П рез 1968 г. една норвежка християнка на възраст над 90 години получава от Господ видение за събитията от края на света.

40 години по-късно можете да прочетете историята на това видение. Темите, засегнати в пророчеството, може да ни се струват много познати днес, но сигурно са били напълно непознати или дори немислими за един християнин, живял по онова време!

През 1968 г. една 90-годишна жена от Валдрес, Норвегия, има видение от Бога. Евангелистът Емануел Минос провеждал събрания там, където тя живеела. Той имал възможност да се срещне с нея и тя му разказала какво е видяла. Тогава той го записал, но му се сторило толкова неразбираемо, че го прибрал в едно чекмедже. Сега, почти 40 години по-късно, той разбира, че трябва да сподели наученото. Жената, която получила видението била много будна и достоверна християнка, с добра репутация сред всички, които я познавали.

Ето какво е видяла тя: "Видях времето точно преди идването на Исус и избухването на Третата световна война. Видях събитията с нормалните си очи. Виждах света като своеобразен глобус и виждах Европа, държава по държава. Видях Скандинавия. Видях Норвегия. Видях някои неща, които щяха да се случат точно преди завръщането на Исус и точно преди да се случи последното бедствие, бедствие от такъв вид, каквото никога не сме преживявали.“

Тя споменава четири вълни в пророчеството си:

  • Първата вълна:

"Първо, преди да дойде Исус и преди да избухне Третата световна война, ще има "разведряване", каквото никога не е имало. Ще има мир между суперсилите на изток и на запад. (Не забравяйте, че това се случва през 1968 г., когато Студената война била в своя разгар.) В този период на мир ще има разоръжаване в много страни, също и в Норвегия, и ние няма да сме готови, когато войната дойде. Третата световна война ще започне по начин, който никой не е очаквал, и ще дойде от неочаквано място."

  • Втората вълна:

"Безпрецедентна хладност ще завладее християните до такава степен, че те ще отпаднат далеч от истинското и живо християнство. Християните няма да бъдат отворени за проникновено проповядване. Те няма да искат, както в предишните времена, да се съгласят да чуят за греха и благодатта, закона и евангелието, покаянието и възстановяването. Вместо това ще се появи заместител: християнството на просперитета (щастието).

"Важното ще бъде да успеем, да бъдем някой; да имаме материални неща, неща, които Бог никога не ни е обещавал по този начин. Църквите и молитвените домове ще бъдат все по-празни. Вместо проповедта, за която сме били подготвяни от поколения, като да вземеш кръста си и да последваш Исус, развлечението, покаянието и пробуждането. Това ще се увеличи значително точно преди завръщането на Исус."

Пророческите текстове на свети Малахия за края на света
  • Третата вълна:

"Ще настъпи морален разпад, какъвто старата Норвегия никога не е преживявала. Хората ще живеят заедно като женени, но без да са сключили брак. Много нечистота преди брака и много изневери в брака ще станат обща норма и ще бъдат оправдани и от двете страни. Тя дори ще навлезе в християнските среди и ние ще я оценим, дори неестествения грях.

„Точно преди завръщането на Исус ще има телевизионни програми, каквито никога не сме преживявали. Телевизията ще бъде изпълнена с такова ужасяващо насилие, че ще учи хората как да станат убийци и да се унищожават един друг, а животът по нашите улици ще бъде несигурен. Хората ще копират това, което виждат. Не само, че ще има телевизия, но и ще е пълно с телевизионни станции.“

"Като радиото, където имаме много станции и то ще бъде изпълнено с насилие. Хората ще го използват за забавление. Ще виждаме ужасни сцени на убийства и разрушения и това ще се разпространи в цялото общество. На екрана ще се показват и сексуални сцени - най-интимното нещо, което има място само в брака. Всичко, което сме имали преди, ще бъде смазано до основи и най-неприличните неща ще минат пред очите ни."

  • Четвърта вълна:

"Хора от бедните страни ще нахлуят в Европа. (През 1968 г. не е имало такова нещо като имиграция.) Те ще дойдат и в Скандинавия, и в Норвегия. Те ще бъдат толкова много, че хората ще започнат да ги мразят и да се държат грубо с тях. С тях ще се отнасят "като с евреите преди Втората световна война". Тогава ще бъде достигната пълната мярка на нашите грехове. Аз няма да го видя, но вие ще го видите. Тогава изведнъж ще дойде Исус и ще избухне Трета световна война.“

"Всичко, което съм виждала от предишните войни, е само детска игра в сравнение с тази, и тя ще завърши с атомна бомба. Въздухът ще бъде толкова замърсен, че вече няма да можем да дишаме. Тя ще обхване няколко континента - Америка, Япония, Австралия и богатите държави. Водата ще бъде замърсена.“

"Вече няма да можем да експлоатираме земята. Резултатът ще бъде, че ще остане само един остатък. Останалите в богатите страни ще се опитат да избягат в бедните страни, но те ще бъдат толкова строги към нас, колкото ние бяхме строги към тях."

"Толкова се радвам, че не го видях, но когато времето наближи, ще трябва да вземете присърце и да кажете това. Получих го от Бога и нищо от това, което получих, не противоречи на това, което учи Библията. Който е получил прошка за греховете си и има Исус за Спасител и Господ, ще бъде спасен."

"Когато петролът (нефтът) излезе от Северно море и по норвежкото крайбрежие, ще започнат да се случват тези неща и завръщането на Исус ще бъде близо.“

Тревожните пророчества на Майка Шиптън

Когато тези думи били провъзгласени, хората се изправили и помолили Емануел Минос да не изрича такива глупости.

През 1937 г. наистина е било безсмислица да се говори за нефт (петрол), изпомпван по норвежкото крайбрежие. Днес най-големите петролни компании в света изпомпват петрол по крайбрежието на Норвегия. Тя е и третият по големина износител на петрол в света след Саудитска Арабия.

Много истински и мними пророци са предричали края на света, но всеки сам решава в какво да вярва. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Двегодишно дете почина след анестезия в стоматологична клиника в Букурещ

Двегодишно дете почина след анестезия в стоматологична клиника в Букурещ

Свят Преди 17 минути

Румънските власти започнаха мащабно разследване

Затварят временно дома за стари хора в Помориe

Затварят временно дома за стари хора в Помориe

България Преди 1 час

Нова проверка на РЗИ установи, че нито едно от предписанията, дадени преди месец, не е изпълнено

Криза на върха в Украйна, Зеленски уволни двама министри

Криза на върха в Украйна, Зеленски уволни двама министри

Свят Преди 3 часа

Причината е свързано с обществения ядрен оператор "Енергоатом" разследване за корупция

Задържаха 18-годишен за пожар в центъра на София

Задържаха 18-годишен за пожар в центъра на София

България Преди 3 часа

Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа

"Лукойл": Преговаряме с потенциални купувачи

"Лукойл": Преговаряме с потенциални купувачи

Свят Преди 3 часа

Компанията се стреми да осигури непрекъсната работа на активите по време на тяхната продажба

<p>Задържаха Шрек за отвличане на млада жена в Свиленград</p>

Трима отвлякоха млада жена в Свиленград, мъж с прякор Шрек е задържан

България Преди 3 часа

Заедно с него в ареста като съпричастни към случая са още един мъж и една жена

Излезе изтрита сцена с импровизираната целувка между Блейк Лайвли и Джъстин Балдони от "Никога повече"

Излезе изтрита сцена с импровизираната целувка между Блейк Лайвли и Джъстин Балдони от "Никога повече"

Любопитно Преди 4 часа

Адвокатите на Балдони твърдят в документи, че 38-годишната звезда от „Клюкарката“ е добавила сцената към сценария

СГП предаде на съд Никола Барбутов и още трима

СГП предаде на съд Никола Барбутов и още трима

България Преди 4 часа

Никола Барбутов е предаден на съд и за подкуп

Специален британски лиценз за българския „Лукойл“

Специален британски лиценз за българския „Лукойл“

Свят Преди 4 часа

Лицензът важи до февруари

Жената, която предвиди убийството на Кенеди — историята на Джийн Диксън

Жената, която предвиди убийството на Кенеди — историята на Джийн Диксън

Любопитно Преди 5 часа

Истинската история на медиумката, чиито предсказания стигнаха до президентите на САЩ

КЗП се самосезира за цените на паркирането в София

КЗП се самосезира за цените на паркирането в София

България Преди 5 часа

КЗП обръща внимание, че Законът за въвеждане на еврото предвижда сериозни санкции

Русия обяви превземането на 2 селища в Източна Украйна

Русия обяви превземането на 2 селища в Източна Украйна

Свят Преди 6 часа

Министерството на отбраната на Руската федерация каза, че през последната седмица са били превзети общо осем селища в Украйна

Влак блъсна 27-годишен мъж в Германия, взирал се в телефона си

Влак блъсна 27-годишен мъж в Германия, взирал се в телефона си

Свят Преди 6 часа

Инцидентът е станал вчера на жп гарата в Лайхлинген