И до ден днешен има много скрити богатства, които са пръснати на различни места по света. 

Днес ви представяме някои съкровища, за които още се носят легенди.

Например златото и бижутата, скрити от рицарите тамплиери в Канада или пък тайният японски меч, използван за помазване на императори.

Тези съкровища, както и много други, са изчезнали мистериозно през годините, разказва новото видео от канала Х_зона

Съкровището на рицарите тамплиери

Мистерията с радиацията над Европа се заплита

Религиозният Орден на рицарите тамплиери е бил мощна организация на воини от XII век. Орденът е свързан с всякакви конспиративни теории.

Но дали във всички тези теории има нещо вярно?

Знае се, че тамплиерите притежавали огромни богатства. През XIV век папата нарежда Орденът да бъде закрит. Те отказват и папата нарежда те да бъдат арестувани.

Земята и съкровищата, които са притежавали рицарите в Европа били конфискувани, но голяма част от богатствата им така и не били открити. Има спекулации, че няколко влиятелни европейски фамилии са откраднали огромните богатства на тамплиерите.

Твърди се още, че едно от евентуалните места, на което се намират част от богатствата е канадският остров Оук. Ако това е истина се потвърждава хипотезата, че рицарите тамплиери са имали контакт със Северна Америка.

Вратата към подземния свят в Сибир се отваря

Съкровището е скрито в дълбока яма, до която няма достъп.

Изчезналите карти

Изчезналите карти са важна част от световната документна история и може би е едно от най-ценните съкровища. В Националния архив на Америка са складирани важни документи, а сред тях е имало набор от карти, изработени от военновъздушните сили. 

Източник: Vbox7.com

Картите са направени през 1945 година и представляват серии от въздушни снимки на Хирошима и Нагасаки със стратегически точки, картографирани върху тях. Не се знае кога точно са изчезнали.

Знае се само, че служител на архивите изнася различни артефакти и ги продава. И до днес не се знае къде са картите. 

Пекинският човек

Той е подвид на биологичния вид Хомо еректус. През 1923 г. по време на разкопки край Пекин са били открити фосилизирани останки от Хомо еректус пекиненсис. Те датират от преди 750 000 г.

През 1941 г. оригиналните вкаменелости изчезват при пренасянето им до Музея на природната история в Америка.

През 1972 г. американски бизнесмен предлага награда от 5 000 долара за този, който върне оригиналната вкаменелост на Хомо еректус пекиненсис.

Любопитното е, че с него се свързва жена, която иска 500 000 долара, за да бъдат върнати оригиналните вкаменелости. Скоро след това обаче тя мистериозно изчезва.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК  

Четете още:

Инцидентът, разследван от военни и от учени

Как се предпазвали англичаните от зомбита в Средновековието

Кой е Джак Изкормвача остава тайна завинаги

Лили Дейл - мистичният град на призраци и медиуми

Учител по физика към жена си: - Скъпа, дай от хладилника "ускорителя на елементарни частици". - Какво е това? - Ракията дай!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Министерството обяви новия рейтинг на университетите

Министерството обяви новия рейтинг на университетите

България Преди 2 минути

Софийският, Техническият и Медицинският университет са сред първенците

Reuters: Компания от ОАЕ проявява интерес към чуждестранните активи на "Лукойл"

Reuters: Компания от ОАЕ проявява интерес към чуждестранните активи на "Лукойл"

Свят Преди 11 минути

Заинтересованите се увеличиха, откакто Министерството на финансите на САЩ разреши на компаниите започване на преговори

Откриха тяло на мъж на площад "Св. Неделя" в София

Откриха тяло на мъж на площад "Св. Неделя" в София

България Преди 42 минути

Не става въпрос за криминален инцидент, съобщиха от МВР

Пламен Димитров/КНСБ

Президентът на КНСБ: Организираме протест в понеделник

България Преди 50 минути

Всички недоволни от заплатите си и от бюджетния сектор, са добре дошли, подчерта Пламен Димитров

Кола блъсна жена на пешеходна пътека в Сливен, шофьорът избяга

Кола блъсна жена на пешеходна пътека в Сливен, шофьорът избяга

България Преди 1 час

Пострадалата е настанена за лечение в болнично заведение в Сливен, без опасност за живота

"Меган, херцогинята на провалите" - интервюто, което взриви света

"Меган, херцогинята на провалите" - интервюто, което взриви света

Любопитно Преди 1 час

Интервюто на Меган Маркъл за Harper’s Bazaar предизвика вълна от реакции след описания на церемониалност, претенции и опити да контролира своя публичен образ

Силни взривове отекнаха в Одеса, руски дронове атакуват града

Силни взривове отекнаха в Одеса, руски дронове атакуват града

Свят Преди 1 час

Петима души, сред които и дете, са пострадали

<p>Viber пуска нова услуга&nbsp;</p>

Rakuten Viber въвежда AI функция за обобщение на линкове

Технологии Преди 2 часа

Популярното приложение за съобщения пуска нова функция, базирана на изкуствен интелект, която обобщава съдържанието на уеб страници директно в чатовете

Арестуваха мъж за опит за измама с фалшиво пълномощно от САЩ

Арестуваха мъж за опит за измама с фалшиво пълномощно от САЩ

България Преди 2 часа

С неистинския документ той се опитал да получи данъчна оценка за апартамент в София

Юлия Наева

„Лабиринт без изход“ в „Темата на NOVA“

Любопитно Преди 2 часа

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

Нощ на ужаса в Разлог: 43-годишен уби мъж с удар в шията и опита да пререже гърлото на брат му

Нощ на ужаса в Разлог: 43-годишен уби мъж с удар в шията и опита да пререже гърлото на брат му

България Преди 2 часа

43-годишният нападател пробожда двама братя в шията пред читалището в Разлог през май 2023 г. – единият умира на място, другият оцелява по чудо. Съдът му наложи 20 години затвор при строг режим, като присъдата подлежи на обжалване

Мариана Кукушева: Храните ще продължат да поскъпват

Мариана Кукушева: Храните ще продължат да поскъпват

България Преди 2 часа

"Очаквам, че цената на хляба ще започне да се променя", добави Кукушева