П родължавам битката да бъда кмет на всички софиянци. Това заяви Васил Терзиев, кандидат за кмет на София, издигнат от „Продължаваме Промяната - Демократична България (Спаси София)”, след като резултатите от EXIT POLL му отредиха първо място на първи тур. 

„Искам да благодаря на всички софиянци, които днес излязоха да гласуват, и особено на тези, които ни подкрепиха в този тъй важен ден. Благодаря им, че гласуваха за една по-различна София, тази, за която мечтаем, тази, за която говорим как да бъде управлявана от хора, които я обичат“, каза той.

Терзиев допълни, че благодари на всеки, гласувал за хубав, европейски, чист, уреден и зелен град, където няма „хора втора ръка“ и „квартали втора ръка“. „Искам да благодаря и на партиите и организациите, които застанаха зад моята кандидатура“, посочи кандидатът за кмет и изтъкна, че неговият екип четири месеца е бил на терен – „нещо, което не се е случвало в подобен тип кампания“. Той определи водената от него кампания като позитивна и в която хората са имали възможност да се запознаят с идеите за града.

„Ние работим за София. Търсим решенията за всички софиянци, а не се позиционираме срещу някой кандидат“, подчерта Васил Терзиев и благодари и на целия си екип. 

Борис Бонев от „Спаси София“, който е водач на листата с общински съветници на коалицията, също благодари за подкрепата от името на всички кандидати. „Огромната подкрепа, която получихме, ще ни позволи да сформираме мнозинство в Общинския съвет, което е изключително важно, за да можем да имаме успешен мандат“, заяви той. „Нямаме никакво съмнение, че Васил ще бъде следващият кмет на София, независимо кой ще отиде на балотаж срещу него“, посочи Бонев. „За нас е важно, че София от днес не е същата. София от днес отваря нова страница в своята история и нямам никакво съмнение, че тази страница ще бъде много по-успешна, много по-адекватна, много по-отворена към бъдещето“, каза още Борис Бонев.

Според данните на „Тренд” Васил Терзиев събира 38,7% от гласовете, Ваня Григорова от Местна коалиция „БСП за България“ – 19,3%, а Антон Хекимян от ГЕРБ-СДС - 17,3%. „Галъп” също посочва Терзиев като лидер с 38,8%. Втора е Григорова с 19,1% от гласовете, а трети - Хекимян - със 17,0%, сочи проучването по поръчка на NOVA.

Вижте как гласуваха политиците в Местни избори 2023
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Завладяващи истории и премиерни заглавия в петата седмица на „Треска за Оскари“

Завладяващи истории и премиерни заглавия в петата седмица на „Треска за Оскари“

Любопитно Преди 49 минути

Зрителите могат да спечелят и страхотни награди в играта на Facebook страницата на KINO NOVA

.

148 години свобода: Специална програма на NOVA за националния празник

Любопитно Преди 1 час

Празнични формати и телевизионната премиера на два български филма

,

Керемедчиев: Израелските удари слагат край на преговорите между САЩ и Иран

България Преди 2 часа

Очаква се мащабен отговор от Техеран, който може да въвлече американската армия в конфликта

Тръмп потвърди: САЩ започнаха военна кампания срещу Иран

Тръмп потвърди: САЩ започнаха военна кампания срещу Иран

Свят Преди 2 часа

Той заяви, че „ще унищожим ракетите им и ще сринем със земята ракетната им индустрия. Тя ще бъде напълно... заличена“.

Извънредно: Премиерът Андрей Гюров свиква Съвета по сигурността заради Израел и Иран

Извънредно: Премиерът Андрей Гюров свиква Съвета по сигурността заради Израел и Иран

Свят Преди 2 часа

На заседанието ще бъде обсъдена ситуацията в Близкия изток

,

Версията за трагедията в Милано: Ватманът се почувствал зле преди катастрофата

Свят Преди 4 часа

Пътници в трамвая разказват, че все едно са били разтърсени от земетресение

.

Трагедия в Боливия: Военен самолет с банкноти се разби, поне 20 души загинаха

Свят Преди 4 часа

Машината „Херкулес С-130” излезе от пистата и помете автомобили на близка магистрала

<p>Денят, в който Тръмп и Зеленски взривиха дипломацията</p>

„Върни се, когато си готов за мир“: Година от деня, в който Тръмп и Зеленски взривиха дипломацията

Свят Преди 4 часа

Ретроспекция на най-скандалната среща в Овалния кабинет: Как една сделка за милиарди се превърна в зрелищен провал, а украинският президент бе отстранен пред очите на света

,

Почина музикалната легенда Нийл Седака

Свят Преди 5 часа

Нийл Седака, известен с поредица от хитове през 60-те и 70-те години като „Laughter in the Rain“, е починал на 86-годишна възраст

Мерц: Не виждам смисъл от по-нататъшни преговори с Русия за Украйна

Мерц: Не виждам смисъл от по-нататъшни преговори с Русия за Украйна

Свят Преди 5 часа

По думите му войната на Русия не е насочена само срещу териториалната цялост на Украйна

<p>Честваме Тодоровден! Не обличайте бели дрехи</p>

Честваме Тодоровден! Не обличайте бели дрехи

България Преди 5 часа

Имен ден празнуват всички с имената Тодор, Теодора, Теодор, Тодорка, Божидар, Божидара, и производните

Учени откриха неподозирана причина за „епидемията“ от късогледство

Учени откриха неподозирана причина за „епидемията“ от късогледство

Любопитно Преди 5 часа

Случаите на миопия, или късогледство, се увеличават бързо по света

Метеоритът „Павел“ падна в България, какво друго се случи на 28 февруари

Метеоритът „Павел“ падна в България, какво друго се случи на 28 февруари

Любопитно Преди 5 часа

Вижте какво друго се е случило на този ден в историята