В Съединените щати всяка година намаляват новинарските организации, които отразяват местните общности, дори в близост до столицата на страната. Някои гимназиални ученици и студенти се опитват да компенсират този недостиг.  

Това съобщава кореспондентът на Voice of America (VOA), Робин Гес в своя репортаж от Монтгомъри, Вашингтон.

Редакцията на гимназията "Уолтър Джонсън" и нейните ученици, които влизат в ролята на журналисти отразяват новините в окръг Монтгомъри, Мериленд, където се наблюдава спад на местните медии, въпреки че това е един от най-богатите окръзи в страната.   

"Мисля, че новините за общността са наистина важни. В нашия район преди имахме много вестници", разказва Сейун Парк от гимназия "Уолтър Джонсън". 

Преди двадесет години в този регион са се разпространявали осем вестника, но всички те били закрити. Изключение прави "Montgomery County Sentinel", основан през 1855 г. Той изпитва затруднения по време на пандемията от COVID и спира да печата издания през 2022 г. Вестникът оцелява онлайн благодарение на партньорство, което стартира с ученици, които пишат и правят репортажи за Sentinel. 

 В редакцията на студентския вестник, наречен "The Pitch", студентите публикуват фрагменти от "Montgomery County Sentinel". 

Историите, поместени в новинарската страница, се фокусират върху новините, които интересуват студентите, като например коментари за расизма, репортажи за финансирането на образованието и най-новото в местния спорт.  

"Бъдещето на журналистиката не е толкова сигурно, колкото беше някога. Тя се променя много през годините, а ние като студенти заемаме ново място в нея", казва Миа Халпър, студент-репортер в “The Pitch”. 

Изследователи от Северозападния университет твърдят, че повече от половината от всички окръзи в САЩ вече имат ограничен достъп до надеждни източници на новини.  

"В миналото съм писала за проблеми като антиазиатската омраза, особено когато тя се засилваше по време на пандемията, както и за недостига на заместници, с който се сблъскваха училищата в окръга", разказва студентката по журналистика Алисън Сю.  

Гимназистите често отразяват футболни мачове и абитуриентски балове, разказва тя.  

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Съпруга крещи на мъжа си: - Какъв е тоя сив косъм на сакото ти? Пак си ходил при майка си да се оплакваш!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Загинал и ранени при тежка катастрофа на пътя Разград-Попово

Загинал и ранени при тежка катастрофа на пътя Разград-Попово

България Преди 1 час

Инцидентът между двете леки коли с разградска регистрация е станал около 16.30 часа

Силни ветрове и торнадо в Гърция причиниха щети, спряха фериботи и преобърнаха самолети

Силни ветрове и торнадо в Гърция причиниха щети, спряха фериботи и преобърнаха самолети

Свят Преди 2 часа

В Западна Гърция силна градушка удари град Патра на полуостров Пелопонес, а в крайбрежния град Рио морето буквално излезе на брега

Задържаха помощник на Нетаняху за възпрепятстване на разследване

Задържаха помощник на Нетаняху за възпрепятстване на разследване

Свят Преди 3 часа

Полицията не назова името на задържания, но израелски медии съобщиха, че става дума за Цахи Браверман – настоящ началник на кабинета на Нетаняху

Турският актьор Джан Яман е освободен от ареста

Турският актьор Джан Яман е освободен от ареста

Свят Преди 3 часа

Джан Яман бе задържан с още 6 души

Южна Корея ще разследва твърденията на Пхенян за нарушено въздушно пространство

Южна Корея ще разследва твърденията на Пхенян за нарушено въздушно пространство

Свят Преди 4 часа

Южнокорейската Служба за национална сигурност каза, че правителството планира да разгледа последния инцидент с дрона заедно с военните и полицията, а резултатите ще бъдат докладвани незабавно

Иранският президент обвини САЩ и Израел в подклаждане на размирици

Иранският президент обвини САЩ и Израел в подклаждане на размирици

Свят Преди 4 часа

До изказването му се стига на фона на демонстрации, които заливат улиците на Ислямската република през последните седмици

"Да изхвърлим боклука": Граждани протестираха на ул. "Московска"

"Да изхвърлим боклука": Граждани протестираха на ул. "Московска"

България Преди 4 часа

Участниците поставиха чували с боклук на улицата пред сградата на Общината

Внимание! Скална маса ограничи движението София - Самоков

Внимание! Скална маса ограничи движението София - Самоков

България Преди 5 часа

Движението в района на ВЕЦ "Пасарел" временно се осъществява двупосочно в една лента

Заради студа: Русе обяви 12 януари за неучебен ден

Заради студа: Русе обяви 12 януари за неучебен ден

България Преди 5 часа

Основният мотив за обявяването на неучебния ден е грижата за здравето и безопасността на учениците

<p>Човешки останки са открити сред бушуващите горски пожари в Австралия</p>

Човешки останки са открити сред бушуващите горски пожари в Австралия

Свят Преди 5 часа

От средата на седмицата Югоизточна Австралия е в плен на гореща вълна, довела до избухването на горски пожари

<p>София се дави в боклук: Трифонов обвини кмета Терзиев в &quot;некадърност&quot;</p>

София се дави в боклук: Слави Трифонов обвини кмета Васил Терзиев в "некадърност"

България Преди 6 часа

Лидерът на ИТН обвинява кмета Васил Терзиев за кризата с отпадъците, хаоса в движението и лошото почистване на снега

<p>Експлозия&nbsp;след сватба в Исламабад, загинаха младоженците и още шестима</p>

Газова бутилка избухна след сватба в Исламабад, загинаха младоженците и още шестима

Свят Преди 6 часа

Полицията съобщи, че експлозията е станала в жилищен район в центъра на Исламабад и че властите разследват причината

<p>Руските сили завзеха още едно село в украинската Запорожка област</p>

Москва: Руските сили завзеха още едно село в украинската Запорожка област

Свят Преди 6 часа

Министерството допълни, че руските войски са нанесли удари по украинско оръжейно предприятие и енергийни съоръжения

Прекъсването на интернет достъпа в Иран продължава над 60 часа

Прекъсването на интернет достъпа в Иран продължава над 60 часа

Свят Преди 7 часа

Ограниченията върху интернет достъпа бяха въведени в четвъртък вечерта в цял Иран

<p>ДСБ с настояване за 100% машинно гласуване</p>

"Демократи за силна България" с настояване за 100% машинно гласуване

България Преди 7 часа

ДСБ предупреждава за най-трудната година за страната от десетилетия и вижда три взаимно усилващи се риска – геополитически, корупционен и икономически

Иран: Американските бази и Израел - "легитимни цели" при намеса в страната

Иран: Американските бази и Израел - "легитимни цели" при намеса в страната

Свят Преди 7 часа

Коментарите на Галибаф са първите, които включват Израел като потенциална цел при ирански удар