Л юбители на високите скорости се събраха на мирен протест в столичния квартал Слатина“. Мястото е известно с това, че там вечер често се организират, за да правят дрифтове.

Множество автомобили изпълниха пространството, познато като зеленчуковата борса в "Слатина", предаде репортер на Vesti.bg.

Румен Вергиев, един от организаторите на протеста, обясни, че основната им цел е да бъдат дадени места, където да се провеждат легално т.нар. „гонки“. Надява се групата, която се създава сега, да прерасне в клуб, който да се занимава с организиране на любителските състезания и да помага на полицията да намират онези, които все още се състезават по улиците на града.

„За момента и летищата, и поделенията също вършат работа, единствената молба е да бъдат в близост до София. Защото местата, които са предложени в момента, са летища и поделения по Ямбол и по Добрич, което е много далеч“, каза Румен.

Преди седмица премиерът Бойко Борисов възложи на министъра на отбраната Николай Ненчев да представи възможните за освобождаване писти за гонки.

Гонки из страната се правят от години, но едва последните месеци общественото внимание се насочи към незаконните състезания. Причина за това беше катастрофата с четири деца в Лесидрен, при която две от тях загинаха.

В резултат на засиления медиен интерес и породеното напрежение в обществото започнаха да се подготвят промени в закона, които строго да наказват участниците в нелегалните автомобилни надпревари. Министърът на правосъдието Христо Иванов по-рано този месец обяви, че гонките ще бъдат криминализирани. Шест години затвор ще грозят участниците в престъплението.

Дрифтовете и пиленето на гумите също е предвидено да се квалифицират като престъпления и да бъдат наказвани по разпоредбата за нарушаване на обществения ред.

Преди няколко дни бе убит 70-годишен човек в района на Витоша, като едно от предположенията беше, че и този инцидент е в следствие на автомобилна гонка.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нови протести и сблъсъци в Сърбия

Нови протести и сблъсъци в Сърбия

Свят Преди 2 часа

По информация на репортер на N1 на място е имало хвърляне на пиротехнически средства и гонитба с полицията

САЩ убиха 11 души в Тихия океан и Карибско море

САЩ убиха 11 души в Тихия океан и Карибско море

Свят Преди 4 часа

Предполагаемите лодки на наркотрафиканти са плавали по известни маршрути

Готвят нов президентски мандат на Ердоган в Турция

Готвят нов президентски мандат на Ердоган в Турция

Свят Преди 5 часа

66% от турците се противопоставят на промяна в конституцията с цел трети мандат.

Георги Велинов

Легендарният Георги Велинов е в тежко състояние

България Преди 5 часа

Той е обявен за футболист номер 1 на България за 1981 г.

Арестуваха Шая Лабъф за нанасяне на телесна повреда

Арестуваха Шая Лабъф за нанасяне на телесна повреда

Свят Преди 6 часа

Актьорът е задържан и срещу него са повдигнати две обвинения

Баневи осъдиха за близо 24 млн. лева бившата Агенция за приватизация и НС

Баневи осъдиха за близо 24 млн. лева бившата Агенция за приватизация и НС

България Преди 7 часа

Делото, което водиха е по Закона за отговорността на държавата и е за нанесени им имуществени вреди

Взрив във военен обект в Русия, убити и ранени

Взрив във военен обект в Русия, убити и ранени

Свят Преди 7 часа

Губернаторът на областта Александър Дрозденко съобщи, че сграда на военната полиция се е срутила

Удължават давността за престъпления срещу деца

Удължават давността за престъпления срещу деца

България Преди 7 часа

Въвежда се и квалифициран състав за престъпления със сексуален характер

Страсбург осъди България за закон за внедряването на агенти на ДАНС в частни фирми и НПО

Страсбург осъди България за закон за внедряването на агенти на ДАНС в частни фирми и НПО

България Преди 8 часа

Според съда в Страсбург, законът позволява на ДАНС да внедрява агенти без съгласието на собствениците и без ограничение във времето, създавайки риск от „произвол и злоупотреби“

Възходът и трагедията на Лиса „Left Eye“ Лопес: Необичайните обстоятелства около смъртта на звездата от TLC

Възходът и трагедията на Лиса „Left Eye“ Лопес: Необичайните обстоятелства около смъртта на звездата от TLC

Свят Преди 8 часа

Ето всичко, което трябва да знаете за Лиса „Left Eye“ Лопес и необичайните обстоятелства около нейния край

,

„Застраховка“ за живот след смъртта: Украински войници масово замразяват генетичен материал

Свят Преди 8 часа

В условията на опустошителна война Украйна е изправена пред невидима заплаха – демографски срив

България изпрати 2025 г. с 61,4 милиарда лева държавен дълг: Къде отидоха парите?

България изпрати 2025 г. с 61,4 милиарда лева държавен дълг: Къде отидоха парите?

България Преди 8 часа

В края на 2025 г. държавният дълг на България достигна 61,4 милиарда лева, което представлява 27,1% от икономиката на страната. Въпреки че дефицитът е удържан в рамките на критичните за Еврозоната 3%, данните на Министерството на финансите разкриват сериозен натиск върху хазната – разходите за заплати и социални плащания са скочили с милиарди, докато държавата е ускорила харченето и по проектите от Плана за възстановяване

Справедливост след 40 години: Обвиниха мъж за убийството на приятелката му в Германия през 1984 г.

Справедливост след 40 години: Обвиниха мъж за убийството на приятелката му в Германия през 1984 г.

Свят Преди 8 часа

Една стара ДНК проба върху шал и признание, закъсняло с 40 години, сложиха край на едно от най-загадъчните „студени досиета“ в Бавария. Повече от четири десетилетия след убийството на 19-годишната Мария Кьолер през 1984 г., нейният бивш приятел е изправен пред съда, след като години наред се е крил в Турция и дори е живял под фалшива самоличност в същия германски град

Обвиняемият по делото за Сияна остава в ареста

Обвиняемият по делото за Сияна остава в ареста

България Преди 8 часа

Становището на прокуратурата беше подкрепено и от частното обвинение

Мерки за сигурност в София заради годишнината от гибелта на Левски

Мерки за сигурност в София заради годишнината от гибелта на Левски

България Преди 8 часа

Служителите на НСО ще извършват проверки, промени в транспорта