Д а има ли дебат преди предстоящите президентски избори в САЩ или не?

Наскоро президентът Джо Байдън даде ясен отговор на този въпрос.

 "Доналд Тръмп загуби два дебата от мен през 2020-та година. Оттогава той не се е явявал на други. Сега се държи така, сякаш иска отново да се изправи срещу мен в дебат", каза Байдън.

Вече са определени две дати за дебатите - 27 юни и 10 септември, съобщава Voice of America. Наскоро по време на предизборно събитие в Минесота,  кандидатът за президент на Републиканската партия Доналд Тръмп се изказа по този въпрос.

"Искам просто да проведа дебат с този човек, между другото, ще поискам да му бъде направен и тест за наркотици. Наистина ще го направя. Не искам той да се появи както по време на речта за състоянието на Съюза, напушен като змей", заяви Тръмп.

Няма доказателства в подкрепа на твърденията на Тръмп. Наскоро по време на интервю за ABC, сенаторът от Демократическата партия Крис ван Холън постави под въпрос тактиката на бившия президент в предстоящите дебати.

"Той иска да създаде тази циркова атмосфера, но изборът ще бъде много ясен. Все пак от другата страна стои Джо Байдън.  Той е човекът, който е израснал в Пенсилвания, който се бори за средната класа и вярва в достойния труд и благоприличието. Доналд Тръмп е агент на хаоса“, каза Холън.

Бившият съветник по въпросите, свързани с кампанията на Тръмп, Марк Лотър, който също даде интервю за ABC, приветства присъствието на двамата кандидати на сцената.

"Това ще ни върне назад във времето. Доналд Тръмп се появява на сцената два или три пъти седмично и говори в продължение на 90 минути. Джо Байдън рядко дава тежки и продължителни интервюта. Това ще бъде предизвикателство за президента Байдън“, посочи той.

Дебатите ще се проведат без публика на живо. Водещите на новините по CNN и ABC ще могат да изключват микрофоните, ако кандидатите се опитват да се прекъсват взаимно. Според Джун Спикман, професор по политически науки в университета "Роджър Уилямс“, целта на дебатите е да помогнат на избирателите да вземат решение преди президентските избори през ноември.

"Тръмп е особено добър в това да се фокусира върху негативните черти на опонента си. Той не се интересува толкова от обсъждането на проблемите. Предполагам, че Байдън ще се опита да се съсредоточи именно  върху проблемите, както и това, което е направил за икономиката на страната и по-малко върху характеристиките на Тръмп като кандидат“, посочи Спикман.

Според Джон Фортиер, старши научен сътрудник в Американския предприемачески институт, за да могат дебатите да повлияят на вота е ключово времето, в което се провеждат.

"С наближаването на изборите, много гласоподаватели ще обърнат внимание и тези дебати ще се радват на голям зрителски интерес.  Хората ще ги гледат, за да разберат дали искат да вземат решение в последния момент“, каза Фортиер.

Стремежът на двамата кандидати да получат одобрението на избирателите продължава. И Байдън, и Тръмп се очакват на различни посещения из страната, предават от Voice of America.

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Връща се мъж от командировка и пита 5 годишния си син: - Докато ме нямаше, дойде ли някой чичко на гости? - Нееее! - А,…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Какво става в Украйна, Русия се опитва да навлезе в Днепропетровска област

Какво става в Украйна, Русия се опитва да навлезе в Днепропетровска област

Свят Преди 14 минути

Регионът се намира западно от Донецка област и северно от Запорожка и Херсонска област

Транспортна стачка блокира Гърция

Транспортна стачка блокира Гърция

Свят Преди 32 минути

Препоръчва се шофьорите да избягват централните части на Атина и Солун

Районното управление в Кюстендил има нов началник

Районното управление в Кюстендил има нов началник

България Преди 1 час

Главен инспектор Иван Георгиев работи в системата на МВР от 2003 година

Внимание, шофьори! Полицията с мерки срещу нарушителите на пътя по празниците

Внимание, шофьори! Полицията с мерки срещу нарушителите на пътя по празниците

България Преди 1 час

Големи задръствания са се образували в района на Кресна в посока Гърция

"Войната в Украйна ще спре, когато Путин каже "победихме"

"Войната в Украйна ще спре, когато Путин каже "победихме"

България Преди 2 часа

Президентът на Русия не се интересува от общественото мнение и колко хора умират, заявиха преподавателят в Харковския университет проф. Михаил Станчев и международният анализатор Чавдар Стефанов

"Знаем добре какво правите": САЩ с остро предупреждение към Иран

"Знаем добре какво правите": САЩ с остро предупреждение към Иран

Свят Преди 2 часа

Ще си понесете последствията на място и време, които ние ще изберем, заяви американският министър на отбраната Пийт Хегсет

Протест пред полицията в Хасково след убийството на Магдалена Русева

Протест пред полицията в Хасково след убийството на Магдалена Русева

България Преди 2 часа

Като причина за недоволството на хората се посочва бездействието на органите на реда

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Свят Преди 2 часа

Студенти и синдикати продължават с протестните действия

Петима души загинаха при трагичен инцидент в семейна ферма в Сърбия

Петима души загинаха при трагичен инцидент в семейна ферма в Сърбия

Свят Преди 2 часа

Властите го определят като един от най-тежките подобни случаи в региона в последните години

Шофьор без книжка загина при катастрофа на АМ „Хемус“

Шофьор без книжка загина при катастрофа на АМ „Хемус“

България Преди 3 часа

Инцидентът е станал на 384-ия километър на магистралата, в района на Провадия

Хан Док Су подаде оставка и обяви кандидатурата си за президентските избори

Хан Док Су подаде оставка и обяви кандидатурата си за президентските избори

Свят Преди 3 часа

Постът временно ще заеме министърът на финансите Чой Сан Мок, както изисква законът

Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

България Преди 4 часа

Ще се работи за осигуряване на свободен достъп до плажа

<p>Илюминатите &ndash; мистерия, конспирации, но каква е истината</p>

Илюминатите – мистерия, конспирации, но каква е истината

Любопитно Преди 4 часа

Историята на едно от най-известните тайни общества

Тийнейджър с тротинетка блъсна жена и дете в Бургас (ВИДЕО)

Тийнейджър с тротинетка блъсна жена и дете в Бургас (ВИДЕО)

България Преди 4 часа

Инцидентът е записан от охранителна камера

Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Свят Преди 5 часа

Това е органът, който има главната отговорност за поддържането на международния мир и сигурност

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

Свят Преди 5 часа

Това е бразилската монахиня Ина Канабаро Лукас