19 областни града не можаха да изберат своя кмет на първи тур. Техните кандидат-кметове ще се явят на балотаж следващата неделя – 5 ноември.

Благоевград

Илко Стоянов, досегашният кмет на Благоевград, събира 27.07% от гласовете или 9 333 гласа при обработени 100% от протоколите. Досегашният кмет, подкрепен от ГЕРБ-СДС, в неделя отива на балотаж срещу Методи Байкушев, кандидатът на ПП-ДБ с резултат 21.75 на сто или 7 498 гласа.

В Петрич - Димитър Петров Бръчков от ГЕРБ е спечелил 46.09% и 12 362 гласа, като ще се изправи на балотаж със Стоян Николов Руйков от СБОР, който е с 27.17% и 7 287 гласа.

В Сандански също ще има балотаж – там независимият Атанас Стоянов ще се изправи в битка със Стоян Стоев от ГЕРБ. На първи тур Стоянов печели 43.78% и 8 760 гласа, а Стоев печели 36.12% и 7 227 гласа.

Бургас

В Несебър ще има балотаж на 5 ноември между независимия Николай Кирилов Димитров, който на първи тур печели 41.16% или 5 361 гласа, и Иван Дашев от "Български съюз за директна демокрация", който на първи тур има 20.54% или 2 675 гласа.

В Поморие балотаж ще има между Иван Алексиев от ГЕРБ с 50.77% на първи тур и Веселин Анестиев от ЗНС ("Земеделски народен съюз", коалиция ПП-ДБ, ИТН) с 37.70%.

Варна

Балотаж в областния град ще има между Иван Портних от ГЕРБ, който на първи тур е с 26.57% или 28 206 гласа, и Благомир Коцев от Коалиция ПП-ДБ, който е с 21.56% или 22 893 гласа.

В Бяла, Варненско, също има балотаж – между Пеньо Красимиров Ненов от ГЕРБ, който на първи тур има 50.90%, и Илиян Цонев от "Граждани за Общината", който има 33.87%.

В Провадия също ще има балотаж, той ще бъде между Димо Димов от ГЕРБ с 27.91% и Анатоли Атанасов от БСП за България с 21.37%.

Велико Търново

Балотаж ще има във Велико Търново между Даниел Панов от ГЕРБ с 42.37%, който е получил 11 406 гласа, и Йордан Терзийски от Коалиция ПП-ДБ, който на първи тур печели 20.97% или 5 645 гласа.

В Горна Оряховица ще има балотаж между Добромир Добрев от ГЕРБ с 34.34% и Николай Рашков с 20.77% от "Пряка демокрация".

Видин

В град Видин ще има балотаж между Цветан Ценков от СДС (НДСВ, "Новото време") с 37.41% или 7 294 гласа и Александър Матеев от ГЕРБ с 19.18% или 3 739 гласа.

В Белоградчик също ще има балотаж, той ще е между Боян Иванов от МК БСП за България (НДСВ, "Новото време", ДПС, "Български възход", "Движение Гергьовден") с 47.99% и Борис Николов от Коалиция ПП-ДБ с 36.29%.

Враца

В Мездра ще има балотаж между Иван Цанов, независим кандидат с 41.78%, и Генади Събков от БСП за България с 31.92%.

Габрово

В Габрово ще има балотаж между Таня Христова от ГЕРБ с 47.17% или 7 765 гласа и Даниел Петров от "Възраждане" с 11.44% и 1 883 гласа.

В Севлиево ще има балотаж между Иван Иванов от ГЕРБ с 41.91% и 4 972 гласа и Светлана Георгиева от Граждани за Общината с 13.40% и 1 590 гласа.

Оспорвана ще бъде битката на балотажа в Трявна – между Силвия Кръстева от ВМРО-"Българско национално движение" с 22.37% и Денчо Минев от ГЕРБ с 21.39%.

Добрич

В Добрич ще бъде оспорвана битката на балотажа. Той ще е между Йордан Йорданов от МК ДБГ (ДБГ, ИТН, НДСВ, ССД, ГН и ВМРО-БНД) с 27.21% и Красимир Николов от ГЕРБ с 21.88%.

В Балчик също ще има балотаж, той ще е между Николай Ангелов от ИК Николай Добрев Ангелов с 48.72% или 3 860 гласа и Парсек Саркис Салбашян от ПП-ДБ със 17.01% или 1 348 гласа.

В Каварна на балотажа ще се явят Елена Балтаджиева от МК ВМРО – БНД (ИТН, БР) с 34.45% или 1 901 гласа и Цонко Цонев от Новото време с 21.75% и 1 200 гласа.

Кърджали

Няма балотажи, там във всички населени места кандидатите за кметове от ДПС печелят местните избори още на първи тур.

Кюстендил

В Кюстендил ще има балотаж между Петър Паунов от Местна коалиция ГЕРБ с 28.45% или 6 250 гласа, и Огнян Атанасов от "Партия на Зелените" с 25.99% или 5 709 гласа.

В Дупница ще има балотаж между Първан Дангов от "БСП за България" с 35.91% и 6 290 гласа и Методи Чимев от ГЕРБ с 25.20% и 4 414 гласа.

В Сапарева баня балотажът ще е между Калин Гелев от ГЕРБ с 39.19% и Васил Маргин от Местна коалиция "Продължаваме Промяната - Демократична България" с 27.21%.

Ловеч

В Ловеч ще има балотаж между Валентина Стефанова Недялкова от ГЕРБ (СДС) с 30.10% и Страцимир Веселинов Петков от ИТН с 19.26%.

Монтана

В Берковица ще има оспорван балотаж между Радослав Георгиев Найденов от МК БСП с 26.75% или 2 044 гласа, и Димитранка Замфирова Каменова от ГЕРБ с 25.56% или 1 953 гласа.

Пазарджик

В Пазарджик ще има балотаж между Тодор Димитров Попов от Местна коалиция "Новото Време" с 39.31% и Петър Николаев Куленски от Коалиция ПП-ДБ с 16.17%.

В Панагюрище ще има оспорван балотаж между независимия Желязко Иванов Гагов с 48.11% и 4 428 гласа, и Никола Иванов Белишки от ГЕРБ с 45.50% или 4 188 гласа.

Перник

Балотаж ще има в Радомир между Кирил Георгиев Стоев от Местна коалиция "Коалиция ПП-ДБ" (БЗНС, ВМРО-БНД) с 31.56% и Пламен Станков Алексиев от Местна коалиция ГЕРБ (СДС) с 30.34%.

Плевен

В град Плевен ще има оспорван балотаж между Валентин Венциславов Христов от ГЕРБ с 19.44% или 8 288 гласа и Георг Леонидов Спартански от ИК "Георг Леонидов Спартански" с 18.38% или 7 833 гласа.

В Никопол балотажът ще е между Емил Асенов Цеков от "БСП за България" с 37.31% и Ахмед Мехмедов Ахмедов от ДПС с 31.02%.

Пловдив

В Пловдив на балотаж ще се явят Костадин Димитров Димитров от ГЕРБ с 33.72% и 32 570 гласа и Ивайло Пеев Старибратов от Коалиция ПП-ДБ с 17.90% или 17 295 гласа.

В Асеновград балотажът ще е между Христо Грудев Грудев от ГЕРБ с 29.78% и Петко Василев Чирпанлиев "БСП за България" с 20.12%.

В Карлово балотаж ще има между Емил Станев Кабаиванов Местна коалиция СДС (ГЕРБ) с 32.49% или 6 493 гласа и Веска Маринова Ненчева "БСП за България" с 23.54% или 4 704 гласа при обработени 100% протоколи.

Разград

В Разград ще има балотаж между Мирослав Тодоров Грънчаров от ПП-ДБ с 23.70% и независимия Добрин Младенов Добрев с 18.80%.

Русе

В Русе ще има балотаж между Пенчо Пламенов Милков МК "БСП за България" с 37.06% или 15 267 гласа и Иван Стефанов Иванов ГЕРБ с 15.29% или 6 298 гласа.

Силистра

В Силистра ще има балотаж между Александър Николаев Сабанов, независим, с 46.67% и Ивелин Статев Иванов ГЕРБ с 35.52%.

В Дулово също ще има балотаж между Невхис Лютфи Мустафа Движение за права и свободи – ДПС с 48.01% и Юксел Осман Ахмед ГЕРБ с 43.00%.

Сливен

В Сливен балотажът ще е между Стефан Николов Радев ГЕРБ с 37.66% и Пламен Крумов Стоянов "Пряка Демокрация" с 21.73%.

Смолян

В Смолян ще има балотаж между Николай Тодоров Мелемов ГЕРБ с 26.41% и Стефан Атанасов Сабрутев "Движение нашият град" с 20.59%.

В Златоград ще има балотаж между Мирослав Митков Янчев ГЕРБ с 47.87% и Величко Асенов Сидеров от  ПП-ДБ с 39.44%.

Балотаж ще има и в Чепеларе между Боран Смилков Хаджиев ГЕРБ с 48.29% и Анета Траянова Пашалиева МК "Новото време" с 21.11%.

София (столица)

Балотажът е между Васил Александров Терзиев от МК ПП-ДБ и "Спаси София" с 31.80% при обработени 100% протоколи и 119 121 гласа и Ваня Руменова Григорова от МК "БСП за България" (коалиция "БСП за България", КП "Левицата!", КП "Неутрална България", КП "Алтернативата на гражданите", "Атака") с 21.59% и 80 875 гласа.

Софийска област

В Самоков балотажът ще е между Ангел Иванов Джоргов ГЕРБ с 45.07% и Владимир Владимиров Георгиев "БСП за България" с 43.46%

Стара Загора

В Казанлък ще има балотаж между Галина Георгиева Стоянова ГЕРБ с 46.45% и Иван Христов Колев "БСП за България" с 29.06%. В

Раднево балотажът ще е между Георги Йовчев Петров МК "Българска социалдемократическа партия" (Земеделски Народен Съюз) с 35.51% и Теньо Желязков Тенев ГЕРБ с 34.81%.

Хасково

В Хасково балотажът ще е между Станислав Насков Дечев ГЕРБ с 47.72% и Николай Христов Ставрев независим с 20.08%.

Шумен

В Шумен балотажът ще е между Христо Атанасов Христов "БСП за България" с 26.74% и Георги Велков Колев ГЕРБ с 21.56%.

Във Велики Преслав балотажът ще е между Янко Стоянов Йорданов ГЕРБ с 47.64% и Христо Христов Кюркчиев ДПС с 18.21%.

Ямбол

В Елхово ще има балотаж между Петър Андреев Киров ГЕРБ с 41.82% и Петър Георгиев Гендов "Продължаваме Промяната – Демократична България" с 36.82%.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зимна буря удари Швеция: Мъж загина, 40 000 домакинства са без ток

Зимна буря удари Швеция: Мъж загина, 40 000 домакинства са без ток

Свят Преди 4 часа

Студеното време също така е причинило широко разпространени транспортни проблеми

Зеленски пристигна в Канада

Зеленски пристигна в Канада

Свят Преди 4 часа

Украинският президент ще се срещне с министър-председателя на страната Марк Карни

„Той няма да говори за Доли“ – тайната любов на звездата, която остана далеч от прожекторите

„Той няма да говори за Доли“ – тайната любов на звездата, която остана далеч от прожекторите

Любопитно Преди 7 часа

Доли Партън, израснала в бедност и самота, намира любов в лицето на Карл Дийн – мъж, далеч от блясъка на шоубизнеса, с когото изгражда необичаен, но устойчив брак, докато тя превръща таланта си в световна слава и наследство

Земетресение от 7 по Рихтер разтърси Тайван

Земетресение от 7 по Рихтер разтърси Тайван

Свят Преди 7 часа

Към момента няма информация за пострадали или разрушения и не е обявена заплаха от цунами

„Хотелът на обречеността“ в Пхенян планира да отвори врати след 4 десетилетия

„Хотелът на обречеността“ в Пхенян планира да отвори врати след 4 десетилетия

Любопитно Преди 8 часа

Хотел „Рюгьонг“ в Пхенян е най-високата сграда в Северна Корея – 150 етажа и 330 метра височина, а пирамидалната му форма е позната на целия свят като символ на незавършените амбиции на страната

Столична община удължи договорите за чистота в девет района

Столична община удължи договорите за чистота в девет района

България Преди 8 часа

"Поредният заявен „апокалипсис“ се отлага", написа кметът на София във Facebook

Изненадващи факти за Коледа, които ще променят представата ви за празника

Изненадващи факти за Коледа, които ще променят представата ви за празника

Любопитно Преди 9 часа

Коледа крие много изненади: от езическите корени на елхата и имела, през забраната ѝ в Англия и месните пайове с кайма, до факта, че Дядо Коледа не е червен заради Coca-Cola, а Jingle Bells не е коледна песен и звучи от космоса

Тайната на Бари: Къде е погребан истинският Дядо Коледа

Тайната на Бари: Къде е погребан истинският Дядо Коледа

Любопитно Преди 9 часа

Град Бари претендира, че останките на брадатия старец са били погребани под църквата, която носи неговото име

Исторически рекорди за златото – какво следва през 2026 г.?

Исторически рекорди за златото – какво следва през 2026 г.?

Свят Преди 9 часа

Цената на благородния метал се повиши с повече от две трети и общо 52 пъти обнови историческия си максимум, като стойността за първи път надхвърли границата от 4500 долара

Швейцария не може да се отбранява сама, предупреди ген. Зюсли

Швейцария не може да се отбранява сама, предупреди ген. Зюсли

Свят Преди 9 часа

Началникът на националните въоръжени сили на Швейцария заяви, че страната е готова за нападения срещу критичната си инфраструктура и за кибератаки

Русия удължи забраната за износ на бензин и дизел до 2026 г.

Русия удължи забраната за износ на бензин и дизел до 2026 г.

Свят Преди 9 часа

Временната забрана за износ на автомобилен бензин извън страната се удължава до 28 февруари 2026 г. включително

Почина Деян Кюранов – емблема на гражданското общество

Почина Деян Кюранов – емблема на гражданското общество

България Преди 10 часа

Деян Кюранов беше съосновател на Екогласност“ и СДС

<p>Ройтерс разкри къде Русия крие най-мощното си оръжие</p>

Ройтерс разкри къде Русия крие най-мощното си оръжие

Свят Преди 11 часа

Разполагането на „Орешник“ идва седмици преди изтичането на договора New START от 2010 г. - последното споразумение между САЩ и Русия, ограничаващо стратегическите ядрени оръжия на двете най-големи ядрени сили

Доналд Тръмп и крал Чалрз

„Чарова офанзива“: Крал Чарлз и принц Уилям готвят визити в САЩ заради Тръмп

Любопитно Преди 12 часа

Крал Чарлз III и принц Уилям вероятно ще посетят САЩ догодина на отделни визити, планирани около 250-годишнината от независимостта. Лондон се надява чрез кралска дипломация да ускори търговска сделка със САЩ на фона на напрегнати преговори