С лед обилния снеговалеж проходите „Хаинбоаз”, „Шипка” и „Петрохан” са отворени, но движението е при зимни условия.

Новата снежна покривка на „Петрохан” е 40-50 см, а температурите са около минус 10 градуса. Четири снегорина почистват платното, 25 - в цялата област Монтана.

Експерт съветва: Как да шофираме при зимни условия

Очаква се следобед в прохода да влезе роторен снегорин. Пътното платно е почистено и опесъчено. На места има заледени участъци, а видимостта е намалена.

От пътноподдържащата фирма апелират шофьорите да проявят търпение и да не предприемат изпреварване на снегорините, както и да карат внимателно и да съобразят скоростта с метеорологичните условия.

На прохода „Шипка” е минус 11 градуса, духа и силен вятър. Снежната покривка в района е около 1 метър. Пътят е заснежен, а през нощта продължи да вали. Най-тежка е ситуацията от южната страна на прохода, защото има зимна виелица.

"В област Стара Загора пътната обстановка e спокойна", съобщи дежурният оператор в Областното пътно управление-Стара Загора. Поради силния вятър има паднало голямо дърво на Подбалканския път - главен път I-6 Мъглиж - Гурково, в района на разклона за село Дъбово.

На проходите Шипка и Хаинбоаз вали сняг, пътната настилка е заснежена. На места има заледени пътни участъци, но теренът е обработен. Температурата на прохода Шипка е минус десет градуса, видимостта е ограничена до 100 метра поради мъгла.

На Прохода на Република е осем градуса под нулата. Има образувани преспи. В момента на всички възлови участъци има разположени снегорини.

На АМ „Тракия“ и АМ „Марица“ в област Стара Загора температурите са около минус три градуса, а пътните настилки са сухи.

Машини са били на терен да пръскат смеси против заледяване. Видимостта е добра. Няма въведени допълнителни ограничения за товарни автомобили. Пътната обстановка е под контрол и ситуацията се следи от екипи на Пътната полиция и Областното пътно управление. 

Няма данни за закъсали автомобили или затруднения в придвижването. От ОПУ призоват водачите да бъдат подготвени за зимни условия и да шофират с подходящи гуми.

В община Сливен скоростта на вятъра достигна над 110 километра в час, съобщиха от Общината.

В града има прекършени клони, скъсани кабели на фирма - оператор на телевизия и интернет, както и разкъсани от силния вятър билбордове. Електрически ток няма на Карандила. Екипите на електроразпределителното дружество работят по отстраняване на авария. В част от село Гавраилово също няма електричество.

Подадени са и единични случаи за липса на ток. От селата няма постъпили сигнали за поражения от вятъра. В планинската част пътищата са проходими при зимни условия. Оранжев код за опасно време е в сила за една област за днес, предупреждават синоптиците от НИМХ.

Във всички останали области на България за понеделник е обявен жълт код за ниски температури, а в някои и за силен вятър. Очакват се максималните температури да останат под 0°. Ще духа силен северен вятър с пориви 20-24 m/s.

Подробна информация за времето днес и прогнозата за десет дни напред вижте на Sinoptik.

Ако жена ти ти каже: "Прави каквото искаш", ти не прави нищо, дори не мигай.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Променят закона за референдумите

Променят закона за референдумите

България Преди 3 часа

Предвижда се по-лесно предлагане и провеждането на референдуми

Арестуваха OnlyFans модели в самолет след скандал на борда

Арестуваха OnlyFans модели в самолет след скандал на борда

Свят Преди 3 часа

Саня Бланшард и Джордан Лантри предизвикаха спектакъл пред изумените пътници, когато бяха свалени от самолета заради нарушаване на реда преди излитането от международното летище в Маями

НС прие на първо гласуване закона „Антиспекула“

НС прие на първо гласуване закона „Антиспекула“

България Преди 3 часа

Законопроектът предвижда определяне на максимални цени

Сидни Суини се срещна с освободени израелски заложници от Газа (СНИМКА)

Сидни Суини се срещна с освободени израелски заложници от Газа (СНИМКА)

Свят Преди 3 часа

Звездата от „Еуфория“ сияеше, когато се срещна с Ноа Аргамани и Авинатан Ор, три месеца след освобождаването им от плен на „Хамас“

Зловещи писъци под самолета секунди преди излитане: Какво се е случило на борда на Air Canada

Зловещи писъци под самолета секунди преди излитане: Какво се е случило на борда на Air Canada

Свят Преди 4 часа

Инцидентът е станал на 13 декември, когато полет 1502 на Air Canada се е подготвял за излитане от летище „Пиърсън“ в Торонто към Монктън, провинция Ню Брансуик

<p>САЩ изтеглят част от войските си от ключови бази в Близкия изток</p>

Американски представител: САЩ изтеглят част от войските си от ключови бази в Близкия изток като предпазна мярка

Свят Преди 4 часа

Целта е да бъдат възпрени заплахите на Тръмп да се намеси в подкрепа на протестиращите

„Един от най-опасните мъже в света“ е заловен в Ирак

„Един от най-опасните мъже в света“ е заловен в Ирак

Свят Преди 4 часа

Хамад - известен още като Кадим Малик Хамад Рабах ал-Хаджами - е заподозрян, че е играл ключова роля в т.нар. тютюневи войни в Мелбърн, докато е живял в родината си, след като е бил депортиран през 2023 г.

Зрелищна гледка, скрита опасност: Балатон замръзна напълно за първи път от 9 години

Зрелищна гледка, скрита опасност: Балатон замръзна напълно за първи път от 9 години

Свят Преди 4 часа

Въпреки че температурите през последните дни са били достатъчно ниски за образуване на лед, честите и силни ветрове многократно са разбивали и размествали плаващите ледени късове по повърхността на езерото

Какво става с 90 млрд. евро от ЕС за Украйна

Какво става с 90 млрд. евро от ЕС за Украйна

Свят Преди 4 часа

Условията са "да се гарантира, че Украйна продължава по пътя си за присъединяване към ЕС"

Кога ще излети първата пилотирана мисия до Луната от 50 години?

Кога ще излети първата пилотирана мисия до Луната от 50 години?

Свят Преди 4 часа

Мисията „Артемис II“, която ще продължи около 10 дни, може да отведе астронавтите си по-далеч в Космоса, отколкото който и да е човек е бил досега

<p>Европа пренебрегна минералното богатство на Гренландия</p>

Европа пренебрегна минералното богатство на Гренландия - може да съжалява за това

Свят Преди 4 часа

Докато Тръмп заплашва да завземе Гренландия със сила, неспособността на Европа да развие минното дело в покритата с лед територия все повече изглежда като стратегическа грешка

Това е новият министър на отбраната на Украйна

Това е новият министър на отбраната на Украйна

Свят Преди 4 часа

Новият министър отбеляза, че неговите реформи ще се съсредоточат върху цифровизацията

Ашли Сейнт Клеър отговори на Мъск: "Не се страхувам от никого"

Ашли Сейнт Клеър отговори на Мъск: "Не се страхувам от никого"

Свят Преди 5 часа

Компанията на Мъск е изправена пред силна критика, откакто Grok започна да генерира смущаващи, оскъдно облечени снимки на жени и непълнолетни в отговор на потребителски подкани

Само на 12: Норт Уест отново в центъра на вниманието с нови пиърсинги

Само на 12: Норт Уест отново в центъра на вниманието с нови пиърсинги

Любопитно Преди 5 часа

Дъщерята на Ким Кардашиян и Кание Уест продължава да експериментира с визията си и защитава смело личния си стил