивен на ГКПП " Кардам", ГКПП "Никопол" и ГКПП "Видин" за товарни автомобили на изход.
До 18.08.2023 г. Национална компания „Пътна инфраструктура“ на Румъния ще извършва дейности по поддръжка на пътните платна на трасетата за товарни автомобили на ГКПП „Гюргево“, влизащи в Румъния. Движението на товарни автомобили на ГКПП „Русе“ при излизане от България ще се осъществява на старите трасета. Тази временна организация, предвид по-малкия брой трасета за преминаване, ще доведе до известно увеличение на времето за изчакване за излизане от България и влизане в Румъния.
Със заповед на министрите на транспорта и на вътрешните работи на Румъния до 31.08.2023 г.  през граничния пункт „Вама веке“, съпределен на българския ГКПП „Дуранкулак“, е въведено ограничение за движение на товарни автомобили с тегло над 7,5 тона  в петък, събота и неделя, както и на официален празник на Румъния от 06:00 часа до 22:00 часа. В деня, предхождащ първия ден на официален празник, ограничението е от 16:00 часа до 22:00 часа.

Преминаването през съвместните гранични пунктове „Кайнарджа"/"Липница“ и „Крушари"/"Добромир“ се осъществява съгласно договореното работно време от 8 до 20 часа.

На границата с Турция трафикът е интензивен на изход за леки автомобили на ГКПП "Капитан Андреево", посочват още от „Гранична полиция”.

На границата с Гърция трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове. От „Гранична полиция” препоръчват пътуващите към и от Гърция, освен ГКПП "Кулата" и ГКПП "Маказа", да използват за преминаване и останалите пунктове на българо-гръцката граница - ГКПП "Илинден", ГКПП "Златоград", ГКПП "Ивайловград" и ГКПП "Капитан Петко войвода".
През гранични пунктове  "Маказа", „Златоград“ и „Ивайловград“ могат да преминават само леки коли и микробуси.

Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове с Република Северна Македония.

Полицай спира шофьор: – Знаете ли защо ви спрях? – Да, да — да си поговорим малко. Нали и на вас ви е скучно?
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Белгия

Стачки блокират Белгия - без влакове, полети и детски градини

Свят Преди 20 минути

Белгия се готви в понеделник за тридневни стачки срещу реформите, планирани от правителството на Де Вевер

Градски транспорт протест КНСБ

Протест в центъра на София - КНСБ с искания за по-високи заплати

България Преди 54 минути

Акцията е под наслов „НЕ на разединението на работещите! ДА на по-високите доходи!“

Как евтините китайски дрехи заляха Европа

Как евтините китайски дрехи заляха Европа

Любопитно Преди 2 часа

Двете компании - Temu и Shein - имат различни бизнес модели, но резултатът е един и същ

24 ноември: Неразгаданата мистерия на похитителя, който изчезна с откупа

24 ноември: Неразгаданата мистерия на похитителя, който изчезна с откупа

Любопитно Преди 2 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

След дъждовния уикенд: С какво време започва новата седмица

След дъждовния уикенд: С какво време започва новата седмица

България Преди 2 часа

Максималните температури ще са между 10° и 15°, в София – около 11°

,

Ниска активност на изборите в Република Сръбска

Свят Преди 10 часа

На една от секциите е докладван случай, при който човек, който вече е гласувал, е участвал повторно в процеса

<p>Клавиатурата изчезва заради поколението &quot;Алфа&quot;&nbsp;</p>

Поколение "Алфа" маха клавиатурата: Младите хора никога няма да се налага да пишат мейли

Любопитно Преди 10 часа

Клавиатура може да е следващото устройство, което ще изчезне

Затвориха летището във Вилнюс заради балони с контрабанда

Затвориха летището във Вилнюс заради балони с контрабанда

Свят Преди 11 часа

„Делфи“ напомня, че това е един от зачестилите през последния месец случаи на затварянето на летището заради балони

,

Началникът на щаба на "Хизбула" е убит при израелски удар в Бейрут

Свят Преди 11 часа

При удара са загинали най-малко четирима души, а 24 са ранени

,

Всяко шесто дете в България няма достъп до детски книги

България Преди 12 часа

Започва кампания в помощ на подрастващи в неравностойно положение

Макрон: Франция върви към доброволна военна служба

Макрон: Франция върви към доброволна военна служба

Свят Преди 12 часа

Франция преустанови наборната военна служба през 1997 г., по време на президентството на Жак Ширак.

Крум Зарков: Никой не е говорил с мен да се кандидатирам за президент

Крум Зарков: Никой не е говорил с мен да се кандидатирам за президент

България Преди 13 часа

„Такава покана не бих могъл да имам, защото не се вписвам и не мога да представлявам ръководството на БСП“ , заяви той

,

7 души арестувани за разпространение на над 30 кг марихуана в Стара Загора

България Преди 14 часа

Полицейски операции на ОДМВР и ГДБОП разкриха мрежа за разпространение на наркотици в малки населени места

Напредък в Женева: Украйна одобри новия проект за прекратяване на войната

Напредък в Женева: Украйна одобри новия проект за прекратяване на войната

Свят Преди 14 часа

Разговорите в швейцарския град са част от усилията на Вашингтон да оформи „рамка“ за мирно споразумение

,

Нов протест срещу разширяването на платените зони за паркиране в София

България Преди 15 часа

Зам.-кметът по направление „Транспорт и градска мобилност“ Виктор Чаушев е провел среща с организаторите