Н ай-вкусните кулинарни спомени от всички кътчета на света покоряват "Черешката на тортата" следващата седмица – от понеделник до петък от 20.00 ч. по NOVA.

Мариана Попова, Орлин Горанов, Миглена Каканашева - Мегз, Александра Богданска, Веселин Плачков излизат на кулинарната сцена, за да си оспорват титлата "Домакин на седмицата". Спомени за хубава храна, пътешествия и вълнуващи истории предстоят в предаването, тъй като задачата на домакините е да представят ястия от различни точки на света, които са посетили.

В понеделник певицата Мариана Попова за първи път отваря вратите на уютния си дом, за да посрещне с надпис "Добре дошли на купона" гостите си и екипа на "Черешката на тортата".

Печени картофи с розмарин по италианска рецепта и прочутите кюфтета на Мариана са част от семплото меню. Домакинята няма претенция да е добър готвач, но има претенция, че готви от душа и сърце. Зрителите ще видят пее ли Мариана Попова в кухнята и възможно ли е да се плаче не само от рязане на лук, но и от щастие.

Кулинарният маратон във вторник отново е на музикална вълна, когато звезден домакин е Орлин Горанов. Подходът му към петстепенното меню е едновременно изискан и нестандартен, като гвоздеят са раклет – емблемата на швейцарската кухня, и ексцентричният десерт – ягоди с черен пипер.

Защото и в готвенето има музика, и в музиката има храна, усмихва се обичаният певец.
Най-екстремното готвене с най-нестандартните продукти предстои в сряда, когато Миглена Каканашева – Мегз признава, че готви за първи път.

Известната дизайнерка полага неимоверни усилия, за да поднесе наистина оригинална изненада с еленско месо, като зрителите ще видят как се пробиват щраусови яйца с бормашина и флекс. Най-инфарктно за домакинята обаче е посрещането на гостите, които пристигат, преди да е готова вечерята.

Моделът Александра Богданска дефилира в кухнята в четвъртък. Тя доказва любовта си към готвенето, като поднася цветно четиристепенно меню, в което основната нишка е мангото. Още в началото предстои изненада за гостите, които сами си приготвят питието за старт на вечерта – мохито.

И тъй като всички остават леко гладни, изненадващо ситуацията спасява... пакет памук.

За незабравим финал на кулинарната седмица Веселин Плачков вдига тост с гюлова ракия или т.нар. розова ракия в петък, когато кани гостите в красива розова градина в Казанлък. Именно там е сниман филмът с негово участие "Роза Дамасцена".

И отново Веселин и неговата половинка Мариана Попова не само отвеждат на кулинарно пътешествие, но и открито разказват за силната любов между тях. Не пропускайте фантастичната седмица с интересна компания и най-вкусните спомени от цял свят – в "Черешката на тортата" от понеделник до петък от 20.00 ч. по NOVA.

Докато се подготвяте за предстоящото кулинарното приключение, можете да си припомните най-доброто от предишните сезони във Vbox7.com канала на "Черешката на тортата", а актуални новини ще откриете  във Facebook страницата на предаването. Всички епизоди можете да откриете и в NOVA PLAY.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Оставка в Швеция след скандал с гей снимки

Оставка в Швеция след скандал с гей снимки

Свят Преди 4 часа

Премиерът Улф Кристерсон призна „системна грешка“

BG-ALERT с предупреждение за интензивни валежи

BG-ALERT с предупреждение за интензивни валежи

България Преди 6 часа

Опасност при оранжев код за райони от област Ямбол и Бургас

Нов протест на „Правосъдие за всеки” срещу корупцията

Нов протест на „Правосъдие за всеки” срещу корупцията

България Преди 8 часа

Според организаторите у нас все повече се засилва влиянието на партии и политици, които ни отдалечават от ценностите на ЕС

Кюрдската работническа партия се разпуска

Кюрдската работническа партия се разпуска

Свят Преди 9 часа

я уточни, че са взети „решения от историческо значение“

Две двойки отпадат на крачка от финала в “Един за друг”

Две двойки отпадат на крачка от финала в “Един за друг”

Любопитно Преди 9 часа

Сетивата и страховете на влюбените определят тяхното бъдеще в любовната надпревара

Затвор за двамата български моряци за трафик на кокаин

Затвор за двамата български моряци за трафик на кокаин

Свят Преди 9 часа

На борда бяха намерени около 300 килограма кокаин

Робърт Кенеди-младши

Робърт Кенеди-младши: Убиецът на баща ми е друг

Свят Преди 10 часа

Когато 71-годишният Кенеди-младши препоръча на Калифорнийския съвет за условно освобождаване Сирхан да бъде освободен условно през 2021 г. - 16-ият път, когато се изправя пред съвета – шест от неговите братя и сестри, водени от майка им, остро осъдиха решението

Ескалация, Унгария изгони дипломати в Украйна

Ескалация, Унгария изгони дипломати в Украйна

Свят Преди 10 часа

Украйна е задържала двама предполагаеми унгарски шпиони

Джеймс Фоли

Почина режисьор на „50 нюанса сиво“

Любопитно Преди 10 часа

Той режисира продълженията на хитовия филм и клипове на Мадона

ЕС създава трибунал за руските лидери заради Украйна

ЕС създава трибунал за руските лидери заради Украйна

Свят Преди 11 часа

Кая Калас: Няма място за безнаказаност

Wosh MC: Мечтая за спокоен живот с музика, двор и градина

Wosh MC: Мечтая за спокоен живот с музика, двор и градина

Любопитно Преди 11 часа

В разговор с Митко Павлов в подкаста „Разкошно“, изпълнителят сподели лични размисли за посоката на творчеството си и живота

Костадинов от Червения площад в Москва - "Ще възродим България!"

Костадинов от Червения площад в Москва - "Ще възродим България!"

България Преди 11 часа

Лидерът на "Възраждане" сподели снимки от парада в Москва, на които се вижда, че е сред публиката на събитието

Лидерът на "Величие" атакува "Възраждане"

Лидерът на "Величие" атакува "Възраждане"

България Преди 11 часа

Михайлов: Избирателите на "Възраждане“ имат "неотложна нужда“ нещо да се случи с правителството

Избраха Борислав Божинов за председател на Комисията за защита на личните данни

Избраха Борислав Божинов за председател на Комисията за защита на личните данни

България Преди 11 часа

За членове на комисията бяха избрани Василка Рангелова, Ивайло Станев, Цветана Червенякова-Илиева, Цветелин Софрониев

<p>Кристина Апългейт призна, че вече не излиза от дома си</p>

Кристина Апългейт призна, че вече не излиза от дома си заради множествената склероза

Любопитно Преди 11 часа

„Първото нещо, което чувам от хората, е как го получихте? Това означава, че трябва да съм направила нещо лошо в живота си, за да имам това заболяване, че сам съм си го причинила", споделя актрисата

Напрежение и остри реплики в първия дебат между Джордже Симион и Никушор Дан

Напрежение и остри реплики в първия дебат между Джордже Симион и Никушор Дан

Свят Преди 12 часа

Дебатът се състоя преди втория тур на президентските избори, насрочен за 18 май