А рестуваха сирийски гражданин по подозрение, че е ръководил канал за трафик на хора, свързан с инцидента с автобус с мигранти в Бургас, при който загинаха двама полицаи. Това съобщиха на брифинг от прокуратурата и полицията в Пловдив, предаде Dariknews.bg.

"След образуване на досъдебно производство, е пристъпено към така наречената реализация, при която са задържани са 12 лица, ведно с лицето, за което се смята, че е ръководител на този канал. Отделно 22 лица са намерени в близост до дома на лице, което е съпричастно. Това са 22 мигранти, двама в дома и 20 в близост, до гората. Извършени са множество претърсвания и изземвани и други процесуално-следствени действия",  съобщиха от прокуратурата.

Поредна гонка на полицаи с мигранти в Бургас

"Съществуват доказателства, които няма да коментираме към настоящия момент, тъй като трябва да бъдат изследвани, че именно това лице от сирийски произход ръководи канала, по който за съжаление беше настъпила смъртта на двамата полицейски служители в Бургас. Това е лицето, пак казвам по първоначални доказателства, е организирало този канал", поясниха от прокуратурата.

Цената на такъв "превоз" била около 3000 евро на човек. Парите се превеждали по сметки на задържания сирийски гражданин, живеещ в Пловдив. Впоследствие той ги разпределял между всички участници в схемата, обясниха от прокуратурата.

Шофьорът на автобуса, убил полицаите в Бургас, е пълнолетен

Задържаният е на 30 години, със статут на постоянно пребиваващ у нас, живущ в град Пловдив. Акцията е проведена при съвместна работа на полицията и прокуратурата на територията на цялата страна.

Демерджиев: Гранични полицаи са участвали в схеми за трафик на мигранти

"След като министърът на вътрешните работи заедно с главния прокурор дадоха възможност на полицията и прокуратурата да седнат и да работят като екип. Като че ли отминава краткия период, в който прокуратура и полиция по неясни причини, на различни нива, не контактуваха така, че да доведат до резултати, които имаме в момента", коментираха от прокуратурата в Пловдив.

"Акцията се провеждана територията на цялата страна. В последните два дни бяха проведени операции срещу две групи, които се занимават с трафик на мигранти. На територията на Сливен през вчерашния ден има 12 задържани лица, от които 5 са с повдигнати обвинения и наложена мярка задържане под стража за 72 часа", посочи на брифинга в Пловдив главния комисар на МВР Петър Тодоров, цитиран от NOVA.

При извършените множество обиски са задържани 19 мигранти.

„Касае се за добре структурирана група, която се занимава с тази престъпна дейност. Подобна акция беше поведена и в Пловдив в понеделник”, подчерта Тодоров и допълни:”Това същ е една добре организирана група за трафик на хора. Каналът за трафик в Пловдив към настоящия момент е пресечен”.

„Очакваме да има още множество арести. Както министърът заяви по повод смъртта на двамата колеги в Бургас, държавата ще отговори с цялата си мощ. За всяко едно лице, за което може да съберем данни, че има съпричастност към този вид дейност – ще му бъдат   повдигнати обвинения. Това, което ще видите през следващите дни и седмици, е да се видят още резултати по повод на тази дейност”, каза Тодоров.

На този етап той не може да сподели информация дали има замесени служители на „Гранична полиция” при разбиването на канала за трафик на мигранти.

Съпруга крещи на мъжа си: - Какъв е тоя сив косъм на сакото ти? Пак си ходил при майка си да се оплакваш!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
МВР на Северна Македония: Издирваме извършителя на нападението срещу българското посолство

МВР на Северна Македония: Издирваме извършителя на нападението срещу българското посолство

Свят Преди 5 часа

Полицията ще работи по установяване на мотивите за вандалския акт

Изпращат още стотици полицаи в Минесота след протестите

Изпращат още стотици полицаи в Минесота след протестите

Свят Преди 6 часа

Този уикенд в цялата страна бяха планирани над 1000 прояви в знак на протест срещу усилията на федералното правителство за депортиране на нелегални имигранти и срещу извършеното в сряда убийството на 37-годишната Рене Гуд.

Нападение над българското посолство в Скопие (СНИМКИ)

Нападение над българското посолство в Скопие (СНИМКИ)

Свят Преди 9 часа

Ведомството го определя като недопустимо посегателство срещу статута на дипломатическата мисия

Силни ветрове и торнадо в Гърция причиниха щети, спряха фериботи и преобърнаха самолети

Силни ветрове и торнадо в Гърция причиниха щети, спряха фериботи и преобърнаха самолети

Свят Преди 10 часа

В Западна Гърция силна градушка удари град Патра на полуостров Пелопонес, а в крайбрежния град Рио морето буквално излезе на брега

Почина Ерих фон Даникен – теоретикът на извънземните

Почина Ерих фон Даникен – теоретикът на извънземните

Свят Преди 11 часа

Сред неговите най-известни твърдения е, че пирамидите в Египет са построени с помощта на същества от друга планета

Зеленски обвини Русия в целенасочен терор над украинците

Зеленски обвини Русия в целенасочен терор над украинците

Свят Преди 11 часа

Той написа в социалните мрежи, че през изминалата седмица руската армия е използвала срещу Украйна около 1100 дрона, 890 управляеми бомби и 50 ракети от различни видове

Тръмп призова Куба да приеме "сделка, преди да е станало твърде късно"

Тръмп призова Куба да приеме "сделка, преди да е станало твърде късно"

Свят Преди 11 часа

Тръмп добави, че в тази страна, обхваната от тежка криза, "изглежда, всичко се разпада"

Лекари от "Пирогов" се борят за живота на 200-килограмов пациент

Лекари от "Пирогов" се борят за живота на 200-килограмов пациент

България Преди 12 часа

Освен наднормено тегло, той има извънредно тежко чернодробно увреждане, остър токсичен хепатит и напреднали последици от продължително обездвижване

Задържаха помощник на Нетаняху за възпрепятстване на разследване

Задържаха помощник на Нетаняху за възпрепятстване на разследване

Свят Преди 12 часа

Полицията не назова името на задържания, но израелски медии съобщиха, че става дума за Цахи Браверман – настоящ началник на кабинета на Нетаняху

Турският актьор Джан Яман е освободен от ареста

Турският актьор Джан Яман е освободен от ареста

Свят Преди 12 часа

Джан Яман бе задържан с още 6 души

Южна Корея ще разследва твърденията на Пхенян за нарушено въздушно пространство

Южна Корея ще разследва твърденията на Пхенян за нарушено въздушно пространство

Свят Преди 12 часа

Южнокорейската Служба за национална сигурност каза, че правителството планира да разгледа последния инцидент с дрона заедно с военните и полицията, а резултатите ще бъдат докладвани незабавно

Иранският президент обвини САЩ и Израел в подклаждане на размирици

Иранският президент обвини САЩ и Израел в подклаждане на размирици

Свят Преди 12 часа

До изказването му се стига на фона на демонстрации, които заливат улиците на Ислямската република през последните седмици

"Да изхвърлим боклука": Граждани протестираха на ул. "Московска"

"Да изхвърлим боклука": Граждани протестираха на ул. "Московска"

България Преди 13 часа

Участниците поставиха чували с боклук на улицата пред сградата на Общината

Внимание! Скална маса ограничи движението София - Самоков

Внимание! Скална маса ограничи движението София - Самоков

България Преди 13 часа

Движението в района на ВЕЦ "Пасарел" временно се осъществява двупосочно в една лента

<p>Човешки останки са открити сред бушуващите горски пожари в Австралия</p>

Човешки останки са открити сред бушуващите горски пожари в Австралия

Свят Преди 14 часа

От средата на седмицата Югоизточна Австралия е в плен на гореща вълна, довела до избухването на горски пожари

<p>София се дави в боклук: Трифонов обвини кмета Терзиев в &quot;некадърност&quot;</p>

София се дави в боклук: Слави Трифонов обвини кмета Васил Терзиев в "некадърност"

България Преди 14 часа

Лидерът на ИТН обвинява кмета Васил Терзиев за кризата с отпадъците, хаоса в движението и лошото почистване на снега