П резидентът Румен Радев откри в Стара Загора шестнадесетото издание на благотворителната инициатива „Българската Коледа“. Тази година тя е насочена към децата с тежки заболявания и закупуване на съвременна специализирана апаратура за лечението им, предаде кореспондентът на БГНЕС в региона.

И тази година във фокуса на "Българската Коледа" са децата с трайни увреждания. За много от тях съвременната медицина е намерила решения за пълноценен живот, но често непосилно скъпи за семействата. Едно от децата, подпомогнати от "Българската Коледа" за независим и пълноценен живот е Борис.

Любимите герои на Борис пеят, че понякога животът нанася тежки удари. Както когато при раждането му се разбира, че той е с пълна загуба на слуха, но както пеят любимите му герои в друга песен, семейството не се предава. И ето, четиригодишният Борис рисува релсите на любимия си влак, за да минат и двамата по счупения мост и да продължат невредими по пътя си. Детето започва да чува малко преди да навърши годинка, с кохлеарен имплант и с труда на цяла дузина специалисти, предаде NOVA.

„Искрено вярвам, че всичко ще си дойде на мястото”, каза майката на Борис.

„Целта на работата ни тук в центъра е да подпомогнем децата изобщо да са неразличими”, обясни рехабилитаторът на детето.

Борис проговаря с „Българската Коледа”. От първата му година кампанията на президента подпомага слухово-речевата рехабилитация на детето, в специализиран център . Благодарение на работата тук, звуците и думите, които то вече разпознава, го стимулират да отговаря отлично, според специалистите.

Всеки дарен лев на кратък номер 1117, или през банковата сметка на „Българската Коледа”, ще помогне още повече деца да превъзмогнат  ударите в живота.

„Българската Коледа” не е само кампания, а кауза, която обединява целия български народ, заяви държавният глава. Той изказа благодарност към българските лекари и изрази надежда, че тази кампания ще помогне на все повече болни деца. Президентът обяви, че приключилата кампания 2017/2018г. на „Българската Коледа“ в подкрепа на спасения детски живот успя да набере 2 600 000 лв. С дарените средства са подпомогнати за диагностика, лечение и рехабилитация 505 деца и е закупена медицинска апаратура за 22 лечебни заведения от цялата страна – университетски и многопрофилни болници, рехабилитационни центрове и домове за медико-социални грижи.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пламъци избухнаха в рафинерия "Шеврон" край Лос Анджелис

Пламъци избухнаха в рафинерия "Шеврон" край Лос Анджелис

Свят Преди 1 минута

Рафинерията, работеща от 1911 г., има капацитет за преработка до 290 000 барела суров петрол на ден

Прокуратурата отговори на ВКС, че Сарафов вече не е и. ф. главен прокурор

Прокуратурата отговори на ВКС, че Сарафов вече не е и. ф. главен прокурор

България Преди 8 минути

Според прокуратурата ръководството на ВКС е "глухо и сляпо" за публичните атаки срещу съда

Велислава Миланова

„Мисия: Спорт за децата“ в „Темата на NOVA“

Любопитно Преди 25 минути

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

Люксембург има нов велик херцог: Гийом положи клетва

Люксембург има нов велик херцог: Гийом положи клетва

Свят Преди 35 минути

43-годишният Гийом се закле върху Конституцията на Люксембург пред 60-те избрани членове на Камарата на депутатите

Сняг блокира Пернишко: Екипи отстраняват паднали дървета и повреди

Сняг блокира Пернишко: Екипи отстраняват паднали дървета и повреди

България Преди 51 минути

От Община Трън са сигнализирали, че през цялата нощ са имали проблеми с електрозахранването, допълни областният управител

<p>Баскетболист от САЩ е пред&nbsp;екзекуция&nbsp;заради бонбони с канабис в Индонезия</p>

Американски баскетболист е изправен пред екзекуция заради бонбони с канабис в Индонезия

Свят Преди 51 минути

"Няма друго лекарство освен канабиса, което да спира болките ми"

<p>Сняг и дъжд предизвикаха хаос у нас (ОБОБЩЕНИЕ)</p>

Сняг и порой през октомври: Хаос в България, бедствено положение в няколко общини

България Преди 59 минути

Снежната покривка ще продължи да се увеличава, предупреждават от НИМХ

Снимката е илюстративна

Жена оцеля 54 часа в кладенец, заобиколена от змии и комари

Свят Преди 1 час

Жената оцеля, благодарение на инстинкта си за оцеляване и мисълта за семейството си

„Величие“ внася две конституционни жалби с подкрепата на МЕЧ и „Възраждане“

„Величие“ внася две конституционни жалби с подкрепата на МЕЧ и „Възраждане“

България Преди 1 час

Едната жалба е за нелигитимно избиране на Номинационна комисия, създадена за избора на членове на Комисията за противодействие на корупцията

Кийт Ърбан промени текста на песен, вдъхновена от Никол Кидман

Кийт Ърбан промени текста на песен, вдъхновена от Никол Кидман

Любопитно Преди 1 час

В интервю от 2017 г. Ърбан призна, че „Боецът“ е вдъхновен от връзката му с Кидман

<p>Финландски съд отхвърли обвиненията за саботаж на подводни кабели</p>

Финландски съд отхвърли обвиненията за саботаж на кабели, няма юрисдикция

Свят Преди 1 час

„Окръжният съд днес издаде присъда, с която отхвърли обвинението в случая"

„Възраждане“ внася три искания в КС срещу промените в законите за ДАНС, ДАР и ДАТО

„Възраждане“ внася три искания в КС срещу промените в законите за ДАНС, ДАР и ДАТО

България Преди 1 час

Днес депутатите включиха в дневния си ред и второто четене на изменения в закона за Националната служба за охрана, с които се отнема правото на президентската администрация да използва коли на службата

Ози Озбърн в нов документален филм: Не бих променил нищо

Ози Озбърн в нов документален филм: Не бих променил нищо

Любопитно Преди 1 час

„Какъв страхотен начин да си тръгна беше този концерт“

Въздушни кадри от 1938 г. може да разкрият съдбата на самолета на Амелия Еърхарт

Въздушни кадри от 1938 г. може да разкрият съдбата на самолета на Амелия Еърхарт

Любопитно Преди 1 час

На 2 юли 1937 г. Еърхарт и нейният навигатор Фред Нунан изчезват по време на амбициозния си опит да обиколят света със самолет

Кейт Мидълтън е била жертва на пресата, твърди адвокатът на Хари

Кейт Мидълтън е била жертва на пресата, твърди адвокатът на Хари

Любопитно Преди 1 час

Всичко по темата може да прочетете в следващите редове