1

Е дин от най-големите гръцки гласове - легендата Йоргос Даларас, идва за първи път у нас това лято.

Концертът е от 20,30 ч. на 5 август на обновения стадион в Созопол "Арена Созопол". Музикантът идва у нас по покана на фондация "Солей" и с подкрепата на община Созопол.

Билетите за събитието са на цени от 40 до 60 лв. и ще са в продажба от утре в мрежата на Eventim.bg.

Йоргос Даларас е един от най-популярните гръцки изпълнители не само в родината си, но и в цял свят.

Не случайно с него записват и пеят световни звезди като Стинг, Пако де Лусия, Ал ди Меола, Горан Брегович, Питър Гейбриъл, Брус Спрингстийн и много др.

Самият той изпълнява музиката на най-големите гръцки композитори, като Микис Теодоракис, Манос Хадзидакис, Апостолос Калдарас, Манос Лизос, Поли Пану и много други.

Съвместни изпълнения Даларас има и с редица световноизвестни симфонични оркестри. Той може да се похвали и с многомилионни продажби, стотици концерти и десетки турнета в цял свят.

Не случайно през 1994г. големият гръцки певец Стелиос Казанзидис възкликва за него

"Което и радио да пуснеш, все Даларас"

Неговият чист, висок, кристален глас, магнетичното му сценично присъствие и музикални умения правят името му нарицателно за гръцката музика. Той винаги е и в челните редици на иновациите в съвременната музика на страната.

Роден е през 1949 г. в Неа Кокина (Пирея). Първите му изпълнения са в стил лаика, ребетика и димотика. Бащата на Йоргос - Лукас Даралас, е известен изпълнител в стила ребетика, а чичовците и дядо му също са били музиканти.

От малък Йоргос започва да работи. На 15 години изпълнява Pikros Kahmos - песен на баща си, като възрастният Даларас го съпровожда на бузуки. На 17 години той вече пее професионално.

Първите му опити са в музикалнен център заедно със Стелио Перпиниади, където пее и свири на китара. Едновременно с това прави прослушвания, но го отхвърлят, като изтъкват като причина възрастта му и необработения глас.

През 1967 г. записва песента "Просмони", а малко по-късно Спирос Загореос - много добър приятел на баща му, кани Макис Мацас да го прослуша.

Мацас е ентусиазиран и Йоргос Даларас подписва първия си договор. През 1968 г., след няколко участия в сборни албуми, записва първия си албум с песни на Куюмдзис, Мицакис и др.

Коментари 1
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

1 коментар
 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни

Последни

Белград остана без железопътна връзка с Балканите

Белград остана без железопътна връзка с Балканите

Свят Преди 1 час

Единствената активна международна железопътна линия в Сърбия в момента свързва Димитровград и София

Русия отхвърли „руска следа“ в заплахите срещу български училища

Русия отхвърли „руска следа“ в заплахите срещу български училища

България Преди 4 часа

Русия: Напълно осъждаме отвратителните престъпни действия

Разтърсващо писмо от майката на изчезналия Емил

Разтърсващо писмо от майката на изчезналия Емил

България Преди 6 часа

Иванка Стоянова: Аз продължавам да чакам детето си и да се моля, някой някъде да си свърши работата

.

Пирати атакуваха датски кораб

Любопитно Преди 6 часа

Собственикът допълни, че екипажът е потърсил убежище в цитаделата на танкера

Айфелова кула

Заради протестите: Айфеловата кула е затворена за посетители

Свят Преди 7 часа

Достъпът до притвора на кулата остава отворен и безплатен, се казва в съобщение на сайта на Айфеловата кула

СЗО: Рискът от вируса Марбург е "много висок" на фона на смъртоносната вълна в Африка

СЗО: Рискът от вируса Марбург е "много висок" на фона на смъртоносната вълна в Африка

Свят Преди 7 часа

Вирусът се разпространява чрез директен контакт с телесни течности на заразени хора, повърхности и материали

Пожар в мигрантски център в Мексико, десетки жертви

Пожар в мигрантски център в Мексико, десетки жертви

Свят Преди 7 часа

Сиудад Хуарес е главната пресечна точка за мигранти за влизане в САЩ

Задържаха полицай с 1,8 кг канабис

Задържаха полицай с 1,8 кг канабис

България Преди 7 часа

Предстои СГП да внесе в Софийски градски съд искане за вземане на мярка за неотклонение

Сърбия иска газ от Гърция през България

Сърбия иска газ от Гърция през България

Свят Преди 8 часа

Досега Русия беше единственият доставчик на газ за Сърбия

Конкурс за светлинна творба, преобразяваща фасадата на НДК

Конкурс за светлинна творба, преобразяваща фасадата на НДК

Технологии Преди 8 часа

Произведенията на победителите ще са част от статичен 3D мапинг в рамките на Фестивала на светлините LUNAR

България ще подпише със САЩ и Франция за 4 ядрени блока

България ще подпише със САЩ и Франция за 4 ядрени блока

България Преди 8 часа

Договорът с американската компания "Уестингхаус" за доставка на свежо ядрено гориво за 5-ти блок на АЕЦ "Козлодуй" е за 10 години

Дърво падна върху човек в Пловдив

Дърво падна върху човек в Пловдив

България Преди 9 часа

Кметът Здравко Димитров отправи призив към гражданите за повишено внимание днес

Излезе първата прогноза за месец април

Времето през април: От -3° до 30°

България Преди 9 часа

Тази година през април се очаква средната месечна температура да бъде около и над нормата

Стотици разрушени домове и сгради, след като силна буря, придружена от торнадо, връхлетя щата Мисисипи, в резултат на което има загинали.

Хладилник спаси живота на девет души от торнадото в Мисисипи

Свят Преди 9 часа

"Бог ни спаси, а Трейси Хардън беше неговият инструмент", казва готвачката Барбара Нел Макрейнолдс-Пинкинс

ЕС идентифицира храни, причиняващи рак

ЕС идентифицира храни, причиняващи рак

Свят Преди 9 часа

EFSA добави, че съществуват "пропуски в знанията" относно наличието на нитрозамини в някои групи храни

Радев: Ако в учебните програми се просмукват деструктивни влияния, държавата ще се намеси

Радев: Ако в учебните програми се просмукват деструктивни влияния, държавата ще се намеси

България Преди 9 часа

Според президента без образование не може бъде говорено за високотехнологични производства и високо добавена стойност