Ш ефът на президентската кампания на Доналд Тръмп, Сам Кловис заяви, че Хилари Клинтън не може да представлява правата на жените, защото тя е позволила "сексуално хищничество в собствения й дом“.

Кловис заяви това в телевизионно предаване, в което бе поканен да коментира последното изказване на Доналд Тръмп, че самоубийството на съветника на президента Бил Клинтън, Винс Фостър, през 1993 г. е "много странно“.

Разговорът обаче тръгна в друга посока след репортаж, свързан с известния американски комик Бил Козби, обвинен в сексуално посегателство от над 50 жени.

"Уважавам първите 17 минути на шоуто и разговора за човек, обвинен в сексуално посегателство, но е иронично, че в същото време eдна жена, която иска да защитава правата на жените,

не може да контролира сексуалните желания на мъжът си в собствения им дом.

Това разкрива много за характера на личността, която се бори за президентския пост.“, каза Кловис, като така отговори и на обвиненията на демократите към републиканците в нарушаване правата на жените и най-вече, че отхвърлят правото на аборт.

Водещият на предаването Стивън Корнацки попита шефа на кампанията на Тръмп как Хилари Клинтън е отговорна за поведението на съпруга си. Кловис заяви, че това е лична тема, но когато си публична личност и кандидат за президент много малко теми могат да бъдат извън публичния интерес.

В същото време този аргумент е изненадващ, отбелязва HuffingtonPost, след като Доналд Тръмп отказа да разкрие публично своята данъчна декларация с мотива, че хората нямат правото да знаят тази информация.

Сам Кловис става част от екипа на Тръмп преди година. През 2015 г. той е бил шеф на президентската кампания  на Рик Пери, друг републикански кандидат.

Месеци преди Кловис да спре работата си за Пери и да се присъедини към Тръмп, той споделя в имейл, че поведението на милиардера - кандидат за президент, поставя под сериозен въпрос неговите фундаментални убеждения относно християнството и консерватизма. В писмото, което е разпространено от Рик Пери, се твърди, че Донълд Тръмп никога не е искал прошка от Господ за нищо.

Кловис потвърждава за наличието на подобен имейл, в който е и похвалил Пери, че е нарекъл Тръмп "рак за консерватизма“. Кловис продължава и казва, че той вече е разговарял по тези въпроси с Тръмп и е доволен от отговорите.

Вижте във видеото, защо според Тръмп  жените не харесват Хилари Клинтън

В социалните мрежи се коментира, че подобни изказвания и лични атаки изтощават от кампанията 

"Повече се интересувам  да чуя детайли за политиката, която Тръмп ще води, ако изобщо има такава."

"Не, той няма политика. ,"Да направим Америка велика отново“ не е план или политика. Още повече, че той променя мнението си на всеки час за неща, които казва".

"Като мъж не мисля, че е редно да обвиниш жена за действията на нейния съпруг".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Трагедия край Харков: Един загинал и двама ранени след взрив на мина до автобусна спирка

Свят Преди 7 часа

Трима мирни граждани са задействали скрито взривно устройство в село на броени километри от руската граница

Дженифър Лопес и децата на Бен Афлек заедно на концерт след развода

Дженифър Лопес и децата на Бен Афлек заедно на концерт след развода

Любопитно Преди 8 часа

Певицата заведе тийнейджърите на шоуто на Ариана Гранде в Лос Анджелис и доказа, че са запазили сплотените си отношения

,

Магията на Стоунхендж: Над 20 000 души посрещнаха лятното слънцестоене

Любопитно Преди 10 часа

С радостни възгласи и цветя в косите хиляди приветстваха най-дългия ден в годината пред древния мегалит

,

Бунт в Прага: Хиляди на протест в защита на независимите медии

Свят Преди 10 часа

Чехите излязоха по улиците срещу плановете на правителството на Андрей Бабиш да ореже бюджетите на обществената телевизия и радио

Нетаняху: Израел няма да позволи на Иран да се сдобие с ядрено оръжие

Нетаняху: Израел няма да позволи на Иран да се сдобие с ядрено оръжие

Свят Преди 11 часа

Нетаняху също така заяви, че израелските сили ще останат в Южен Ливан толкова дълго, колкото е необходимо

,

От Родопите до Белия дом: Село Забърдо праща каски с гълъби на Тръмп и папата

България Преди 11 часа

След като миналата година „евробабите“ изпяха песен за американския президент, сега селото има нова амбиция

За първи път в историята: Крал Чарлз III обявява колко данъци плаща

За първи път в историята: Крал Чарлз III обявява колко данъци плаща

Любопитно Преди 11 часа

Бъкингамският дворец предприема безпрецедентен ход в името на по-голяма отчетност и прозрачност пред обществото

Тръмп взриви мрежата: Киър Стармър ще подаде оставка

Тръмп взриви мрежата: Киър Стармър ще подаде оставка

Свят Преди 11 часа

Президентът на САЩ обяви в „Трут соушъл“, че британският премиер се е провалил сериозно в имиграцията и енергетиката

Джей Ди Ванс: Преговорите с Иран са повратна точка, Тръмп призова за ново начало

Джей Ди Ванс: Преговорите с Иран са повратна точка, Тръмп призова за ново начало

Свят Преди 12 часа

Делегации на Вашингтон и Техеран започнаха технически разговори в швейцарски курорт с посредничеството на Катар и Пакистан

.

Голямо откритие: Археолози откриха най-ранния храм на Херакъл край Петрич

Любопитно Преди 13 часа

Ръководителят на разкопките обясни архитектурната приемственост в античния град и отправи важен апел за точното интерпретиране на историята

,

Никога не купувайте ягоди, ако забележите това - рискът е твърде висок

Любопитно Преди 15 часа

Дори само една повредена ягодка в контейнера може да съсипе цялата покупка за часове. Вижте кои са трите златни правила при избора на плодове и как правилно да ги съхранявате в хладилника

<p>Блъснатите край Ботевград работници&nbsp;не са служители на АПИ</p>

АПИ: Блъснатите край Ботевград работници не са наши служители

България Преди 15 часа

Тримата мъже са работници на пътноподдържаща фирма и са извършвали косене и почистване на пътя в сигнализиран участък, посочват от Агенцията

Сам срещу системата: Защо мъж с увреден слух чака 40 минути за връзка със Спешната помощ

Сам срещу системата: Защо мъж с увреден слух чака 40 минути за връзка със Спешната помощ

България Преди 15 часа

Той не успял да се свърже със спешния телефон 112 по време на алергична реакция

<p>ГЕРБ още няма кандидат за президент: Първо разговори, после имена</p>

ГЕРБ още няма кандидат за президент, търси най-силната център-дясна номинация

България Преди 16 часа

Владислав Горанов призова за разговор между десните партии, а от ПП-ДБ напомниха за споразумението за общ кандидат