„Всички харесват миризмата на Холивуд. Как би могъл да те нарани, след като изглежда толкова добре?“, пее Мадона в една от нейните песни.

Славата изисква жертви. Също така – да сключиш сделка с Дявола. И по-конкретно, с Харви Уaйнстийн.

Носителки на "Оскар" - жертви на продуцента Харви Уайнстийн

До този момент 22 актриси споделиха изживяванията, които са имали с него. Спойлер: случките никак не са били приятни.

Вижте в галерията ни жените, които до този момент са признали, че са били жертви на сексуален тормоз.

ЖЕРТВИТЕ НА ХАРВИ УАЙНСТИЙН

Сексуалното насилие се е превърнало в част от шоу бизнеса, през която повечето актриси и певици и модели се налага да минат. Така те получат възможност, която по принцип трябва да бъде дадена на всеки: да работи това, което го прави щастлив.

Насилието върху актрисите има своята дълга история и за съжаление, традиции в киното. Дори във филми като „Последно танго в Париж“, превърнали се в еталон, има секс сцени, снимани без знанието и още повече – без съгласието на актрисата. За да се улови „естествената й реакция“, както казва режисьорът Бертолучи.

Докато светът в момента е зает да мрази Харви Уайнстийн, все повече истории за сексуалното насилие започват да излизат на яве. И в тях едно е ясно – телата на актрисите и публичните личности, жени, явно не им принадлежат.

Джорджина Чапман - съпругата на най-мразения мъж в момента

Как започва всичко?

Разследване на New York Times извади на светло осем извънсъдебни споразумения, сключени след обвинения за сексуален тормоз срещу Уайнстийн. Последва вълна от признания на актриси, които са били сексуално малтретирани от него.

Асистентките, работили в компанията на Уайнстийн, споделят, че средата, в която работят, е токсична за жените.

В последвалата лавина се включиха Анджелина Джоли и Гуинет Полтроу. Истана ясно, че скандалът ще добие потресаващи размери.

Отстраниха холивудския магнат Харви Уайнстийн от собствената му компания

Кара Делевин също призна, че Харви е искал от нея да се целува с друга актриса пред него. Приятелката на Антъни Бордейн, актрисата Азия Ардженто, разказа, че е била насилена от продуцента. Дона Каран защити Харви, което вбеси топ готвача и той стана изключително вербален в Twitter.

Последва мощна вълна от негодувание, в която актриси като Мерил Стрийп, Джуди Денч и Кейт Уинслет се разграничиха от продуцента. Те изказаха подкрепата си за жертвите на Уайнстийн. И трите актриси са шокирани от новината. Уинслет дори споделя, че не може да повярва колко е наивна и как чувала за сексуалния тормоз в Холивуд... Но това й се струвало невероятно.

Мат Деймън и Бен Афлек също не излязоха сухи от скандала. Актриси се разгневиха на Деймън, който е спечелил много от продуцента И остава мълчалив. Той веднага реагира в социалните мрежи. Бен Афлек зае позиция, но това само влоши нещата. Защото върна на масата случай, при който в ефир Афлек опипва гърдите на водещата Хилари Бъртън.

И Бен Афлек го отнесе покрай скандала с Уайнстийн

Харви Уайнстийн е продуцент с огромна мощ, създал някои от най-бляскавите кариери в Холивуд. Негови са класиките “Влюбеният Шекспир”, „Криминале“, „Талантливият Мистър Рипли“, „Малена“, „Английският пациент“, „Джанго без окови“, „Речта на краля" и други. Светът очакваше последния му филм, в който ролята е поверена на новата надежда на киното – Алисия Викандер. Там, между другото, виждаме и Кара Делевин.

Френската актриса Леа Сейду твърди, че всички са знаели какво се случва. Но мълчанието се оказва далеч по-удобно.

Странен например е фактът, че две от жените до Брад Пит са били жертви на продуцента. Като със сигурност, както стана ясно от интервюто на Гуинет Полтроу, актьорът е знаел за набезите на Уайнстийн. И все още не е реагирал.

Едно обаче става ясно: че шоу бизнесът е място за добри момичета. Които освен да имат талант да играят, трябва да могат и да мълчат. Защото славата има тъмна страна, в която няма добро и зло, а само толкова, колкото можеш да понесеш. 

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
За първи път лидерите на САЩ, Русия и Китай, няма да присъстват на срещата на върха на Г-20

За първи път лидерите на САЩ, Русия и Китай, няма да присъстват на срещата на върха на Г-20

Свят Преди 1 час

Тръмп планираше да бъде представляван от вицепрезидента Джей Ди Ванс, но наскоро заплаши да бойкотира форума

Кремъл: Украйна ще трябва да преговаря с Русия

Кремъл: Украйна ще трябва да преговаря с Русия

Свят Преди 4 часа

Песков: Позицията на киевския режим ще се влошава с всеки изминал ден

Средната заплата в България достигна 2549 лв.

Средната заплата в България достигна 2549 лв.

България Преди 6 часа

Тя нараства на годишна база с 12 на сто

КЗК с три производства срещу Столичната община заради сметопочистването

КЗК с три производства срещу Столичната община заради сметопочистването

България Преди 6 часа

Жалбите са подадени по реда на Закона за обществените поръчки

Протест пред НДК заради кучето Мая

Протест пред НДК заради кучето Мая

България Преди 7 часа

Специализант от ВМА е с обвинение за умишлено проявена жестокост към гръбначно животно

,

Русия: Възпитание в патриотизъм под символа "Z"

Свят Преди 7 часа

Културата в Русия активно подкрепя и оправдава войната в Украйна

Променят условията на труд за родители на деца под 12 години

Променят условията на труд за родители на деца под 12 години

България Преди 8 часа

Депутатите гласуваха промените на първо четене

НСО без частни коли - парламентът подкрепи законопроекта на Хамид Хамид

НСО без частни коли - парламентът подкрепи законопроекта на Хамид Хамид

България Преди 8 часа

Парламентът одобри на първо четене два законопроекта за промени в Закона за НСО – на Министерския съвет и на Хамид Хамид от „ДПС-Ново начало“. Сред предложенията е забрана лични автомобили да се предоставят на службата или да се оборудват със специален режим на движение

Никола Саркози

След 21 дни зад решетките: Никола Саркози се върна към старите си навици - джогинг из Париж

Свят Преди 8 часа

Два дни след освобождаването си от затвора „Санте“, Никола Саркози бе заснет да тича по бреговете на Сена. Бившият френски президент се е върнал към старите си навици, но съдебните му битки далеч не са приключили

Истинската история на Дейвид Раймър – момчето, отгледано като момиче

Истинската история на Дейвид Раймър – момчето, отгледано като момиче

Любопитно Преди 8 часа

Медицински експеримент, представен като научен пробив, се превръща в една от най-трагичните човешки истории на XX век

Наоми Кембъл се срещна с папата, поднесе му необичаен подарък (СНИМКИ)

Наоми Кембъл се срещна с папата, поднесе му необичаен подарък (СНИМКИ)

Свят Преди 8 часа

55-годишният британски супермодел участва в традиционната обща аудиенция на площад „Свети Петър“

СГП предаде на съд кмета на Община Варна

СГП предаде на съд кмета на Община Варна

България Преди 8 часа

На съд са предадени петима обвиняеми за общо дванадесет престъпления

ЕС връща митата за малките пратки

ЕС връща митата за малките пратки

Свят Преди 9 часа

Мярката има за цел да се бори с наплива на китайски продукти

Гаранция от 5000 лв. за мъжа, прегазил куче в София

Гаранция от 5000 лв. за мъжа, прегазил куче в София

България Преди 9 часа

"Той съдейства напълно на разследването", заяви директорът на СДВР главен комисар Любомир Николов

Сладката символика зад обеците на Кейт Мидълтън

Сладката символика зад обеците на Кейт Мидълтън

Любопитно Преди 9 часа

Рубините са юлският камък за раждане, а принц Джордж е роден на 22 юли