В петък последно предоставихме справките, докладите и анализите, които бъдещият служебен премиер поиска от нас. Това каза пред журналисти на граничен пункт "Кулата" служебният министър на вътрешните работи Калин Стоянов. Той е в района поради множество сигнали от граждани за значително бавното преминаване на граничния пункт. 

Не мога да кажа дали ще бъда част от новия служебен кабинет, допълни Стоянов. Оттук нататък решението е само и единствено в кандидата за служебен премиер. Предполагам, че това ще стане ясно, ако не днес, в утрешния ден най-късно, посочи още той. 

Утре се очаква кандидадът за служебен премиер Горица Грънчарова-Кожарева да представи състав на кабинет.

През седмицата номинираната за премиер Горица Грънчарова-Кожарева бе на среща в Министерството на вътрешните работи, където бе посрещната от министър Калин Стоянов.

Служебният министър на вътрешните работи Калин Стоянов не е получил покана да бъде министър в следващия служебен кабинет, каза самият той преди дни.

Кои министри заявиха желание да участват в следващия служебен кабинет

Стоянов обясни, че са получили множество сигнали от граждани за значително бавно преминаване на граничен пункт "Кулата". 

Той посочи, че поради тази причина е дошъл на място, за да се увери в това каква е организацията, като пътувайки насам са проведени необходимите разговори с ръководството на митницата в София, както и тук на място са се срещнали и с властите от гръцка страна.  

Набелязахме някои мероприятия, с които в следващите минути и часове ще изведем сериозния натрупан трафик и от двете страни, обясни Стоянов. Трафикът към Гърция е изключително силен в летния сезон, отбеляза министърът. Той посочи, че това е предимно в четвъртък и петък, а в събота и неделя, обратно към България.  

Източник: БТА

Министър Стоянов отбеляза, че ситуацията не е сложна само на „Кулата“, а в последните дни е изключително натоварено на всички гранични контролно-пропускателни пунктове. За пример той каза, че в петък срещу събота за 24 часа на пунктовете за Румъния са преминали около 10 000 леки автомобила. Същото е положението и на ГКПП "Капитан Андреево", допълни Стоянов. По думите му, с мерките, които са предприели, опашката бързо ще се разпръсне. 

"Кулата" е един от най-натоварените пунктове. В момента пътуват много румънски граждани, молдовски граждани, съответно много българи, които пътуват за уикенда. Това, което правим с колегите от Гърция, от двете страни реципрочно взимаме едни и същи действия т.е. начин, по-който може малко да облекчим трафика, а именно по-бързо да преминават през пункта, каза служебният министър. Все пак да не забравяме, че се намираме на граница и не би следвало който, когато си поиска да премине, все още не сме в Шенген, допълни той. 

Стоянов посочи още, че има ситуации, в които властите от съседната страна имат някакви оперативни действия и следва да бъдат по-бдителни, за това се получават и задръствания от тяхна страна. При нас това понякога е абсолютно същото, каза той. Когато следва да работим по някой казус и следва да обръщаме по-сериозно внимание, се получава абсолютно идентично, както при тях, посочи Стоянов. 

Източник: БТА

На въпрос какви конкретни мерки ще бъдат предприети на граничния пункт „Кулата“ Стоянов каза, че всичко е реципрочни действия и от двете страни. Не може само ние да предприемем действие, без тяхното съгласие. Всичко се прави заедно, в комуникация и следва да стане на терен. Аз считам, че това го постигаме към момента и много бързо ще се раздвижи опашката, допълни вътрешният министър.  

На въпрос дали има засилване на мерките на българската граница, заради случилото се в последните дни с Румен Гайтански и Стоян Мавродиев, служебният министър каза, че има такъв момент. Има автомобили и лица, които се издирват, така че и това също е част от нашата работа и по-сериозното внимание на пунктовете, посочи Калин Стоянов. 

Около 1,5 километра беше опашката от товарни автомобили на изход на граничен пункт "Кулата" към 17:30 часа. Трафикът за леки автомобили е спокоен и преминават без затруднение. 

Източник: БТА

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стратегът Ивайло изигра последния си ход в “Игри на волята”

Стратегът Ивайло изигра последния си ход в “Игри на волята”

Любопитно Преди 3 часа

Стратегът Ивайло изигра последния си ход в “Игри на волята”

ЕС подготвя нови санкции срещу Русия

ЕС подготвя нови санкции срещу Русия

Свят Преди 5 часа

Кая Калас: Войните се губят от тези, на които първи им свършват парите или войниците

Двегодишно дете почина след анестезия в стоматологична клиника в Букурещ

Двегодишно дете почина след анестезия в стоматологична клиника в Букурещ

Свят Преди 5 часа

Румънските власти започнаха мащабно разследване

Ивайло и Калин се срещат на Арената за братски дуел в “Игри на волята”

Ивайло и Калин се срещат на Арената за братски дуел в “Игри на волята”

Любопитно Преди 6 часа

Сапунджиева търси път към останалите в племето на Феномените

Двама митничари са задържани на ГКПП "Калотина"

Двама митничари са задържани на ГКПП "Калотина"

България Преди 7 часа

В момента на място тече акция на ГДБОП

Криза на върха в Украйна, Зеленски уволни двама министри

Криза на върха в Украйна, Зеленски уволни двама министри

Свят Преди 8 часа

Причината е свързано с обществения ядрен оператор "Енергоатом" разследване за корупция

Задържаха 18-годишен за пожар в центъра на София

Задържаха 18-годишен за пожар в центъра на София

България Преди 8 часа

Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа

"Лукойл": Преговаряме с потенциални купувачи

"Лукойл": Преговаряме с потенциални купувачи

Свят Преди 9 часа

Компанията се стреми да осигури непрекъсната работа на активите по време на тяхната продажба

Излезе изтрита сцена с импровизираната целувка между Блейк Лайвли и Джъстин Балдони от "Никога повече"

Излезе изтрита сцена с импровизираната целувка между Блейк Лайвли и Джъстин Балдони от "Никога повече"

Любопитно Преди 9 часа

Адвокатите на Балдони твърдят в документи, че 38-годишната звезда от „Клюкарката“ е добавила сцената към сценария

Специален британски лиценз за българския „Лукойл“

Специален британски лиценз за българския „Лукойл“

Свят Преди 9 часа

Лицензът важи до февруари

Жената, която предвиди убийството на Кенеди — историята на Джийн Диксън

Жената, която предвиди убийството на Кенеди — историята на Джийн Диксън

Любопитно Преди 10 часа

Истинската история на медиумката, чиито предсказания стигнаха до президентите на САЩ

КЗП се самосезира за цените на паркирането в София

КЗП се самосезира за цените на паркирането в София

България Преди 10 часа

КЗП обръща внимание, че Законът за въвеждане на еврото предвижда сериозни санкции

Русия обяви превземането на 2 селища в Източна Украйна

Русия обяви превземането на 2 селища в Източна Украйна

Свят Преди 11 часа

Министерството на отбраната на Руската федерация каза, че през последната седмица са били превзети общо осем селища в Украйна