О т общо 38 000 легла за активно лечение, 3555 ще бъдат прехвърлени за продължително лечение и рехабилитация, съобщи здравният министър Петър Москов по време на дискусия в пленарната зала на Народното събрание. Цифрите са от доклад, който ще бъде внесен утре на националната комисия.

Легла няма да се закриват, а

ще се превръщат в такива за долекуване, защото те много липсват

уточни министърът. Съответните клинични пътеки ще са за продължително лечение след острата фаза при травматологични операции, инсулт и др. 

По думите на Москов на експертно ниво подготовката е приключила и всичко в рамките на експертните разговори е минало добре и с консенсус между различните представители.

Относно националния регистър за допълнителния пакет, Москов каза, че едно от сериозните притеснения било, че има вероятност

пациенти да бъдат прередени 

при заболяванията, свързани с допълнителния пакет, за които има нужда от формиране на листа на чакащите до 2 месеца. „Това нещо някак да се случи, защото подготвяме електронен регистър – той е национален. Вашето право на избор на пациент ще бъде защитено”, увери Москов.

Финансирането на болниците ще се промени, като се въведе средна претеглена стойност за всеки преминал пациент и коефициент според наличието на денонощна спешност например, добави министърът на здравеопазването.

Министърът на здравеопазването Петър Москов участва в церемонията по награждаването на личностите от инициативата Лекарите, на които вярваме". На снимката: Сертификати на номинираните.
Министърът на здравеопазването Петър Москов участва в церемонията по награждаването на личностите от инициативата “Лекарите, на които вярваме". На снимката: Сертификати на номинираните. Източник: Даниел Димитров
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Снимката е илюстративна

Какви са правилата за дроновете в България и кога се изисква регистрация

България Преди 5 минути

ГД ГВА проверява оператори и може да ограничава правото им на полет

Арестуваха мъж за побой и отвличане в Дупница

Арестуваха мъж за побой и отвличане в Дупница

България Преди 13 минути

Престъплението е извършено в нощта срещу вторник

4-годишно дете е загинало, след като дърво е паднало върху дома му в градчето Дженива, щата Индиана

Мощни бури връхлетяха Средния запад на САЩ, има жертви, близо 1 млн. души са без ток

Свят Преди 41 минути

Стихията предизвика наводнения и разрушения в няколко щата

Сигнал за бомба в Сметната палата

Сигнал за бомба в Сметната палата

България Преди 47 минути

На място има изпратени екипи на полицията

Романтика на плажа: Супермоделът Алесандра Амброзио се сгоди

Романтика на плажа: Супермоделът Алесандра Амброзио се сгоди

Любопитно Преди 1 час

45-годишната бразилска красавица Алесандра Амброзио каза „ДА“ на любимия си Бък Палмър. Предложението е станало на екзотичен плаж още през април, но двамата пазеха щастливата тайна досега

Дворецът на Путин за $1,5 милиарда остана без защита след удари на Украйна

Дворецът на Путин за $1,5 милиарда остана без защита след удари на Украйна

Свят Преди 1 час

Украински дронове унищожиха зенитните комплекси С-400 и заглушителите, пазещи имението в Геленджик

Владимир Путин

„Росатом“ се пропуква: Войната на Путин удря руската ядрена империя

Свят Преди 1 час

Финансовият натиск върху Москва поставя нови въпроси пред международните проекти на „Росатом“

Стартитат процедура за въвеждане на зелени технологии в българския бизнес

Стартитат процедура за въвеждане на зелени технологии в българския бизнес

България Преди 1 час

Микро-, малки и средни предприятия ще могат да кандидатстват за безвъзмездна помощ до 450 000 евро

Златото остава близо до най-високите си нива от началото на юни, подкрепено от геополитическата несигурност и очакванията около лихвената политика на Федералния резерв.

Златото отново поскъпва: Геополитиката и инфлацията държат пазара нащрек

Парите ни Преди 1 час

Благородният метал остава близо до двумесечния си връх, а инвеститорите чакат ключовите данни за цените в САЩ

Демерджиев сезира прокуратурата за забавено разследване

Демерджиев сезира прокуратурата за забавено разследване

България Преди 1 час

Притеснения той изразява и от липсата на привлечени като обвиняеми

ЕС обеща 2 милиона евро помощ за Колумбия след земетресението

ЕС обеща 2 милиона евро помощ за Колумбия след земетресението

Свят Преди 2 часа

Спасителните екипи продължават да издирват оцелели под отломките, а броят на жертвите надхвърли 250 души

Световният шампион във Формула 1 Ландо Норис уловен с TikTok звездата Аликз Ърл в лондонски клуб

Световният шампион във Формула 1 Ландо Норис уловен с TikTok звездата Аликз Ърл в лондонски клуб

Любопитно Преди 2 часа

Пилотът е помолил охраната да удължи работното време на заведението с един час, за да прекара повече време с американската инфлуенсърка

За какви ИТ проблеми най-много питат хората в Google

За какви ИТ проблеми най-много питат хората в Google

Технологии Преди 2 часа

В интернет изобилства от информация и помощни ръководства за всякакви технологични казуси, но всъщност има няколко въпроса, които продължават да се задават ежедневно от много хора и редовно са на челните места в класациите

,

Пореден признат триумф: Тейлър Суифт влиза в Залата на славата в Нашвил

Любопитно Преди 2 часа

14-кратната носителка на „Грами“ Тейлър Суифт и кънтри легендата Лайл Ловет влизат в Залата на славата на авторите на песни в Нашвил. Признанието идва след историческия успех на певицата като най-младата жена с подобно отличие в Ню Йорк

Мъж е с опасност за живота след жесток побой в Добрич, задържан е рецидивист

Мъж е с опасност за живота след жесток побой в Добрич, задържан е рецидивист

България Преди 2 часа

43-годишният пострадал е в реанимация с черепно-мозъчна травма