П рокуратурата с обвинение срещу бивши ръководители на Пътната агенция. Освен бившия шеф Лазар Лазаров, като обвиняеми са привлечени Дончо Атанасов и Илиана Захариева. Те са обвинени за безстопанственост в особено големи размери, посочва NOVA.

Става въпрос за нарушения при изграждането на 31-километров участък от автомагистрала "Марица”. Той е трябвало да бъде изцяло завършен от италианска фирма, но част от дейностите са били поверени на българска компания. Това според разследването допълнително е оскъпило проекта.

По този начин са нанесени щети на държавата в размер на 30 милиона лева.  Ако бъдат признати за виновни, те могат да получат ефективни присъди от 3 до 12 години.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Рюте в Скопие: Северна Македония е верен съюзник

Рюте в Скопие: Северна Македония е верен съюзник

Свят Преди 4 минути

Рюте: Няма да позволим да се появи вакуум в сигурността в Западните Балкани

Иран моли ООН да спре войната

Иран моли ООН да спре войната

Свят Преди 13 минути

Службата на ООН за правата на човека призова за разследване на удара срещу девическо училище в Иран

Учени разкриха тайната на столетници: Кръвта им е като на 30-годишни хора

Учени разкриха тайната на столетници: Кръвта им е като на 30-годишни хора

Любопитно Преди 1 час

Как е възможно това може да прочетете в следващите редове

Бил и Хилари Клинтън

Снимки в джакузи и НЛО: Най-шокиращите моменти от показанията на семейство Клинтън по скандала „Епстийн“

Свят Преди 4 часа

Макар че нито един от двамата Клинтън не е обвинен в неправомерни действия от жертвите на Епстийн, Бил Клинтън фигурира в разследващи материали, свързани със сексуалния хищник, включително на снимки. Присъствието му в тези материали доведе до призиви двамата да дадат показания