З аместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов се отказа да бъде нещатен сътрудник на партията в Народното събрание.

Цветанов, който е и председател на предизборния щаб на партията на премиера Бойко Борисов, обяви решението си на страницата си в социалната мрежа Фейсбук.

"Във връзка с различни спекулации за завръщането ми в парламента "през задния вход“ искам да направя следните уточнения:

След подаването на оставката ми като народен представител и гласуването й от парламента на 29 март 2019 г., веднага съм върнал по съответните правила картата си на народен представител. За да мога да влизам в сградата на Народното събрание, когато се налага да направя различни срещи с представители на други парламентарни групи или с народни представители от ГЕРБ, от Народното събрание ми беше издаден пропуск на нещатен сътрудник към ПГ на ГЕРБ. Държа да подчертая, че този пропуск осигурява единствено достъп до сградата на Народното събрание и издаването му категорично не е обвързано нито с подписване на договор, нито с получаването на възнаграждения. Издаването на такъв пропуск е в съответствие с вътрешната нормативна уредба за осигуряване на допуск до сградата на парламента на политически лица от всички политически партии и по никакъв начин не означава „връщане в българския парламент през задния вход“, както за мен, така и за всеки един, който има издаден пропуск от различните парламентарни групи.

Тъй като винаги използвам централния вход на всички институции, в които влизам, и за да ограничим всички спекулации и погрешни интерпретации с внушения, разговарях с колегите от ПГ на ГЕРБ и по мое искане ще бъда заличен като нещатен сътрудник.

В момента имам изключително напрегнат график от срещи със структурите на ГЕРБ в цялата страна и не смятам да хабя енергията си за друго", се казва в публикацията на Цветанов в социалната мрежа.

Вчера стана ясно, че Цветан Цветанов ще продължи да работи за парламента като нещатен сътрудник. В графата, в която трябва да се впише област, в която ще сътрудничи, е написана позицията му в партията.

На 27 март Цветанов обяви, че подава оставка като председател на ПГ на ГЕРБ и напуска Народното събрание като депутат. В същото време той остана начело на предизборния щаб на партията за европейските избори, които трябва да се проведат на 26 май.

Причината за оставката на Цветанов е скандалът с покупката на големи жилища в луксозни сгради, строени от "Артекс”. Вторият човек в ГЕРБ се е сдобил с имот в желания столичен квартал "Изток” на цена в пъти по-ниска от иначе предлаганите от фирмата цени на квадрат.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Почина германският милиардер Клаус-Михаел Кюне

Почина германският милиардер Клаус-Михаел Кюне

Свят Преди 9 минути

Той си е отишъл от този свят на 89-годишна възраст

Джъстин и Хейли Бийбър отпразнуваха 2-рия рожден ден на сина си Джак

Джъстин и Хейли Бийбър отпразнуваха 2-рия рожден ден на сина си Джак

Любопитно Преди 14 минути

Синът на Джъстин и Хейли Бийбър, Джак Блус, навърши 2 години. Моделът показа празничната закуска на момченцето си, докато двамата с певеца продължават стриктно да пазят личния му живот и лицето му далеч от светлините на прожекторите

„Няма да участваме в този фарс“: Учителският синдикат е против учебната година да започне на 14 септември

„Няма да участваме в този фарс“: Учителският синдикат е против учебната година да започне на 14 септември

България Преди 48 минути

Синдикат „Образование“ настоява учебната година да започне на 15 септември и предупреждава за проблеми с бюджета за образование

49-годишен мъж намушка с нож тийнейджър в Троян

49-годишен мъж намушка с нож тийнейджър в Троян

България Преди 53 минути

По първоначална информация двамата се познавали и в миналото между тях имало противоречия

Тежка катастрофа с автобус с германски ученици в Нидерландия, има ранени

Тежка катастрофа с автобус с германски ученици в Нидерландия, има ранени

Свят Преди 1 час

Превозното средство е пробило мантинелата и е спряло в насрещното платно на магистрала А28

Фаталното падане на д-р Ивелина Божкова под Мальовица: Прокуратурата се зае със случая

Фаталното падане на д-р Ивелина Божкова под Мальовица: Прокуратурата се зае със случая

България Преди 1 час

Целта е да бъдат установени всички обстоятелства и причините, довели до смъртта ѝ

Норвежкият крал Харалд

Какво се случва с краля на Норвегия? Дворецът пусна извънредно съобщение

Любопитно Преди 1 час

89-годишният монарх, който е най-възрастният управляващ владетел в Европа, беше приет в Националната болница в Осло миналата седмица с рядко заболяване на кръвта

Продавач удари клиент с диня по главата край Кюстендил

Продавач удари клиент с диня по главата край Кюстендил

България Преди 1 час

Пострадалият е с лека телесна повреда

Снимката е илюстративна

С колко повече плащате за бензин от началото на войната в Иран?

Парите ни Преди 1 час

Поне 145 държави са регистрирали поскъпване на бензина, откакто на 28 февруари САЩ и Израел започнаха войната срещу Иран

Кошмар на пътя към Гърция: Километрична тапа блокира хиляди автомобили

Кошмар на пътя към Гърция: Километрична тапа блокира хиляди автомобили

България Преди 1 час

Пътуващи посочват, че задръстването започва още от тунел "Железница"

Обрат в любовта очаква 4 зодии тази седмица

Обрат в любовта очаква 4 зодии тази седмица

Любопитно Преди 1 час

Космическото време тази седмица е изключително благоприятно за дълбоки емоционални връзки, откриване на вътрешен баланс и провеждане на честни разговори

Дронове могат да гонят облаците, разумно ли е това

Дронове могат да гонят облаците, разумно ли е това

Технологии Преди 1 час

Дроновете се превърнаха в почти универсален апарат, който може да се използва за множество цели. Една от новите идеи е да развалят струпването на облаци, за да се предотвратяват силни бури над чувствителни региони като соларни паркове

„Да върнем войната у дома“: Как се променя украинската стратегия за удари в Русия

„Да върнем войната у дома“: Как се променя украинската стратегия за удари в Русия

Свят Преди 2 часа

Киев засилва атаките с далекобойни дронове срещу нефтени, газови, логистични и складови обекти на руска територия

Иран затяга хватката около Ормузкия проток: Заплаши кораби с глоби и конфискация

Иран затяга хватката около Ормузкия проток: Заплаши кораби с глоби и конфискация

Свят Преди 2 часа

Техеран предупреди, че плавателни съдове, които нарушават новите правила, могат да бъдат задържани, а товарите им - конфискувани

Нов тежък удар по „Евровизия“: Нидерландия отказва участие в Бургас

Нов тежък удар по „Евровизия“: Нидерландия отказва участие в Бургас

Свят Преди 2 часа

„Не може да се отрече, че международните конфликти все повече влияят върху конкурса, подкопавайки неговия неутрален характер. Така „Евровизия“ се превърна в платформа за разделение“, заяви генералният директор на AVROTROS Тако Цимерман