П резидентът Румен Радев коментира, че поведението на вицепремиера Валери Симеонов е следствие от липсата на контрол.

Държавният глава е на среща със студенти от ПУ "Паисий Хилендарски", където изнася лекция на тема "Ценности, лидерство и образование в демократичното общество".

Симеонов: Група кресливи жени...с уж болни деца. Искат му оставката

"За тези неща ще говоря и в моето обръщение към студентите, но безконтролната власт ражда цинизъм. С цинизъм не можем да имаме ефективно управление, не можем да мислим за проблемите на хората. Това, което виждам в момента, е, че цялата енергия сега ще се фокусира върху личността на Валери Симеонов, но това не решава проблема с липсата на контрол и с цинизма", коментира Радев по повод напрежението в управлението и протестите след изказване на вицепремиера, засегнало майките на деца с увреждания от палатковите лагери в страната. 

Източник: БГНЕС

Коментар и от вицепрезидента

Много трудно оттук нататък Валери Симеонов ще защити каквото и да било свое решение или предложение след всичко, което се случи. Това каза пред журналисти в Бургас вицепрезидентът Илияна Йотова.

"Ако гледаме от политическа гледна точка, наясно сме, че имаме криза в правителството, в управляващия екип, имаме криза в малката и голямата коалиция, защото от една страна има свалено доверие от една от партиите в председателя на парламентарната група“, добави Йотова.

По думите й от вчера има свалено доверие в един от лидерите на партията в управляващата коалиция и това е довело до криза и в управляващото мнозинство.

"Нека да оставим на парламента и на политическите партии да решат каква да бъде тяхната стъпка и как ще излязат от тази криза“, каза още вицепрезидентът. 

По редица ключови показатели България се нарежда до страните от Субсахарска Африка и все по-трудно се вписва в "европейския пейзаж“, заяви днес още президентът Румен Радев на среща със студенти в Пловдив.

Като такива показатели той изброи доходи, социално неравенство, престъпност, корупция, агресия, смъртност, свобода на словото и качество на живот, съобщи прессекретариатът на държавния глава.

"България провали почти напълно възможностите, които предоставяше членството в ЕС… Страната ни не само заседна устойчиво на дъното на Европа, но и се откъсна далеч назад от бившите социалистически страни, с които преди години споделяше сходни условия”, каза държавният глава в лекцията си пред студенти в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски“.

"Ежедневно слушаме за стабилност, икономически ръст, усвоени евросредства, а в същото време незадоволството в обществото расте и протестите са ежедневни. Каквито и позитиви да се изтъкват, от отсрещната страна са унизителни пенсии и милионите бедни“, посочи Радев.

По думите му днес обществото ни има проблем не само с користта, но и с опростачването на политическия живот, които покваряват обществения морал и ни отдалечават от цивилизования свят и надеждата за изграждане на просветено, справедливо, съпричастно и проспериращо общество.

Манолова: Политиците се изкушават да оцветят протеста

Борисов: Ако поискам оставка, правителството ще падне

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Русия нанесе удари по Украйна, жертви в Сумска област и Кривой Рог - Киев отбелязва ден на траур</p>

Нови руски удари взеха жертви в Украйна, Киев е в траур след най-смъртоносната атака тази година

Свят Преди 31 минути

След най-смъртоносната руска атака срещу украинската столица от началото на годината, при която загинаха 27 души, нови въздушни удари причиниха жертви и ранени в няколко украински региона

<p>Камион, управляван от 11-годишно момче, отне живота на девет монаси в&nbsp;Тайланд</p>

11-годишно дете се вряза с камион в будистки монаси в Тайланд, девет души загинаха

Свят Преди 52 минути

Трагедията е станала по време на поклонническо шествие, а полицията разследва причините за катастрофата

.

Извънземни от дълбините: Учени заснеха 31 нови прозрачни създания край Бразилия

Любопитно Преди 2 часа

Рекордно откритие край Бразилия: учени откриха 31 нови океански вида за две седмици. С помощта на лазерни технологии те заснеха създания от дълбините, които изглеждат като извънземни

Защо някои хора оставят съобщенията ви неотворени с часове? Психолози дават неочакван отговор

Защо някои хора оставят съобщенията ви неотворени с часове? Психолози дават неочакван отговор

Любопитно Преди 2 часа

Ако ваше съобщение стои неотворено с часове, проблемът най-вероятно не е във вас. Психолозите разкриват, че бавните отговори в дигиталната ера рядко са знак за отхвърляне, а по-скоро симптом за „когнитивен товар“ и умора от виртуалните задължения

Развива се за минути в жегата: Коя е най-голямата заплаха за децата през лятото

Развива се за минути в жегата: Коя е най-голямата заплаха за децата през лятото

Любопитно Преди 2 часа

Топлинният удар при децата може да се развие за минути и представлява пряка заплаха за живота. В горещо време е важно родителите да разпознаят опасните симптоми навреме, да окажат първа помощ и да потърсят медицинска помощ без забавяне

5 тайни за изграждане на магнетична аура, която привлича всички

5 тайни за изграждане на магнетична аура, която привлича всички

Любопитно Преди 2 часа

Харизмата не е вродена дарба за малцина, а резултат от малки ежедневни навици. Психолозите разкриват 5 лесни, но мощни тайни как да изградите магнетична аура, която естествено привлича хората около вас и ви превръща в център на положителна енергия

Истанбул (Константинопол)

3 юли: Един бунт, който взриви империята и върна свободата на 1500 българи

Любопитно Преди 2 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Катастрофирал тир блокира пътя от Ямбол към ГКПП „Лесово“

Катастрофирал тир блокира пътя от Ямбол към ГКПП „Лесово“

България Преди 9 часа

Леките автомобили се пренасочват през град Елхово

Северна Македония усилено се въоръжава, купува ракети, бронирани машини, артилерийски системи

Северна Македония усилено се въоръжава, купува ракети, бронирани машини, артилерийски системи

Свят Преди 10 часа

Северна Македония купи ракетни комплекси „Джавелин“

Рекорд, 440 кг райски газ иззеха полицаи в Созопол

Рекорд, 440 кг райски газ иззеха полицаи в Созопол

България Преди 10 часа

Това е най-голямото количество райски газ, установявано до момента в област Бургас

Паднали дървета блокираха пътя Велико Търново–Русе

Паднали дървета блокираха пътя Велико Търново–Русе

България Преди 11 часа

Обходният маршрут за леките моторни превозни средства беше през селата Никюп – Градина – Полски Сеновец

Министърът освободи Съвета на директорите на НДК

Министърът освободи Съвета на директорите на НДК

България Преди 12 часа

На тяхно място са избрани: Ия Петкова – Ангелова, Цветелина Николова, Лъчезар Весов, Борис Панкин, Иванка Веселинова

НС възложи на Сметната палата одити в АПИ, НОИ и МТСП

НС възложи на Сметната палата одити в АПИ, НОИ и МТСП

България Преди 13 часа

Предвижда се да бъде оценено и въздействието на промените в нормативната уредба върху социалните плащания

Демерджиев: 9 наказателни производства във Варна за „Баба Алино“

Демерджиев: 9 наказателни производства във Варна за „Баба Алино“

България Преди 13 часа

По време на изслушването министърът бе попитан и за случая „Петрохан“

Арест в Кърджали във връзка с ремонт за близо 1,3 млн. лв.

Арест в Кърджали във връзка с ремонт за близо 1,3 млн. лв.

България Преди 13 часа

Възложител на поръчката е Община Кърджали

Румен Радев се срещна с командващия НАТО в Европа

Румен Радев се срещна с командващия НАТО в Европа

България Преди 14 часа

В срещата участваха министърът на отбраната Димитър Стоянов и началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов