П остоянният представител на САЩ в ООН Ники Хейли предупреди, че кризата във Венецуела се влошава и може да ескалира до мащабен конфликт, подобен на тези в Сирия и в Южен Судан.

Във Венецуела са толкова бедни, че продават храна от кофите и умират в гладни бунтове

Къде по света е най-вероятно да ви убият

„Нещата не се подобряват, a напротив. Това, което искаме е международната общност да каже: „уважавайте човешките права на народа си, или всичко ще поеме в посока, по която сме виждали как поемат други“, заяви Ники Хейли пред репортери.

Тя добави, че решението на САЩ да повдигне венецуелския въпрос пред Съвета за сигурност на ООН цели превенцията на конфликта и да се гарантира, че световната организация да обърне внимание на кризата.

„Вече сме вървели по този път – със Сирия, със Северна Корея, с Южен Судан, с Бурунди, с Бирма“, добави Хейли. „Защо не изпреварим нещата? Защо не се опитаме да спрем проблемите преди да започнат?“, добави тя.

В отговор венецуелският посланик в ООН Рафаел Рамирес подчерта, че ситуацията в неговата страна не е „заплаха за мира и сигурността” на международно ниво.

Посланикът отхвърли опита на САЩ да включат Венецуела в дневния ред, след като Съветът за сигурност на ООН проведе закрито заседание за положението южноамериканската страна.

Той подчерта, че не очаква „да има още една дискусия за Венецуела в Съвета за сигурност”, тъй като много страни не са съгласни, визирайки Русия.

Рамирес добави, че не за първи път САЩ се опитват да се намесят във Венецуела, и подчерта: „Имаме нужда и настояваме за уважение към собствената ни позиция, собственото ни решение и нашият суверенитет”.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Роботът Робърт превзе „Витошка” с танца на „Бангаранга”

Любопитно Преди 3 часа

Подкрепата за DARA преди големия финал на „Евровизия” дойде и от света на технологиите

Кола се вряза в пешеходци в Модена, има пострадали

Кола се вряза в пешеходци в Модена, има пострадали

Свят Преди 3 часа

Шофьорът е излязъл от разбилата се кола и е побягнал, като по пътя си е намушкал минувач, който се опитал да го спре

,

"Това е повече от Оскар": Удостоиха Джон Траволта с почетната награда „Златна палма“ в Кан

Любопитно Преди 4 часа

„Не мога да повярвам. Това е последното, което съм очаквал“, сподели звездата

,

Хиляди протестираха във Виена срещу участието на Израел в Евровизия

Свят Преди 4 часа

Протестиращите обвиниха организаторите на Евровизия в лицемерие за това, че са позволили на Израел да участва, след като Русия бе отстранена през 2022 г. заради инвазията в Украйна

,

Лекарка предизвика смъртоносна катастрофа заради високите си токчета

Свят Преди 5 часа

Мнозина твърдят, че лекарката е загубила контрол над колата и е причинила катастрофата заради неудобните си обувки

,

Къде българите в чужбина могат да гледат финала на Евровизия 2026

Любопитно Преди 6 часа

На финала в събота DARA излиза на сцената под №12 с хита си „Bangaranga“. Поради лицензионни изисквания БНТ ще излъчва шоуто само у нас, но българите в чужбина могат да гледат онлайн в YouTube и да подкрепят страната ни чрез SMS или сайта на конкурса

,

Франция помага на Украйна в борбата срещу руските балистични ракети

Свят Преди 6 часа

Двамата държавници обсъдиха процеса по присъединяването на Украйна към Европейския съюз и отварянето на всички преговорни глави в близко бъдеще

Киселова: Законопроектът за съдебната власт е по-умерен от заявките за радикални мерки

Киселова: Законопроектът за съдебната власт е по-умерен от заявките за радикални мерки

България Преди 6 часа

Според нея относно обществената квота във ВСС фундаменталният въпрос е дали да бъдат номинирани магистрати или юристи извън системата

САЩ подготвят операция за залавянето на Раул Кастро

САЩ подготвят операция за залавянето на Раул Кастро

Свят Преди 7 часа

През януари 2026 г. Вашингтон използва федералните обвинения срещу венецуелския президент Николас Мадуро като претекст за нахлуване и залавяне

о

Бумът на изкуствения интелект може да остави десетки хиляди домакинства без ток в САЩ

Свят Преди 7 часа

Компаниите инвестират стотици милиарди долари в технологии за изкуствен интелект, което предизвиква експлозивно търсене на центрове за данни с огромна консумация на електроенергия и вода

.

Путин разговаря с президента на ОАЕ за Близкия изток, Иран и Украйна

Свят Преди 7 часа

И двете страни отбелязаха значимостта на „продължаването на политико-дипломатическия процес“ за изработване на компромисни мирни споразумения

,

Поп иконата Джанет Джексън празнува 60-годишен юбилей

Любопитно Преди 8 часа

Творчеството на Джанет Джексън се простира до всички кътчета на съвременната поп култура

.

Трагедия в Банкок: Влак помете и запали автобус, 8 загинаха и над 30 са ранени

Свят Преди 8 часа

Пожарникари и спасители отцепиха мястото на сблъсъка, а следователите надничаха в изгорялата обвивка на автобуса

Междузвездни войни

Кой герой от „Междузвездни войни“ сте според зодията

Любопитно Преди 8 часа

Откакто през 1977 г. излезе първият филм, режисиран от Джордж Лукас и с участието на Марк Хамил, Харисън Форд и Кари Фишър, в последвалия почти половин век се роди цяла вселена на „Междузвездни войни“ с продължения, предистории, спин-офи, телевизионни сериали, видеоигри и др.

Освободиха под гаранция доставчика на храна, задържан след спор с Ивайло Мирчев

Освободиха под гаранция доставчика на храна, задържан след спор с Ивайло Мирчев

България Преди 8 часа

Прокуратурата е преценила, че няма основание за искане на постоянен арест

Европейски страни водят преговори с Иран за преминаването на Ормузкия проток

Европейски страни водят преговори с Иран за преминаването на Ормузкия проток

Свят Преди 9 часа

САЩ също наложиха своя собствена блокада над иранските пристанища въпреки несигурното споразумение за прекратяване на огъня, което влезе в сила на 8 април