С поред един от великите стендъп комици на миналия век – Джордж Карлин, в живота важни са моментите, които спират дъха ни.

Но за ситуациите, които ни оставят без думи, има музика. Тя е невидимият език, на който успяваме да говорим, когато думите са еднакво излишни и необходими.

За силата на музиката, думите и връзката с публиката пред Vesti.Bg говориха едни от най-обичаните български музиканти и артисти: Стефан Вълдобрев и Иван Лечев. Те, заедно с останалите членове на бандата „Обичайните заподозрени“, ще изнесат първия си концерт в зала едно на НДК на 11 този месец.

ВИЖТЕ КОИ СА ОБИЧАЙНИТЕ ЗАПОДОЗРЕНИ - СНИМКИ

Източник: Георги Палейков

Ако човек дори веднъж е бил на техен лайф, едно е сигурно: не може да забрави усещането. Но повечето клубове се оказват тесни за всички желаещи да посетят събитията им. Именно затова и музикантите се решават да предприемат крачката и да направят наистина голям концерт в зала едно на Националния дворец на културата.

Правили сме много големи концерти пред НДК, още по-голям зад НДК, 10 000 души, в трета зала, втора зала…“, казва Стефан Вълдобрев с усмивка. И от думите му става ясно, че моментът за зала едно вече е настъпил: „Представих си, че нашата публика, от плажовете и морето я изпълва.

Стефан Вълдобрев
Стефан Вълдобрев Източник: Георги Димитров/Vesti.bg

А тя определено има нужда от своята доза текст и музика. Защото те дават емоция и свързват изпълнители и почитатели в едно: „Не сме попадали на публика, която да е безразлична. Винаги са били свързани емоционално с това, което им представяме. Както и ние, като група. Никога не си позволяваме, ако пространството е по-малко, да го минем с по-малко енергия. След концертите ни казват: Вие дадохте толкова енергия, все едно сте на стадион“, допълва Стефан Вълдобрев.

Едни от най-верните им фенове са децата. Обичайна гледка са родителите и малчуганите, които знаят текстовете по-добре от придружителите си. „Децата дават друга енергия. Бяха на всички концерти. Пееха и танцуваха наоколо. Това е първият ни ранен концерт изобщо. Ще бъде от осем. Иска ми се тази пъстра картина от морето да бъде в зала едно. Да изтеглим лятото два месеца по-рано.“, допълва Стефан Вълдобрев.

Обяснението защо публиката им остава толкова вярна и с времето се увеличава, е просто. „Парчетата ни са готини. Както в една кръчма, когато е вкусно, тя е пълна. Като не е вкусно, е празна“, казва Иван Лечев.

Със сигурност, когато съставките текст и музика са на лице, пътят към сърцата на хората е верен. Но в музикалната кухня на „Обичайните заподозрени“ има още един фактор, който е важен за случването на магията. И това, по думите на Иван Лечев, са шеф-готвачите. А тази банда има едни от най-добрите в България: Веселин Веселинов-Еко(бас), Стоян Янкулов-Стунджи (ударни), Мирослав Иванов (китара).

Как обаче толкова много шеф-готвачи успяват да се разберат – отговорът е кратък и ясен.

Ние сме повече от приятели“, казва Иван Лечев.

Със сигурност, за една такава силна връзка между големите музиканти важна е общата посока и позитивните емоции, които идват всеки път, когато те се събират, за да творят: „За този проект си представям, че е мястото, където тези велики музиканти и хора намират забавление и дават воля на артистизма си. Да няма никакъв стрес“, казва Стефан Вълдобрев. И вероятно спокойствието, което се усвоява само с времето. „Моята философия от доста време е нищо да не е на всяка цена“, завършва Стефан Вълдобрев.

И може би това е истинският дзен в музиката. Средният път, в който за едни ще има бар до морето и море до бара. Други ще се запитат аз ли съм, или не съм. А сърцата на трети ще се превърнат във фойерверк. Концертът на 11 май в зала едно ще предложи много повече. 

Едно е сигурно. Там ще има достатъчно много текст и музика. В които да се изгубим и да се намерим отново. 

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуално съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кралицата се завръща на дансинга: Мадона издава „Confessions II“ – първия ѝ голям албум от 20 години

Кралицата се завръща на дансинга: Мадона издава „Confessions II“ – първия ѝ голям албум от 20 години

Любопитно Преди 1 час

Музикалната библия „NME“ обяви дългоочакваното продължение на клубния шедьовър от 2005 г. В „Confessions II“ Кралицата на попа залага на дълбок хаус звук, дует с дъщеря си Лола и трогателно сбогуване с покойния си брат Кристофър

,

Тайна дипломация в Техеран: Лидерите на „Хамас“ и „Хизбула“ се събраха спешно в Иран

Свят Преди 1 час

Двете делегации се срещнаха поотделно с иранския министър, предаде иранската новинарска агенция ИРНА, която обаче не съобщи допълнителни подробности за срещите

Заради контузия: Серина Уилямс се отказа от турнира на двойки на "Уимбълдън"

Заради контузия: Серина Уилямс се отказа от турнира на двойки на "Уимбълдън"

Любопитно Преди 2 часа

23-кратната шампионка няма да играе рамо до рамо със сестра си Винъс заради тежка травма. Тенис легендата сподели емоционално съобщение в социалните мрежи и разкри пред феновете си стряскащи подробности за медицинските процедури по коляното си

,

Изгониха съдията от Световното заради мача Португалия - Хърватия

Любопитно Преди 3 часа

Норвежецът Еспен Ескос няма да свири повече мачове до края на шампионата по решение на Пиерлуиджи Колина. Хърватските медии твърдят, че той е наказан заради спорна дузпа за Португалия, но според друга версия причината е класирането на Норвегия

„Нямам съмнение“: Крал Чарлз III изпрати историческо послание за 250 години САЩ

„Нямам съмнение“: Крал Чарлз III изпрати историческо послание за 250 години САЩ

Свят Преди 4 часа

Британският монарх поздрави Белия дом за юбилея на Америка и обяви, че двете нации ще бранят свободата и закона. Жестът идва след ключовото посещение на Чарлз и Камила в САЩ през април, което стопи ледовете в отношенията между Лондон и Вашингтон

Путин с извънреден закон заради тежкия недостиг на горива в Русия

Путин с извънреден закон заради тежкия недостиг на горива в Русия

Свят Преди 4 часа

Владимир Путин подписа промени в Данъчния кодекс, които да стимулират вътрешния пазар след острия дефицит, предизвикан от украинските дронове. Мерките удължават сроковете за рафинериите до края на 2026 г. и влизат в сила със задна дата от 1 юни

,

Vogue отсече: Хитът от 70-те, който се завръща с пълна сила в гардероба ни това лято

Любопитно Преди 4 часа

Модната библия „Вог“ обяви завръщането на бохо шика, плетените на една кука модели и роклите с отворен гръб. Ярките щампи и прозрачните шифонени тоалети, вдъхновени от легендарната Шер, се очертават като абсолютния хит за лятото на 2026 г.

Бардела беше заснет на Гран при на Монако, отпивайки питиета и смеейки се с VIP гости заедно с приятелката си

Италианската принцеса, която може да стане следващата първа дама на Франция

Свят Преди 5 часа

Романсът на Жордан Бардела с аристократична инфлуенсърка усложнява посланията му към работническата класа

,

Две бунгала изгоряха при пожар край Черноморец

България Преди 5 часа

Сигналът за огъня е подаден около 15:15 часа

.

Eнергиен експерт: АЕЦ „Белене“ може да бъде построена преди новите блокове в АЕЦ „Козлодуй“

България Преди 5 часа

Според него изграждането на централата зависи изцяло от политическо решение

,

Конгрес под обсада: АзГ преизбра лидерите си на фона на масови протести и сблъсъци

Свят Преди 6 часа

Въпреки опитите на 31 000 демонстранти да блокират форума в Ерфурт, Вайдел и Крупала бяха преизбрани с огромно мнозинство. Партията опозиция иска спиране на помощта за Украйна и вдигане на руските санкции, вярвайки, че скоро ще управлява сама

,

Васил Терзиев: В държавния бюджет липсват четири основни пера

България Преди 6 часа

Кметът Васил Терзиев разкритикува проектобюджета заради липса на средства за Околовръстното, нови училища и Детската болница

,

Илия Лазаров е новият председател на СДС

България Преди 6 часа

Лазаров беше досегашен главен секретар на партията

,

Нови правила: Нотр Дам ограничава достъпа за екскурзоводи

Любопитно Преди 6 часа

По този начин се очаква броят на обиколките от частни екскурзоводи на трети страни, които не са пряко свързани с катедралата, да намалее рязко

Български депутати са в Иран за погребението на Али Хаменей

Български депутати са в Иран за погребението на Али Хаменей

България Преди 7 часа

Ангел Георгиев и Златан Златанов от партия „Възраждане“ са били единствените европейски политици там