290

П риключи днешното събиране на БСП, на което от партията обявиха водачите на листите си в по градове.

NOVA съобщи, че днешния пленум не е преминал съвсем спокойно, а между разцепление и вътрешни битки.

Във Видин например, голяма част от номинираните си направиха самоотвод.

Нинова: Този път бурята няма да отмине

Дългогодишен представител на този регион към момента беше Михаил Миков, който заради  промени в устава, няма право отново да бъде депутат.

В Разград и Търговище пък скочиха с обвинение, че им се спускат готови имена за листите отгоре, а не се съобразяват с техните решения.

Лидерът на партията Корнелия Нинова пък приветства избора на Атанас Зафиров, който беше избран с 89 гласа за член на Изпълнителното бюро на БСП:

„Уважавам решението на Националния съвет на БСП. При нас винаги е било демократично, каквото реши Националният съвет“, допълни още тя.

Тя коментира и ГЕРБ, като е категорична:

„Двата стълба в политиката на ГЕРБ рухнаха - строителството на магистрали и еврофондовете“. Коментарът й беше направен във връзка с ревизията на дейността на правителството на Бойко Борисов.

Според Нинова докладът на служебния кабинет е показал, че „пътната мрежа не се поддържа, а обществените поръчки са нагласени. Ние предупредихме за това преди 5 месеца“.

Нинова заяви, че 40 процента от водачите на листи на коалиция "БСП за България" са нови хора. В листите участват 56 души, които не са членове на БСП.

Ето кои влизат в „битката“ по градове:

Благоевград

1. Тома Томов, 2. Николай Бошкилов, 3. Богдан Боцев, 4. Ивайло Бакърджиев, 5. Йорданка Атанасова

Бургас

1. Петър Кънев, 2. Николай Тишев, 3. Тодор Байчев, 4. Михаил Вълов, 5. Диана Гурева

Варна

1. Стефан Данаилов, 2. Анелия Клисарова, 3. Георги Андреев, 4. Александър Паунов, 5. Десислав Тасков

Велико Търново

1. Весела Лечева, 2. Валентин Ламбрев, 3. Мариана Бояджиева, 4. Явор Божанков, 5. Христо Кавалски

Видин

1. Филип Попов, 2. Цветан Топчиев, 3. Борислав Василев, 4. Пламен Георгиев, 5. Мирослав Марковски

Враца

1. Иван Генов, 2. Николай Иванов, 3. Атанас Поптидимитров, 4. Цветелина Дамяновска, 5. Илияна Тихолова

Габрово

1. Кирил Добрев, 2. Кристина Сидорова, 3. Станимир Стойчев, 4. Весислава Иванова, 5. Трифон Панчев

Добрич

1. Красимир Янков, 2. Николай Колев, 3. Даниел Йорданов, 4. Мая Димитрова, 5. Светлин Колев

Кърджали

1. Александър Симов, 2. Петя Михалевска, 3. Георги Кючуков, 4. Петър Петров, 5. Костантина Солакова

Кюстендил

1. Валери Жаблянов, 2. Иван Ибришимов, 3. Мая Шишкова, 4. Иван Каракашки, 5. Борко Исаков

Ловеч

1. Милко Недялков, 2. Валентина Найденова, 3. Цецка Петкова, 4. Адриан Джонев, 5. Бистра Лазарова

Монтана

1.Атанас Костадинов, 2. Илиян Тимчев, 3. Цеца Иванова, 4. Параскева Илиева, 5. Любомир Иванов

Пазарджик

1. Славчо Велков, 2. Йордан Младенов, 3. Гурко Митев, 4. Полина Шишкова, 5. Георги Янчев

Перник

1. Станислав Владимиров, 2. Евдокия Асенова, 3. Любомир Бонев, 4. Евелина Венкова, 5. Венета Петрова

Плевен

1. Васил Антонов, 2. Свилен Атанасов, 3. Валентин Буров, 4. Стефан Бурджев, 5. Ганка Василева

Пловдив - град

1. Иво Христов, 2. Георги Йорданов, 3. Теодора Халачева, 4. Донка Бубняк, 5. Любомир Паунов

Разград

1. Денчо Бояджиев, 2. Мартин Обрешков, 3. Добрин Добрев, 4. Румяна Балтова, 5. Таня Тодорова

Русе

1. Крум Зарков, 2. Добрин Данев, 3. Пенчо Милков, 4. Таю Киряков, 5. Божидар Йотов

Силистра

1. Стоян Мирчев, 2. Вяра Йорданова, 3. Стилиян Стойчев, 4. Вероника Иванова, 5. Йорданка Иванова

Сливен

1. Таско Ерменков, 2. Деян Дечев, 3. Пепа Беева, 4. Мариета Петкова, 5. Ваня Колева

Смолян

1. Дора Янкова, 2. Иван Гавазов, 3. Христо Беров, 4. Севдалин Хъшинов, 5. Слава Пепеланова

23-ти МИР София – град

1. Жельо Бойчев, 2. Христо Проданов, 3. Георги Михайлов, 4. Румен Гечев, 5. Ирена Анастасова

24-ти МИР София - град

1. Стефан Данаилов, 2. Георги Свиленски, 3. Димитър Данчев, 4. Нона Йотова, 5. Росен Малинов

25-ти МИР София - град

1. Корнелия Нинова, 2. Михаил Христов, 3. Антон Кутев, 4. Петър Витанов, 5. Анна Славова

Стара Загора

1. Драгомир Стойнев, 2. Георги Гьоков, 3. Спас Панчев, 4. Иван Кръстев, 5. Иван Върляков

Търговище

1. Светла Бъчварова, 2. Светослав Стефанов, 3. Николай Черкезов, 4. Илия Илиев, 5. Дарина Георгиева

Хасково

1. Елена Йончева, 2. Никола Динков, 3. Виолета Желева, 4. Смиляна Кръстева, 5. Богдан Кирилов

Шумен

1. Иван Иванов, 2. Георги Георгиев, 3. Валентин Петров, 4. Петранка Димитрова, 5. Александър Александров

Ямбол

1. Кристиан Вигенин, 2. Николай Пенев, 3. Даниела Сивкова, 4. Кирчо Карагьозов, 5. Янко Добрев

Абонирайте се и прочетете първи "Непубликувано" и обзор на деня за 2 мин. Безплатно е :-)

@
Коментирай
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

290 коментара
 
<p><strong>CAGED </strong>с азиатска премиера в Сеул</p>
Ексклузивно

CAGED с азиатска премиера в Сеул

Преди 16 минути
<p>Радев за БФС: Недопустима намеса</p>
Ексклузивно

Радев за БФС: Недопустима намеса

Преди 3 часа
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни

Водещи новини