Г ерманското правителство обяви, че близо 30 германски граждани в момента са задържани в Русия, предаде ДПА.

(*Видеото е архивно)

В отговор на писмен въпрос на депутата Андрей Хунко федералният кабинет уточни, че около половината от задържаните имат и руско гражданство.

„Не може да се изключи, че има други задържани с германско гражданство, за които федералното правителство до момента не знае“, добавя правителството. Писменият отговор беше предоставен на ДПА в Берлин.

38-годишен германец наскоро беше задържан на летището в западния руски град Санкт Петербург, защото в багажа му имаше плодови бонбони с масло от канабис. 

Митническите служители казаха, че чанта, съдържаща шест хранителни продукта с общо тегло 20 грама, е била открита у мъжа при влизането му в Русия. Бърз тест показал, че бонбоните съдържат тетрахидроканабинол – основната активна съставка на канабиса.

Ако бъде признат за виновен за притежание на наркотици, германският пътник може да получи до седем години затвор в Русия, съобщи медията РБК.

Според руски съобщения той е летял от Хамбург до Санкт Петербург през Истанбул.

В отговора си на депутата Хунко германското правителство посочи, че външното министерство в Берлин е предупредило за риска от произволни арести в Русия в своите препоръки за пътуване и сигурност.

Миналата седмица руската разследваща медия "Медиазона" публикува извлечения от регистъра на руските издирвани лица, които показват, че там фигурират множество западни политици – основно високопоставени представители от балтийските държави, включително естонската министър-председателка Кая Калас.

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ПП-ДБ предложи 100% машинно гласуване

ПП-ДБ предложи 100% машинно гласуване

България Преди 52 минути

В мотивите на законопроекта се посочва, че целта е да се премахнат недействителните гласове и да се ограничат човешките грешки

Без синя и зелена зони в София през празничните дни

Без синя и зелена зони в София през празничните дни

България Преди 2 часа

Това съобщиха от Центъра на градска мобилност

Тинейджъри вандализираха офис на ДПС в Бургас

Тинейджъри вандализираха офис на ДПС в Бургас

България Преди 2 часа

Малолетните са разпитани в присъствието на родителите си и са направили пълни самопризнания

Центърът на София под полицейска охрана тази вечер

Центърът на София под полицейска охрана тази вечер

България Преди 3 часа

Органите на реда ще наблюдават за евентуални провокатори

Росен Желязков връчи ценни дарове на лидерите на ЕС

Росен Желязков връчи ценни дарове на лидерите на ЕС

България Преди 3 часа

Министър-председателят увери, че правителството е предприело всички необходими мерки, за да осигури плавен, прозрачен и успешен преход към еврото

Кейт Мидълтън и принц Уилям показаха новата си коледна картичка

Кейт Мидълтън и принц Уилям показаха новата си коледна картичка

Любопитно Преди 3 часа

Кейт Мидълтън и принц Уилям публикуваха новата си семейна коледна снимка с трите си деца – Джордж, Шарлот и Луи, заснета през пролетта на 2025 г., с което продължиха дългогодишната си празнична традиция

"Най-малкото, което можеше да направи" - Джорджина споделя за предложението на Роналдо

"Най-малкото, което можеше да направи" - Джорджина споделя за предложението на Роналдо

Любопитно Преди 3 часа

Джорджина и Кристиано Роналдо обявиха годежа си след 9 години връзка и пет деца - новината беше съобщена от модела, която показа впечатляващия си годежен пръстен – огромен овално шлифован диамант, оценяван на над 6 милиона евро

Селена Гомес разкри защо не си премахва „мустаците“

Селена Гомес разкри защо не си премахва „мустаците“

Любопитно Преди 3 часа

Селена Гомес отговори открито на неудобен въпрос за външния си вид, като обясни, че тъмната сянка над горната ѝ устна не е окосмяване, а мелазма, причинена от слънцето, и използва случая, за да говори за грижа за кожата, слънцезащита и самоприемане

Папа Лъв XIV смени кардинала в Ню Йорк

Папа Лъв XIV смени кардинала в Ню Йорк

Свят Преди 4 часа

Отстраняването на изтъкнатата фигура от американската църква се извършва на фона на мащабни рокади в католическото ръководство в страната

<p>&quot;Огнен пояс&quot;: Израел изпрати послание&nbsp;с удари в Ливан</p>

Израел нанесе въздушни удари в Ливан преди ключова среща за "Хизбула"

Свят Преди 4 часа

Ливанското правителство заяви, че армията цели разчистването на целия граничен район южно от река Литани

"Млади прасенца": Русия се готви за контакти със САЩ по въпроса за Украйна

"Млади прасенца": Русия се готви за контакти със САЩ по въпроса за Украйна

Свят Преди 4 часа

Когато беше попитан за медийните съобщения за среща в Маями, говорителят на Кремъл каза пред репортери, че са планирани контакти със САЩ

<p>Бруталната история за очите на Айнщайн, откраднати и скрити в сейф</p>

Очите на Алберт Айнщайн са откраднати след смъртта му и скрити в сейф в Ню Йорк

Любопитно Преди 5 часа

Toй предприел целенасочени стъпки, за да контролира какво ще се случи с тялото му след смъртта

<p>Нощ на ужаса в София: Шестима отвличат мъж с торба на главата</p>

Нощ на ужаса в София: Шестима обвинени в отвличане и лишаване от свобода на мъж, похитили го с торба на главата

България Преди 5 часа

Един човек се издирва, в похищението има замесена и 27-годишна жена