О ще една знаменитост бе разкрита в музикалното шоу „Маскираният певец“. След забележителен двубой с Пчелата, Шотландецът напусна формата завинаги. Зад внушителния образ се оказа оперният певец Юлиан Константинов, който умело се опита да заблуди както детективския панел, така и зрителите.

За емоциите след свалянето на маската, както и за предизвикателството да крие истината от колегите си прочетете в интервюто на Юлиан Константинов за Vesti.bg.

Шеста маска падна в „Маскираният певец“

Гласът ви е познат не само на българската, но и на световната сцена. Каква беше стратегията ви да не ви разпознат в „Маскираният певец“?

Честно да си призная – нямах стратегия. Ако имах стратегия това би трябвало да включва промяна на тембъра на гласа, което аз бих могъл да го направя, защото съм добър имитатор. Но тъй като от такива експерименти през последните години гласът ми пострада, реших, че ще участвам и докъдето стигна с почти моя глас. Казвам почти, защото по един начин се пее класическа музика и по друг начин се пее поп музика. Но все пак беше много близък до моя глас.

В уликите беше отбелязана датата 20 януари 1996 г., когато дебютирате в ролята на Филип от „Дон Карлос“ на сцената на Софийската опера и балет. Споделете ни спомен и емоции от този ден.

Това за мен беше наистина едно много специално време. Аз останах сам за ролята на Филип, а аз бях още дебютант и нямах 30 години. Това е една много тежка и сериозна роля – и като пеене и като сценично присъствие. И обикновено се пее от по-улегнали певци. Аз дебютирах в тази изключително желана роля за всеки един бас. Интересното беше, че аз трябваше да правя репетиция с три други състава за „Дон Кралос“. В смисъл аз бях единствения Филип. Но какво нещо е младостта. Човек пее, млад е, има желание и въобще не се притеснява от това, че трябва да пее три генерални репетиции една след друга и на следващия ден и премиера. Тук може да прозвуча нескромно, но смятам, че имах един успех, какъвто почти не съм виждал някой да има подобен на сцената на софийската опера. Това наистина беше един паметен за мене ден.

Ако имахте тази възможност кой от костюмите в шоуто бихте избрал за себе си?

Шотландецът ми хареса най-много от всички. Пак бих избрал него.

А коя маска ще достигне до финала според вас? Мъжките или женските гласове са по-силни вокално? Споделете ни вашия професионален поглед.

Сто процента женските гласове са по-добри вокално. В това шоу виждам няколко логики за това за кого да гласуват и респективно да негласуват. Да вземем например факта, че напред продължи Бухалът. Това означава, че вокалните способности и умения не са съвсем на преден план. От една страна хората могат да гласуват за тези маски, които харесват. От друга страна могат да гласуват за тези персонажи, които харесват чисто вокално. От трета страна могат да гласуват така, че съответно тези персонажи, които най-много искат да разкрият един вид да гласуват против тях, за да разберат кой се крие под маската. Именно по тази причина това шоу е многообразно.

Имахте ли вече подготвена или замислена песен за следващото изпълнение на сцената на „Маскираният певец“? С какво я свързвате, защото както е известно, участниците сами подбират репертоара си.

За следващото си изпълнение се бях спрял на песента Layla на Eric Clapton, в unplugged варианта. Това е една прекрасна песен, която аз много харесвам и в оригиналния ѝ вариант от 1980 г. и в unplugged варианта, който е с акустична китара.

Минути след като свалихте маската на Шотландецът споделихте как сте укривал от близките си тайната за участието си в шоуто. Но кажете ни, как успяхте да заблудите Гала от детективския панел, с която сте заедно всеки делничен ден в „На Кафе“? Тя често спрягаше вашето име като предположение за Шотландеца, но в някакъв момент се разколеба и видя в него брат ви – Пламен Константинов.

Според мен не успях да я заблудя много дълго, тъй като още след първите тактове на първото ми изпълнение в шоуто видях физиономията ѝ, на която се изписа една усмивка, която според мен показа, че е по-скоро 90% кой стои зад маската. Гала не е много музикална, но е много интелигентна.

„Маскираният певец“ е….

„Маскираният певец“ е едно прекрасно шоу.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зад кулисите на големите ТВ формати – разговор с Николай Йорданов

Зад кулисите на големите ТВ формати – разговор с Николай Йорданов

Любопитно Преди 1 минута

През последните над 20 години работи като сценарист, редактор и креативен продуцент

Британската полиция:Може да сме убили невинен в Манчестър

Британската полиция:Може да сме убили невинен в Манчестър

Свят Преди 4 минути

Един от ранените също може да е прострелян от полицията

<p>Дончев: Очакваме 440 млн. евро по ПВУ, останалите средства са свързани с КПК</p>

Томислав Дончев: Очакваме 440 млн. евро по ПВУ, останалите средства са свързани с КПК

България Преди 40 минути

От 59 етапни цели Комисията приема за изпълнени 58 и една за неизпълнена, каза Дончев

<p>Роби Уилямс разкри, че страда от синдром на Турет</p>

„Чувствам се неудобно в кожата си“ – Роби Уилямс разкри, че страда от синдром на Турет

Любопитно Преди 45 минути

Освен това Уилямс сподели, че вярва, че има и аутизъм

Пламъци избухнаха в рафинерия "Шеврон" край Лос Анджелис

Пламъци избухнаха в рафинерия "Шеврон" край Лос Анджелис

Свят Преди 47 минути

Рафинерията, работеща от 1911 г., има капацитет за преработка до 290 000 барела суров петрол на ден

Прокуратурата отговори на ВКС, че Сарафов вече не е и. ф. главен прокурор

Прокуратурата отговори на ВКС, че Сарафов вече не е и. ф. главен прокурор

България Преди 54 минути

Според прокуратурата ръководството на ВКС е "глухо и сляпо" за публичните атаки срещу съда

Политическа буря в НС: Борислав Сарафов и службите разпалиха нови конфликти

Политическа буря в НС: Борислав Сарафов и службите разпалиха нови конфликти

Свят Преди 1 час

Председателят на ДАНС да се избира от НС по предложение на МС, реши на първо и второ четене в едно заседание парламентът

Андрей Бабиш

Politico: Андрей Бабиш, наричан чешкия Доналд Тръмп, печели популярност

Свят Преди 1 час

Бабиш е политически хамелеон – неговата гъвкава партия е описвана като всичко – от лявоцентристка до популистка, технократична до всеобхватна, консервативна до крайнодясна

Велислава Миланова

„Мисия: Спорт за децата“ в „Темата на NOVA“

Любопитно Преди 1 час

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

Люксембург има нов велик херцог: Гийом положи клетва

Люксембург има нов велик херцог: Гийом положи клетва

Свят Преди 1 час

43-годишният Гийом се закле върху Конституцията на Люксембург пред 60-те избрани членове на Камарата на депутатите

Сняг блокира Пернишко: Екипи отстраняват паднали дървета и повреди

Сняг блокира Пернишко: Екипи отстраняват паднали дървета и повреди

България Преди 1 час

От Община Трън са сигнализирали, че през цялата нощ са имали проблеми с електрозахранването, допълни областният управител

<p>Баскетболист от САЩ е пред&nbsp;екзекуция&nbsp;заради бонбони с канабис в Индонезия</p>

Американски баскетболист е изправен пред екзекуция заради бонбони с канабис в Индонезия

Свят Преди 1 час

"Няма друго лекарство освен канабиса, което да спира болките ми"

<p>Сняг и дъжд предизвикаха хаос у нас (ОБОБЩЕНИЕ)</p>

Сняг и порой през октомври: Хаос в България, бедствено положение в няколко общини

България Преди 1 час

Снежната покривка ще продължи да се увеличава, предупреждават от НИМХ

Снимката е илюстративна

Жена оцеля 54 часа в кладенец, заобиколена от змии и комари

Свят Преди 1 час

Жената оцеля, благодарение на инстинкта си за оцеляване и мисълта за семейството си