П резидентът Румен Радев прие на работна среща на „Дондуков“ 2 представители на ръководството на енергийната компания „Лукойл“. На нея се обсъждат възможностите за ограничаване на инфлацията и за развитието на предвидима икономическа среда в страната.
„Лукойл” е важна част от българската икономика, голям работодател и основен търговец на горива. От тяхната стойност до голяма степен зависи развитието на икономиката и инфлационните процеси.
Високите цени са сред водещите причини за поскъпване на всички стоки и услуги, което свива потреблението и носи загуби и за производителите”, каза държавният глава, предадено от NOVA.
Той подчерта, че предстоящата среща между управата на „Лукойл” и нашето правителство е „добра възможност да се набележат мерки за борба с инфлацията в полза на българския потребител".
„Нашата компания работи повече от 20 г. на българския пазар. В последните дни членове на кабинета и мениджъри от нашата фирма проведоха редица срещи, на които бяха набелязани конкретни мерки за работата ни оттук нататък. Имаме макар и не много ясно разбиране за това как ще продължат нещата. В първото тримесечие на следващата година ще създадем работна група, която ще решава как ще се действа след влизане в сила на ембаргото върху руския петрол”, каза президентът на „Лукойл” Вадим Ворибьов. И специално благодари на президента за поканата.
Президентът на “Лукойл” Вадим Воробьов заяви, че тяхната компания работи повече от 20г. на българския пазар и смятат, че можгат да бъдат препоръчвани като сериозен партньор. Към днешна дата смятаме, че сме запазили достатъчно работни места, добави Воробьов.
Той обясни, че в компанията виждат бъдещето разделено на три части – първата, когато настъпва ембаргото на руския нефт, втората от 5 декември до 31 декември, когато ще настъпят санкциите върху българската икономика и третият етап как ще се развива вътрешният пазар след 2024 г.
“Ние изработихме мерки за поддържане на стабилността на икономиката”, посочи той и добави, че не знаят как ще продължат нещата, но смятат, че за първото тримесечие на следващата работна година трябва да се създаде работна група, която да обсъжда как да се действа като влезе петролното ембарго.
На срещата присъства още Христо Алексиев, служебен заместник министър-председател по икономическите политики и служебен министър на транспорта и съобщенията, ръководещ новосъздадения междуведомствен кризисен щаб за енергетиката.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!