В отът на недоверие на БСП няма да мине, защото в здравеопазването се направиха много неща, каза премиерът Бойко Борисов пред журналисти в „Пирогов“ след откриването на обновеното Отделение по реанимация към Клиниката по неврохирургия в болницата, предаде Агенция „Фокус”.

На въпрос дали е пострадало доверието към здравния министър, премиерът отговори: „Първо искам да честитя на „Пирогов“ за това, което беше направено. Съжалявам и може би е хубаво да ги питате тях в какви условия работеха. Тук идват всякакви пострадали. Виждате колко е хубаво с най-съвременна апаратура. Това е важното към деня. Това сме правили през тази година и нещо с министър Москов.

Чух за вота на недоверие, който от БСП готвят и той е абсолютно неоснователен,

защото този проект тук две години беше замразен и хората се лекуваха в ужасни условия, докато този министър направи така, че самите професори, доктори сега вътре споделиха, че са мечтали да имат такива условия на работа“, каза премиерът

Втора основателна причина според него е, че здравната каса при 400 млн. дефицит миналата година, тази година ще е под 10 млн. лв.„Сиреч това са 390 млн. лв., които по някакъв начин са харчени през предишните години. Не искам да казвам как. Оттук насетне мога да кажа, че съм убеден, че вота няма да мине, защото в здравеопазването се направиха доста неща. Още се правят, реформата върви”, каза Борисов.

Премиерът говори и за

предстоящите кадрови промени в кабинета

след оставката на министъра на правосъдието Христо Иванов.

„Ще изчакам във вторник, когато блокът трябва да заяви своята позиция и веднага след това ще да подготвим кандидатури за министри.  Министрите в това правителство се назначават, след като с колегите от РБ поставим кандидатурите си, без квоти и намерим най-добрия за дадения пост“, заяви премиерът.

В същото време министърът на здравеопазването

Петър Москов потвърди думите на Борисов,

че в здравеопазването се случват добри неща, „защото РБ, ГЕРБ и други политически сили са сключили споразумение и са взели управлението”.

„След като са обновени всичките операционни зали на детската хирургия, предстоят в следващата година строителните работи по европрограмата за модернизация за спешната ни помощ и за цялото спешно приемно отделение и шоковата зала“, каза той.

Той честити на всички в отделението и на тези, които ще работят в него. „Настина за пациентите са осигурени максимално добри условия“, добави Москов. Министърът посочи, че на 17-ти първият български пациент в България ще бъде подложен на радиохирургия в болница „Св. Иван Рилски“ „Нещо, за което досега ходихме в Турция, Германия“, обясни д-р Москов.

На въпрос

ще се случи ли здравната реформа,

д-р Петър Москов отговори, че здравна реформа, както и всяка друга реформа може да се случи, само ако зад нея има стабилно мнозинство и само, ако тя минава през лостовете на управлението.

„Всяка една точка от решението на ДСБ е описана в позицията, която има ДСБ, всичко друго е спекулация. За една политическа партия смисълът на съществуването ѝ е да реализира идеите си във властта, трудно, тежко и с битка.

Позицията ми на заседанието на ДСБ беше да подам оставка като заместник-председател на ДСБ в капсулация и в състояние на нещо, от което съзнателно да се лишава от всички лостове и начини да променяш държавата“, добави той.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Тревожна статистика: Възрастните в България вече са значително повече от младите

България Преди 3 минути

През 2024 г., когато са отбелязани последните данни в статистиката, делът на младите хора спада до 17.1%, а на възрастните над 65-годишна възраст се увеличава до 24%

Загадката на най-древния ген: Защо някои хора имат нужда от повече месо, за да спасят паметта си?

Загадката на най-древния ген: Защо някои хора имат нужда от повече месо, за да спасят паметта си?

Любопитно Преди 32 минути

Нови проучвания разкриват, че необработеното месо може да предпази носителите на рискови гени от Алцхаймер. Междувременно японски учени доказаха, че дори рядкото готвене у дома намалява риска от деменция с близо 30%, стимулирайки мозъчната дейност

Най-големите звезди във Вселената могат да експлодират

Най-големите звезди във Вселената могат да експлодират

Свят Преди 2 часа

Учените отдавна разглеждат теорията за такива ултрамощни свръхнови

<p>Зеленски пристигна в Истанбул за разговори с Ердоган</p>

Володимир Зеленски пристигна в Истанбул за разговори с Ердоган

Свят Преди 2 часа

Зеленски ще се срещне и с Вселенския патриарх Вартоломей

Втори турски кораб премина през Ормузкия проток

Втори турски кораб премина през Ормузкия проток

Свят Преди 4 часа

Общо 13 съда остават блокирани след ескалацията в Близкия изток

Техеран обещава "скъпоценна награда", ако бъде заловен пилота от сваления американски изтребител

Техеран обещава "скъпоценна награда", ако бъде заловен пилота от сваления американски изтребител

Свят Преди 5 часа

Иран предлага 60 000 долара за предаване на пилота, докато продължава издирването след свалянето на F-15

Тежка катастрофа на бул. „България“ в София: Лек автомобил и такси се удариха рано сутринта

Тежка катастрофа на бул. „България“ в София: Лек автомобил и такси се удариха рано сутринта

България Преди 5 часа

Инцидентът е станал на кръстовището с бул. „Иван Евстратиев Гешов“, няма пострадали, а причините се изясняват от полицията

Руски дрон атакува жилищна сграда в Суми

Руски дрон атакува жилищна сграда в Суми

Свят Преди 6 часа

Най-малко трима души са ранени, съобщават местните власти

<p>Огнен ад в Калифорния: Горски пожар доведе до евакуации</p>

Огнен ад в Калифорния: Бързо разрастващ се горски пожар доведе до евакуации

Свят Преди 6 часа

Пламъците край Морено Вали обхванаха около 14 кв. км при силни ветрове до 80 км/ч

Младеж на 14 години загина при пожар в Сливен

Младеж на 14 години загина при пожар в Сливен

Свят Преди 6 часа

Причината за пожара е в процес на установяване

<p>Възраждане на Алкатрас: САЩ обмислят повторно отваряне на легендарния затвор</p>

Възраждане на Алкатрас: Тръмп готви отваряне на мястото за изгнание на "най-лошите от най-лошите"

Свят Преди 7 часа

Островът, който днес е туристическа атракция, може да се превърне отново в затвор

Влак дерайлира край Трявна, има пострадали пътници

Влак дерайлира край Трявна, има пострадали пътници

Свят Преди 7 часа

В резултат на сблъсъка са дерайлирали локомотивът и първият вагон на влака

Снимка с неуточнена дата на починалото след удар с метална бутилка за вода в главата момиче Кимбърли Савалета Чукипа

Дете е арестувано в Лос Анджелис за смъртта на съученичка след удар с метална бутилка

Свят Преди 7 часа

Момичето е получило тежка травма след нападение в училищен коридор

Трапезата за Великден поскъпва: Защо цените растат, а производителите изнемогват

Трапезата за Великден поскъпва: Защо цените растат, а производителите изнемогват

Пари Преди 8 часа

Производителите уверяват, че поскъпването е минимално и пазарът ще остане стабилен

<p>&quot;Христос все още страда&quot;: Силно послание на папата пред десетки хиляди</p>

За първи път от десетилетия: Папа Лъв носи кръста по целия Кръстен път на католическия Разпети петък

Свят Преди 9 часа

За първи път от десетилетия предстоятел на Римокатолическата църква премина целия маршрут с кръста